Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért praktikusabb kényelmetle...

Miért praktikusabb kényelmetlenül rántani?

Figyelt kérdés

Miért van már igen régóta úgy szabályozva az oldaltok elhelyzése, hogy arra az oldalra kell raknunk, amilyen kezesek vagyunk. Ha az ember nem combtokot használ, akkor igen kényelmetlen és viszonylag hosszas művelet a marokfegyvert időben előrántani. Viszont, ha az ellenkező oldalra helyezzük az övtokot, akkor pont kézre esik egy esetleges gyors előrántáshoz. Ez lenne a praktikusabb viselet mégsem engedélyezett. Miért?


Képekkel ilusztrálva:

[link]

[link]


2011. aug. 1. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
BAromsag, h gyorsabb.
2011. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha tudod használni a fegyvered akkor szerintem ugyan mindegy melyik oldalon van! Abba esetleg belegondoltál, mi történne olyankor amikor nincs lehetőséged átnyúlni a tested előtt mert szűk a hely hozzá? Arról már nem is beszélve, hogy a fegyver a te verziód alapján bármiben megakadhat, mert fordítva egy rohadt nagy kampó lesz belőle.

Egyébbként erre a problémára tökéletes megoldás a hónalj tok. Érdeklődd meg, hogy nálatok engedélyezik e!?

2011. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Minek rángatnál?
2011. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a világon bármelyik hivatásos fegyveres szerv alkalmazná (legalábbis én még csak western- és gettófilmekben láttam). Nem csak nálunk nincs így.


Ez a "keresztbe nyúlós" megoldás egy baromság. Kényelmetlenebb, logikátlanabb, technikailag és taktikailag is alkalmatlanabb, és szerintem lassabb is.

2011. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is lassabb. Az egy a másik, hogy intézkedésnél pont kézre áll az igazoltatottnak. Jobb oldalon elhelyezve a jobb kezed centiméterekre van a fegyvertől, a gyors tok patentját is ki tudod pattintani hüvelykujjal. Szerintem nem praktikus bal oldalon.

(Az én PA63-am 5m-en 25 cm-t balra hord, tehát mit sem számít a gyorsaság, ha nem találom el a támadót! :D)

2011. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezekkel az érvekkel egyet kell értenem. Jogosak. Régi háborús képeken láttam, hogy a honvédek így hordták a pisztolytáskát, ezért indítottam el egy eszmefuttatást. Sokat kísérleteztem és meg kell állapítsam tényleg mindegy melyik oldalon van.
2011. aug. 1. 19:07
 7/12 anonim ***** válasza:
A PA-ra is rá kell érezni. Én kimondottan szeretek vele lőni, és elég jól megy, pedig nem vagyok egy "mesterlövész". A kiképzés óta csak kötelező lövészeteken lőttem (sajnos).
2011. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A PA-t lassan teljesen kivonják, mint szolgálatit. Maga a fegyver már az ötvenet tapossa, ami a konstrukciót illeti. Még fut a P9R pár évig aztán talán lesz egy bevásárlás. De eltértem a témától, a válaszokat köszönöm!
2011. aug. 2. 03:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Addig állj féllábon, amíg az a nagybevásárlás lesz! ;)


Hidd el jópár évig lesz még a PA meg a Para is. Én 2 hete szereltem át másik megyébe. PA-t kaptam (és örültem is neki, mert én szeretem), zsír új (gyártású) elefántfület kaptam hozzá... Szerinted kivonják? :)

2011. aug. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jobbkezes vagy?

Felteszed a baloldalra - és azt mondod, balkezes vagy.

Egy állítás, egy tagadás...

2011. aug. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!