Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik egyetemet/fősulit...

Melyik egyetemet/fősulit válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok,jövöre érettségizek, és utána szeretnék továbbtanulni, valahol győr,pest környékén valamelyik egyetemen v fősulin.

De nem tudom hogy tulajdonképpen engem mi érdekel?Hogyan tudom eldönteni hogy engem mi érdekelne annyira,hogy többévig tanuljam azt..

Most ilyan elektronikai szakközépben tanulok, de ugyérzem igy 3 év után hogy nemigazán jön be ez nekem..Várom a válaszokat.


2011. febr. 21. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
járj el különböző karok nyílt napjára, nekem úgy tetszett meg a társadalomtudomány, hogy egyszer elmentem. Valamint a felvi.hu-n nagyon-nagyon részletes leírást találsz minden karról, szakról, hogy milyen képességeket ad, hogy mit lehet vele kezdeni a munkaerőpiacon stb..
2011. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nemrég volt az Educatio, oda el kellett volna menni, mi nem tudjuk neked mi tetszik.
2011. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel az idei jelentkezésről lekésett, ezért jövőre még elmehet az Educatiora. Valamint érdemes nyiltnapokat látogatni, az is hasznos dolog. Ne az alapján válassz, hogy hány évig tanulod azt, ugyanis amit választasz az jó esetben az egész életedet végigkíséri. Valami biztos érdekel, olyan ember nincs, akit semmi nem mozgat meg.
2011. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
csak ne bölcsésznek menj! az totális munkanélküliséghez vezet!
2011. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De nem tudom hogy tulajdonképpen engem mi érdekel?"


Én viszont tudom, mi érdekel téged. Kényelmesen és elégedetten akarsz élni, büszke akarsz lenni magadra és azt akarod, hogy a szüleid büszkék legyenek rád, emellett családot akarsz, gyereket, nyaralni akarsz járni, nagy házat és márkás autót akarsz.


Tehát: menj orvosi egyetemre, vagy műszakira (vegyész, gépész, villamosmérnök, informatikus), esetleg közgázra, főleg pénzügyi vonalon.

2011. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

21:48


Tényleg kevésbé érdemes bölcsésznek menni, mint mondjuk mérnöknek, mert a mérnök elhelyezkedése automatikus, a bölcsésznek ki kell találnia magát. Azzal együtt ismerek bölcsész végzettségű embereket, és egy se munkanélküli vagy rosszul fizetett közülük. Amit viszont tényleg el kell kerülni, azok a média/kommunikáció szakos izék.

2011. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Amit viszont tényleg el kell kerülni, azok a média/kommunikáció szakos izék."

tévedsz, nem nehezebb oda munkát találni mint máshova. kommunikátorba pl a marketing is beletartozik, amire mindig szükség lesz. valamint egyre több lesz a tévé, és a netes médium. én is ezt tanulom és nem kilátástalan.

2011. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket elfogok nézni egykét nyílt napra:)
2011. febr. 22. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!