Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar Honvédség ennyit ér....

A Magyar Honvédség ennyit ér. Nem lenne-e praktikusabb feloszlatni, és összevonni a rendőrséggel?

Figyelt kérdés
[link]
2011. márc. 7. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2011. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nemeeeeeeeee???
2011. márc. 7. 19:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ezt mégis hogy gondolod? Az egyik egy fegyveres erő, a másik pedig egy rendvédelmi szerv. Nagyon csekély átfedés van a két szervezet feladatai között.
2011. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Annyit ér hogy van mire költeni.Ha baj lenne 99%elhúzna nyugatra Most meg tartja a markát.
2011. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy képzelem el, hogy vidéken a mostani honvédség állománya csendőrség néven átvenné a rendőrség feladatait, és állományát, és így hatékonyabb lenne. Háborús helyzetben pedig a honvédelmet úgy látnák el, hogy az állományba átvett rendőrök a hátországot biztosítanák.
2011. márc. 7. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Magyarország közbiztonsága egyáltalán nem olyan rossz-mégha egyesek ezt úgy próbálják beállítani-, hogy katonáknak meg csendőröknek kellene járőrözni vidéken.

A csendőrség szónak Magyarországon inkább negatív kicsengése van, mint pozitív.

Ezzel a létszámmal a rendőrség a személyi állomány és az eszközök megfelelő átcsoportosításával el tudná látni hatékonyabban a rendvédelmi feladatokat.

2011. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Pont ma olvastam, hogy ma valami fejes azt nyilatkozta, hogy ha megszüntetik a katonák korengedményes nyugdíját, akkor semmi vonzó nem lesz a katonai pályában. Kérdem én, hogy ezekszerint csak és kizárólag azért mennek katonának az emberek, hogy 40 évesen mehessenek nyugdíjba? Maga a honvédelem meg úgy van leszarva ahogy van?
2011. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a "Csendőrség" szónak negatív kicsengése van, de ha nem veszik figyelembe, hogy ez a szervezet ez eredetileg innen származik, stb, akkor nevezzék el valami másnak.

Szerintebb rosszabb a közbiztonság nálunk vidéken, mint Franciaországban, vagy Olaszországban, és mégis ott van Csendőrség.

Franciaországban légiósokkal párban is járőröznek, és szélesebb jogaik vannak, mint nálunk egy rendőrnek.

2011. márc. 7. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem azért lettem katona, hogy 40 évesen elmenjek nyugdíjba. Ha viszont ezt a foglalkozást választottam, pl: személyi szabadságom korlátozása, haza védelme az életem árán is, kötelezettsége, ésatöbbi ésatöbbi(mindezt mondjuk egy tiszthelyettesi beosztásban alig 100ezer forintért, és igazából talán a főtisztek, akiknek elfogadható a fizetése, de a felelősség is jóval nagyobb) és még sorolhatnám, akkor nekünk hadd engedtessék meg, hogy korkedvezménnyel mehessünk nyugdíjba ( ha akarunk).
2011. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!