Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Valaki mondjon mát valamit a...

Splash kérdése:

Valaki mondjon mát valamit a jelenlegi szerződéses katonaságról! Mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mire vagy kíváncsi?
2010. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
kONKRÉTAN MIRE SZÁMÍTHATOK, HA AUGUSZTUSBAN MEGVOLT AZ ALKALMASSÁGI, VAN ÉRETTSÉGIM,KÖNNYŰ ÉS NEHÉZGÉPKEZELŐIM,SZAKOKTATÓI OKLEVELEIM ,MŰSZAKI OKLEVELEK, FŐISKOLAI ÁLLAMVIZSGA,KERTÉSZ KÉPESÍTÉSEM IS VAN, B-S JOGSI ÉS MGV. NEHÉZ PÓTKOCSIS JOGSI IS.
2010. dec. 9. 21:09
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapkiképzés, szakalapozóképzés alakulatnál, fizetés bértábla szerint, plusz pótlék, juttatáa, stb. Többi a erdeményektől függő. Szerintem.
2010. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Milyen eredményekre gondolsz?
2010. dec. 9. 21:19
 5/16 A kérdező kommentje:
Te katona vagy Helmet?
2010. dec. 9. 21:24
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A kiképzési eredményekre, parancsnoki értékelésre gondolok. Ezek befolyásolják a bosztást, minősítést. Persze a végzettség mellett. Ezek alapján alakul ki a beosztás, és a bértáblában a helyed. Felső fokú végzettséggel tiszt, középfokkal tisztes, tiszthelyettes, semmivel bokorugrók alakulnak.

Ennyi.

Vannak ismerőseim, én műveleti tartalékos vagyok, illetve januártól FBÖ objektumőr, váltásparancsnok (tart. örm)

2010. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 vzs ***** válasza:
100%

Nézd! szerintem ilyen végzettséggel találnál magadnak "alkalmasabb" munkahelyet, hacsak nem ez életed álma, akkor egy cipőben evezünk!

A pénzzel kapcsolatban havi 100-120 e Ft-nál ne számíts többre, és akkor a kistársaid kinéznek, mert sokkal többet viszel haza, mint ők. 2 évenként kapsz egy csillagot, szakaszvezetői rendfokozatból át LEHET kerülni tiszthelyettesi állománykategóriába, de nem feltétlenül igaz, hogy mindenkinek sikerül is.

sok sikert!

ha kérdés maradt, jöhet!

2010. dec. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Debrecent céloztam meg elsődlegesen,de lehet,hogy másfelé alakul. Szerinted hová lehet bekerülni mostanság valami értelmesebb beosztásba.
2010. dec. 10. 13:36
 9/16 vzs ***** válasza:
debrecen, tata, hódmezővásárhely és szolnok a legnagyobb felvevők... ezek harcolók
2010. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A műszaki században lenne a legjobb,mennyi esély lehet rá műszaki papírokkal valamint sorkatonaként is műszaki voltam, árvíz,katasztrófavédelmi feladatok voltak élesben. PTSZ sofőr voltam ami egy katasztrófaelhárító kétéltű jármű.
2010. dec. 10. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!