Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hitler atombombával sem...

Hitler atombombával sem tudott volna győzni, nem igaz?

Figyelt kérdés

Feltételezzük hogy 1943-44-re elkészítenek egy atombombát, viszont ők sem tudnak többet legyártani mint az USA (egyszerre 3-4 darabot maximum).

Hol vetették volna be ezeket?


Még ha elképzelem hogy esetleg ledobják Londonra és Moszkvára, de a szovjet gőzhengert ez sem állította volna meg, nem igaz? A frontra nem tudták volna úgy ledobni hogy elég szovjet katonát öljenek meg vele, nem is beszélve arról hogy mennyi saját katona esett volna áldozatul a saját oldalon.


Maximum hogyha elhitetik a szövetségesekkel hogy rengeteg bomba áll a rendelkezésükre.


2010. dec. 22. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha én döntöttem volna és van 4 bombám akkor én ledobtam volna LOondonra,Párizsra,Moszkvára, és talán New Yorkra ,ha nem oda akkor olyan helyre ahol sok orosz élt.
2010. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dymo ***** válasza:
100%
akkor győzött volna
2010. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Moszkvára és Párizsra nem lett volna értelme ledobni. Párizsra azért nem, mert az német megszállás alatt állt, Moszkvára meg azért nem, mert ott kizárólag Sztálin akarata érvényesült, és ha ő folytatni akarja a háborút, akkor atombomba ide vagy oda, folytatják. Amerikára vagy Angliára lett volna "értelme" ledobni, mert ott ha a vezetés menetelni akar tovább, akkor felerősödnek a pacifista hangok, és megadásra kényszerítik a kormányt. Így pedig Németország nyer.

Persze lehet más forgatókönyv is, de teljesen felesleges ezen agyalni, mert nem így lett.

2010. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem. Már a V-1 és V-2 rakétákkal sem katonai célpontokat támadtak. Nyilván ezt sem arra használták volna.


Ha elég várost el tudtak volna pusztítani, akkor nyerhettek volna, de ehhez 3-4 atombomba nem elég.


Ha Sokkal jobb hagyományos fegyvereket gyártottak volna. ME-262-eseket StG-44-eseket és PzKpfw V-ket, illetve egyonlövik Hitlert, amikor először beleszólt a tábornokok dolgába, akkor egy jó stratégiával sokkal jobb eredményt érhetett volna el Németország. De atombombával nem lehet háborút nyerni.

2010. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hogy kik tartozkodnak éppen a robbanás közelében.

Amennyiben ledobják Londonra, Washingtonra és Moszkvára, az említett helyeken pedig éppen Churchill, Roosevelt és Sztálin, illetve a britt, amerikai, szovjet kormány/politbüró, valamint a vezérkar nagy része tartózkodik, akkor bizony jelentősen megnő az esélye a győzelemre.

2010. dec. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Atombomba nélkül is tudott volna. Ha nem aludja végig normandiát és visszaveri a szövetségeseket utána a teljes erejét az oroszok ellen fordíthatta volna és ma Moszkva lenne németorzság keleti határa.
2010. dec. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem aludja végig normandiát és visszaveri a szövetségeseket utána a teljes erejét az oroszok ellen fordíthatta volna és ma Moszkva lenne németorzság keleti határa."


Nem is lett volna partraszállás Normandiában, ha végez a britekkel, mielőtt (vagy mihelyett) nekiesik a szovjeteknek.

2010. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

,,Atombomba nélkül is tudott volna. Ha nem aludja végig normandiát és visszaveri a szövetségeseket utána a teljes erejét az oroszok ellen fordíthatta volna és ma Moszkva lenne németorzság keleti határa."


Ja. Ha a nagyanyámnak meg áramszedője lett volna, ő lett volna a villamos.


Már 39-ben lehetett látni, hogy a német gazdaság messze nem elég erős ahhoz, hogy finanszírozni tudjon egy újabb világháborút.

Semmiképpen sem nyerhettek volna a németek, elég megnézni a számokat, mennyi tartalékuk, emberük, nyersanyaguk volt, miből mennyit gyártott az USA, az oroszok és mennyit a németek.

2010. dec. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy győzött volna. A háború megnyeréséhez bőven elég lett volna sztem 1 atombomba is azt ledobják egy fontos cépontra és akkor a morális hatása meglett volna bőven. Akkor nagy valószínűséggel a szövetségesek vezetői elgondolkodtak volna, hogy valyon még hány atombombája lehet Németországnak. Szóval az atombomba szerintem önmagában nem elég a háború megnyeréséhez, de amilyen hatást kivált az emberek fejében az már elég lehet a győzelemre. De ez a kérdés is "Mi lett volna ha" kategória.
2010. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha ledobják Teheránra, vagy Jaltára, akkor biztos, hogy óriási megdöbbenést váltott volna ki a világban, és Hitler Németországban népszerűbb lett volna, mint valaha.

De ha Londonba ledob egyet a Buckingham palotára, akkor ott káosz lett volna. Mondjuk veszélyes, mert ezáltal Németország is belekerülhet egy olyan területbe, ahonnan még érzik a sugárzást, de nemtom.

A második bombámat a New York-i szabadságszolborra dobtam volna le, vagy a környezetébe (mivel kikötő, ezért inkább a környezetébe, mert ha belerepül az óceánba, akkor b@szhatom). Emellet küldtem volna kíséretnek 5 bombázót, hogy nézzenek körül a városban, és dobjanak le egy hatalmas német zászlót is a bombák mellé. Aztán visszamenekültem volna a Madeirákra, és onnan vissza Európába.

A harmadik atombomba ment volna Moszkvára. Hogy ott mire, azt nem tudom, talán a kommunisták fele fölé, vagy Lenin temetőjébe dobtam volna, és akkor megrendülne a Szovjetunió (vagy éppen bosszúra készülne), és kíséretnek ide is a Luftwaffe legerősebb gépeit küldtem volna ki, egy és egy kis terrortámadással végeztem volna Moszkva belvárosával.

Ha mindez nem jött volna össze, akkor kémeket küldtem volna minden fővárosba, és akkor a Jaltára vagy Potsdamra, vagy bárhová ledobtam volna a negyedik bombát.

A V-2 pedig továbbra is szépen bombázta volna Londont.

Így azért lett volna esély. Pláne, ha Sztálin meghalt volna a bombázásokban.

2010. dec. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!