Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Senkinek sem tűnik fel csak...

Senkinek sem tűnik fel csak nekem meg a faternak hogy a Magyar Hadsererg épül lefele és ezzel a Magyar Védelem is? Mért van ez? Volt nem tudom hány Mig-29-esünk abbol 3-4 volt működőképes és kész ennyi .. hogy lehet ez z ország ilyen?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A Mig-29-eseket kivonták és már eladásra vannak kínálva.Most Gripenek vannak csak. 14db de nem biztos.
2011. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Te meg a faterod melyik országoktól rettegtek, és kiket akartok megtámadni? :)
2011. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Másnak is feltűnik, csak senkit nem érdekel.
2011. nov. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Úgysincs mit megvédeni, mindent eladtak már. A zembereket is.
2011. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem akarok én megtámadni senkit se csak azért valamit ....na

az igaz hogy itt mar mindenki megvan véve pénzel

elromlott ez az ország!!!

2011. nov. 6. 19:31
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Senkinek nem tűnik fel. Vannak ennél a napi megélhetés szempontjából sokkal fontosabb dolgok, az egészségügy leépülése, a közbiztonság romlása, a szociális ellátórendszer leépülése stb., ezek nyilván jobban feltűnnek az átlag embereknek is.


A katonaságnak, a honvédelemnek ma nem semmilyen közvetlenül hasznos feladata. Ilyen alapon akár meg is lehetne szüntetni. Ha viszont nem szüntetjük meg, mert esetleg még valaha szükség lehet rá, akkor abban igazad van, hogy költeni kellene rá, a képességek fenntartásához szükséges gyakorlatok, kiképzés, technika beszerzése, emberek megfizetése stb. formájában. Mert úgy aztán már tényleg semmi értelme, hogy csak úgy van egy minden értelemben egyre zsugorodó sereg, ami mindenre alkalmatlan.

2011. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
* Az előző válaszban az első mondatban a NEM helyett NINCS-et akartam írni.
2011. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Pro Patria ***** válasza:
45%

Úh, kérdező, most olyan kemény bölcsességet hintettél el... Köszönjük, hogy megvilágítottad előttünk az utat!

Lehetsz vagy 13-14, ugye?

2011. nov. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

a mig29-et csak béreltük és msot adtuk vissza az oroszoknak őket akik cserébe megjavítják a mi-24-es harcihelikoptereinket legalábbis ez állt a szerződésben

Ha minden jól megy akkor 2013-ban kapunk 30 darab UH-1N -es amcsi helikopter ingyen

elméletileg 4000 fővel szeretnék növelni a hadsereg létszámát ( bár akkor nem tudom hogy miért van még mindig létszámstop )

És én egyet értek a kérdezővel hadsereg mindig kell pláne most ha Irán tényleg komolyan gondolja amit akar

utóirat: te mit teszel annak érdekében hogy a hadsereg ne épüljön le ? :) ( támogatod ? népszerűsíted ? katonának készülsz ? [ mert én igen ] )

2011. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A legkevésbé Irán miatt kéne jó hadsereg.Nem hinném hogy Magyarország területén zajlana az a háború(ha lesz egyáltalán).Max annyi közünk lesz hozzá hogy odamegy pár magyar katona a NATO miatt azt ennyi.A Líbiában történtekhez se volt sok közünk.
2011. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!