Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hitler tudta, hogy Japán meg...

Hitler tudta, hogy Japán meg akarja támadni az Egyesült Államokat?

Figyelt kérdés
Esetleg Ő is tudott a Pearl Harbor elleni támadásról? Vagy ez a Japánok "magánakciója" volt?

2011. szept. 28. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
az USA is tudott a pearl harbor elleni támadásról, nemhogy Hitler....
2011. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen azt én is tudom, hogy az USA is tudott róla, de azt, hogy Hitler azt nem.
2011. szept. 28. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

AZ Usa akkor szerzett tudomást a Pearl Harbor elleni támadásról, miután meg lettek támadva. Ha előbb tudtak volna róla, akkor készenlétben várták volna őket az amcsik. Szóval ezt rosszul tudtátok.


Szerintem Hitler nem tudott erről az akcióról, gondolom a japcsik minél titkosabban akarták ezt kezelni. Valószínűtlen, hogy ezt megosztották volna Hitlerrel. Dehogy ők jóban voltak egymással az bizonyos.

2011. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Ebcsont, rossz a következtetésed. Részletes szimulációk kimutatták, hogy az amerikai veszteségek a készültség szintjével arányosan nőttek volna. Gondolj bele, semmi létfontosságú nem volt Pearl Harborban, néhány kimustrálandó csatahajó (tűztámogatásra használták egyedül, a tengeri hadviselés túlhaladta őket), a "bombázás" (rendes repülőbombáik se voltak, tüzérségi gránátokra hegesztettek szárnyacskákat) minimális civil/leírható veszteséget okozott, 2500-3000 fő. Cserébe beszállhattak a háborúba, szarrá lőhették Európát, kölcsönökből pedig újjáépíthették. A koncepció nem új, már a Luzitániával is eljátszották, 911 pedig dettó ugyanaz (jé, ott is 3000 fő 'senki' halt meg). Az amerikai titkosszolgálat fölbujtogatta a japcsikat, akik - nem tudom mire számítottak, kb. mint a grúzok 2008-ban -, voltak olyan okosak és belementek. Esélyük sem volt, már a kezdetektől. Ahogy Szunce mondta volt, már a hadba lépés előtt elvesztették a háborút (ill. az USA megnyerte).


Ami a németeket illeti, közel sem biztos, hogy tudtak róla, nem másztak egymás szájába a szövetségesek a Tengelyben... mindenki igyekezett a saját és a közös pecsenyét jó egyensúlyban sütögetni, aztán annyi.

2011. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

"A meglepetésszerű támadásban összesen 2390 amerikai vesztette életét, és 1178-an sebesültek meg. Tizenkét hajó süllyedt el, kilenc pedig súlyosan károsodott. Több mint 320 repülőgép semmisült meg, mialatt a támadásban résztvevő bombázók végigsöpörtek a katonai bázisokon a Wheeler Repülőtértől a Kaneohe Haditengerészeti Légitámaszpontig."

* Forrás: [link]


Deha ez hiteltelen forrás, akkor keresek neked mást.


Most komolyan gondolod, hogyha az amcsik le akarják rendezni Japánt, akkor ők maguk szervezték ezt meg a sajátjaik ellen, hogy szabadon háborút indíthassanak Japán ellen? Ha így is lenne, és mondjuk legalább felkészülten várják a támadást, akkor már gondolod, hogy el is vesztették volna az ürügyet Japán megtámadására? Ha igaz lenne, amit mondasz, akkor a te logikád szerint nem maradt volna annyi túlélő sem, mint amennyi maradt, ha így lett volna, ugyan miért nem támadhatták volna meg Japánt, ha több amerikai hal meg, akkor már nem elég jó az ürügy? Szóval érted, nagyon komoly logikai bukfenc van az állításodban! Ja, és ezenfelül oltári jó lehetett úgy kezdeni a háborút, hogy odalett 2000 katonájuk (akik ugyan "senkik"), meg gondolom a 21 hadihajó és a 320 repülőgép helyett csikkzsebből előrántottak ugyanennyit. Pearl Harbornél annyi hadifelszerelés veszett el, amennyi egy kisebb állam teljes katonai potenciálja volt! Jobban nem is készülődhettek volna Japán és Németország ellen!


A helyzet az, hogyha erről tudtak volna az amerikaik, akkor hogy ennek fényében mekkora veszteségeket szenvednek, az is attól függ, hogy mennyivel korábban szereznek erről tudomást. Ha mondjuk 5 nappal korábban, akkor ott van Pearl Harbornél a teljes amerikai flotta, és minimális veszteségeket szenvednek, de egy japán repülőgép sem megy haza! Ha mondjuk 2 órával a támadás előtt, akkoris mire a Japánok odaérnek, a bázis már teljes harckészültségben várja, minden repülőgép felszállt, lentről meg gépfegyverekkel lövik a támadó japcsikat. Aligha valószínű, hogy akár ebben az esetben is több amerikai katona meghalt volna, de ott kaptak volna a Japánok is rendesen, és nem lehet megmondani, hogy ki kerül ki az ütközetből győztesen. Itt ponthogy a meglepetésszerű támadáson volt a lényeg.


