Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ebből lesz szerintetek valami?

Ebből lesz szerintetek valami?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem úgyse fogják megszavazni sajnos.


2011. ápr. 3. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Talán fegyelmet tanítana egyes naplopóknak akik se iskolába nem járnak se semmit nem csinálnak.

Egyébként ez önfenntartó lenne?Mert ha nem akkor még se olyan üres az államkasszánk,hogy ilyenekre tudunk költeni...

2011. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát ha csak egy gyors alapkiképzést kapnának,és nem fél évig kellene szolgálniuk akkor nem lehet olyan költséges.És egy esetleges háború esetén(amire tudom hogy kicsi az esély),egyből bevethetőek lennének,és nem az alapokról kellene kezdeni a kiképzést.Meg megerősödnének,és a fiúk nem lányosodnának el mint mostanában sokan.A cigányokat is megnevelnék asszem.
2011. ápr. 3. 14:06
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
ezek az akciók, mint a sorkatonaság és a gyes melletti max 6 órás munkavégzés arra jó, hogy a regisztrált munkanélküliek száma ne legyen olyan magas és jobb statisztikájuk legyen
2011. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

"Ne adj' isten, hirtelenjében itt terem az ellen"


Milyen ellen?


Azért vagyunk mi és szomszédaink is a NATO tagja. Amit mellesleg a Fidesz is támogatott, csakúgy, mint a sorkatonaság eltörlését. Akkor most miről beszél ez a paranoiás?

2011. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Énse értem,ezért vagyok mások véleményére kíváncsi.:)

De én nem ellenzem.

2011. ápr. 3. 14:24
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

1: Aki mindig azzal jön hogy "végre, fegyelmet tanulnak, háháháháhá, szívni fognak, de jó" az maga is elismeri, hogy a sorkatonaság intézménye nem jelent mást, mint hogy hatelemis, mindenre alkalmatlan parasztok kommandíroztatnak lényegesen értelmesebb embereket.

2: Ha itt terem az ellen, a 21. században a gyalogság kb három percig tartja fel őket. Élő példa Líbia: nagyon lelkesek a felkelők, meg minden, de Kadhadinak vannak gépei, nem is nagyon bírnak vele.

3: Mi van, ha én pacifista vagyok?

4: Nincs kedvem egy hetet sem feláldozni az életemből ilyesmire.

2011. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező "cigánymegnevelős" hozzászólását nem is minősítem, komolyan, elnézve a gyk-t nem is csodálkoznék azon, ha létrejönne egy radikális roma csoport, és mondjuk robbantgatnának.
2011. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rasszista semmi.De rajtuk is van nevelni való.Ha azt mondod hogy nincs velük semmi baj, akkor te nagyon vak vagy.
2011. ápr. 3. 16:00
 9/15 doboszoli ***** válasza:
50%

Többször kifejtettem a sorkatonaság "hasznosságáról" alkotott véleményemet.

Dubiis l. kb. azonosan látja a dolgot.

Haszontalan, költséges, ergo életképtelen.

2011. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Hát hol is kezdjem?! Nos hát kezdem az elején. Úgy vélem, ez az 1951-től 2005-ig tartó sorkatonás dolog, a mai világban nem állná meg helyét Magyarországon.Márcsak azért sem, mert mint tudjuk szűkösek a keretek(gazdaságilag). Azonban én is úgy vagyok vele, hogy nem ártana a fiataloknak egy kis -hogy is mondjam- rend és fegyelem-lássuk be, manapság már nem igen megszokott az a féle nevelés, amit mi kaptunk régen-. Ez alatt nem azt értem, hogy 2 évre besorozzuk őket, hanem csak ébresszük fel bennük a tudatot. Szerintem nem lenne rossz döntés, ha minden iskolában bevezetenék a katonai alapismeretek tantárgyat, aztán idővel az érettség elérése után 2-3 napos "tovább képzésen" ismerkedjenek meg a fegyverrel(összeszerelés,használat stb.), egy kis alakizás és vége is lenne. Azt hiszem ebbe nem halna bele egy fiatal se, sőt talán még "tetszene" is. És így mindenki kézrefogható lenne egy "esetleges" probléma esetén. Persze ott a NATO, meg minden,de azért ne feledjük, volt már példa nagy hoppon maradásra a történelemben!
2011. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!