Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses katona szeretnék...

Bobi Brown kérdése:

Szerződéses katona szeretnék lenni, leadtam a regisztrációs lapot, de a toborzó irodában nem mondták hogy meddig kell várnom a behívásra?!

Figyelt kérdés
Szűkítem a kérdést: Milyen időközönként van behívás? Vagy egyáltalán hogy működik ez az egész rendszer..? Sajnos az irodában nem voltak segítő készek.
2011. szept. 6. 23:05
 1/10 Pro Patria ***** válasza:
67%

Ha van konkrét hely, ahova szeretnél menni (pl: Tata; rohamlövész; legénységi állomány), akkor várnod kell, míg megüresedik ott egy hely (és míg az előtted álló várólistások el nem fogynak).

Ezt már az űrlap kitöltésekor megkérdezik, hogy van-e pontosan meghatározott poszt, ahova jelentkezel.


Ha neked mindegy, hogy hova vesznek fel, akkor a legelső megüresedő helyre.


Ha megvan a helyed, behívnak alkalmassági vizsgálatra, ha azon megfelelsz, akkor mehetsz kiképzésre.


Addig pedig futni, futni, futni, futni. 19 perc a minimum, ami alatt le kell tudnod futni 3200 métert. De ha ennyi idő alatt tudod csak teljesíteni, akkor gyakorold, hogy jobban menjen. Vagy gyúrj rá több fekvőtámaszra és felülésre.

2011. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy rohamlövész. :D Az csak egy tanfolyam. A 19 perc!!! pedig nagyon sovány! Ha valaki csak annyi idő alatt futja, akkor inkább ne is jelentkezzen.(nem azért mert nem vennék fel, hanem azért mert olyanra nincs szükség) Türelmesnek kell lenni. Lehet hogy egy hónap múlva hívnak, de az is lehet hogy egy év múlva sem. Egyébként ha a toborzóiroda nem tudja, akkor senki.
2011. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Így már érthetőbb számomra a helyzet :) A lövész és a felderítő ami engem igazán érdekel. Már csak azt nem értem hogy a reg. lapon be kell írni a beosztást, ez alatt mit értenek? Tisztes-Tiszthelyettes- stb, vagy őrmester-főtörzs-stb...? Mert én Tiszthelyettest írtam és azóta nem szóltak hogy rosszul töltöttem ki.
2011. szept. 7. 11:15
 4/10 Pro Patria ***** válasza:
60%

Igen, bocsánat, nem rohamlövészt akartam írni, hanem gépesített lövészt.


Azt kell beírni a lapra - de meg is kérdezik tőled egyébként - hogy milyen szakirányban akarsz szolgálni. Nem rangot.

Hanem például "tortahegesztő akarok lenni Debrecenben" vagy "vákuumkormozó akarok lenni Hódmezővásárhelyen".


A 19 perc silány, igen, én is mondtam. Írtam is, hogy az a minimum, amit teljesíteni kell, de ha csak annyi idő alatt megy, akkor a fekvőre és a felülésre kell rágyúrni.

2011. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pro Patria ***** válasza:
47%

Az pedig, hogy tiszthelyettest írtál be, szerintem nem helyes. Egyébként ezt jobb helyeken (Fehérvár) maga a toborzótiszt tölti ki a válaszaid alapján, neked csak alá kell írnod...

Persze, trehányság mindenhol van. Sajnos.


Ha tiszthelyettes akarsz lenni, annak két módja van.

- Vagy jelentkezel a Kinizsire (de akkor viszont nem te döntöd el, hogy hova kerülsz, hanem ők, aszerint, hogy abban az évben miből van éppen hiány - pl tüzér, vegyvédelmi, stb)

- Jelentkezel sima honvédnek oda, ahova kerülni akarsz, és aztán évek alatt elvégzel különböző tanfolyamokat, továbbképzéseket, stb. És azzal megkapsz mindig egy adott rangot.

2011. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most már mindent értek, igazán köszönöm a hasznos válaszokat! :)

Igen a trehányság ebben a térségben jellemző, de talán most majd rendet tesznek, mert tegnap elmentem a helyi lokátorhoz ahol van egy kis laktanya, egyből rákérdeztek hogy a toborzó irodában kaptam-e megfelelő naprakész eligazítást/információkat, mondtam hogy nem nagyon foglalkoztak velünk (mert voltak még 3-an rajtam kívül akik pont akkor jelentkeztek) azért jöttem ide inkább. Egyből egyből betelefonált a parancsnok, kivizsgálást emlegetett...:D Remélem engem azért nem kevernek bele :)

2011. szept. 8. 13:37
 7/10 splash ***** válasza:
97%

Én több mint egy éve voltam alkalmasságin ami nagyon jól sikerült. Főiskolai végzettséggel,műszaki oktatóival,KRESZ tanárival,járműoktatóival,könnyű és nehézgépkezelőivel,Iskolavezetőivel stb.Nem volt helyem sehol.

13:42 alatt futottam a 3200.-at,61 fekvőtámasz,77 felüléssel végeztem az alkalmasságit./2 perc/.

Abbahagytam a várakozást,mert nincs értelme ennek így.

2011. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pro Patria ***** válasza:
63%
13:42 volt a futásod??:O Biciklin ültél, vagy mi??
2011. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez tényleg remek teljesítménynek tűnik! Igen már én is eljutottam arra a szintre hogy felfogjam ez nem egyik napról a másikra történik sajnos, de nem adom fel, 1 évet még én is kibírok várakozással, de addig sem ülök a tökeimen, valamit kezdek magammal azért :) Keresek egy munkát vagy nem is tudom, max jelentkezem fősulira, bár addig sem keresek pénzt, de megéri. :)
2011. szept. 9. 17:17
 10/10 splash ***** válasza:
100%

Nem ültem biciklin csak szeretek futni meg ilyesmi.

Szerintem nem igazán azokat válogatják be akik tényleg odavalók!

Sem fizikailag,sem pedig végzettség alapján.

2011. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!