Én nem vagyok az az ember, aki benyel minden hivatalos forrást, de kicsit unalmas már, hogy únos-untalan mindig összesküvés elméletesekkel futok már össze szinte minden témában. Ráadásul mindig kilóg a lóláb, mert egyik állításukkal ütik agyon a másikat. A múltkor egy olyan videót nyomtak az orrom elé itt a Gyk-n, hogy az embereket meg ki akarják irtani a fluoriddal. De itt is két dolog van kapásból. Először is a fluor egy mérgező gáz, de az ionja a fluorid már nem az, hanem épp ellenkezőleg, nagyon hasznos hatása van a fogzománcra többek közt. A másik meg az, hogy kinek lenne jó, kinek állna érdekében kiirtani az embereket? Akkor ki dolgozna? Akkor miért mossák a leggazdagabbak is a fogukat fluoridos fogkrémekkel? Agyrémek vagytok!

2011. szept. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Térjünk vissza a kérdésre!
2011. szept. 29. 13:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Ebcsont! Van egy rossz hírem. Tényleg tudtak róla, ha nem is a pontos időpontról percre. De stratégiailag, a hely nem volt kétséges, az időpont se nagyon.


Akkortájt, 41 november végén, már sok csata lezajlott a Csendes Óceánon, és komoly amerikai érdeksérelemmel. Napirenden akkor a japánok kínai kivonulása volt, amelyben komoly ellentétek voltak az angolszász, népi kinai és Csang Kai Sek politikájában. A helyzet annyira feszült volt, hogy a japánok USA elleni támadását mindenki biztosra vette, csak másképp reagált rá. Annak ellenére, hogy nov. 30. körül még arról tárgyaltak, hogyan lehetne elkerülni a hadbalépést.

A japánok november 30-án titkos üzenetet küldtek Berlinbe, hogy "nagy a veszélye" a fegyveres összetűzésnek, és ez előbb bekövetkezik, "mint bárki gondolná". A politikában nem szokás ennél pontosabban körülírni egy tervet, különösen nem háború idején. A japán haditanács a császár jelenlétében másnap döntött a támadásról. Aztán egy hétig csend volt, majd december 7-én bekövetkezett Pearl Harbour.

Vagyis a kérdésre a válasz. Igen, Hitler pontosan tudta. A szándékot és a körülbelüli időpontot is.

Churchill elég hiteles tanú, és nem volt érdeke a tényeket megmásítani, maximum kissé fényezte magát. Az eseményeket pontosan dokumentálva leírja.

"A második világháború, Európa, 1989"

2011. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Szerinted én mit írtam? 2500-3000 veszteség, túlélőkről egy szót sem írtam. Nem tudom milyen ürügyet vesztettek el, nem elvesztették, hanem éppen kapták. Az ürügy pedig minimális kell legyen, a többi fölösleges. (Igen, 911-ben sem halt meg mindenki, aki a tornyokban dolgozott, érdekes aznap csak kb. 10% ment be dolgozni, akinek nem telefonáltak este, hogy vegyen ki szabadságot.) Az én logikámban nincs bukfenc, a te szövegedben viszont kohézió nincs. Egyébként a 2400 "amerikai" az nem csak katona, ha már mindenképpen szőrözni akarsz - ezért is lehetett beugratni a civileket. A 21 "hadihajónak" is utána kéne nézni, meg a többinek, mi nem volt ott. Kiderülne számodra (persze fölösleges mondanom, mert fárasztó és nem csinálod meg), hogy szar se veszett oda. És igen, az a gazdaság, ami évente 5 mió autót gyárt, igen gyorsan ledobálta a szalagról azt a 300 gépet.


A helyzet az, hogy nálunk okosabb, hadászathoz értő emberek több aspektusból is végigjátszották a csatát, a föntebb már említett eredménnyel. Csak Discovery-t kéne nézni.


Agyrém vagy, mert egyik állításod üti a másikat. Ki állította, hogy a "gazdagok" fluoridos fogkrémmel mossák a fogukat? Mégis honnan vagy ebben olyan biztos? Vagy neked gazdag az, aki bemegy, leveszi a Colgate Total-t a tescos polcról? Vagy esetleg TE vagy a gazdag, és te is azzal mosod a fogad? Összefüggéstelenek az egymást követő állításaid, kicsit át kéne gondolni, mielőtt bmit írsz.

2011. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem csak, hogy tudtak róla az amerikaiak (ők provokálták ki, például a Japánnal szembeni olajembargóval), hanem a Pearl Harbor-i támadás előtt 1 héttel az ausztrálok már jelentették az amerikaiaknak, hogy egy masszívabb japán flotta tart az irányukba. Persze a jenkik ignorálták a figyelmeztetést.
2012. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Engem az érdekel Hitler tudott e a dologról?
2012. márc. 20. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!