Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a legerősebb haderő a...

Melyik a legerősebb haderő a balkánon és miért?

Figyelt kérdés

Szerintem a horvát vagy a bolgár.


Egyébként Libanonnak miért van olyan nagy hadereje?

Olyan, mintha Magyarországnak lenne 187ezres hadserege.


[link]


2010. nov. 29. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szerbek erősebbek. De ezt csak hasból mondom. Nem ismerem a számadatoakt. A szerbek viszont militánsabbak és mögöttük van egy kb. 10-15 éves háborús korszak (délszláv háborúk, koszovói válság stb.) míg a horvátokat ez nem érintette olyan mélyen, hogy ez komoly fegyverkezésre sarkallta volna őket.

De lehet, hogy tévedek.


Libanon pedig szerintem Izrael hódító szándékától fél, azért fegyverkezik, illetve az is lehet, hogy ők akarnak agresszívan fellépni Izrael ellen.

Nem épp puszipajtások.

2010. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Görögöknek van a legjobban felszerelt hadseregük. Valami 200 000 fős hadseregük van(emlékezetem nem csal legutóbb úgy olvastam még soroznak is, de lehet nem), vagy 1700 páncélosuk. Komoly légierő és tüzérség.

Viszont Libabonnak nem csak Izraeltől kell félnie Szíriával is voltak elég komoly... nézeteltérései.

2010. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!