Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Színtévesztő vagyok, lehetek...

Színtévesztő vagyok, lehetek hivatásos katona?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 16:33
 1/6 vzs ***** válasza:
igen. vannak ágazatok, amikre nem leszel alkalmas, de a többségnél nem kizáró ok
2011. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pro Patria ***** válasza:
38%
Engedj meg nekem egy kis csipkelődést, amit nem tudok kihagyni: Tűzszerésznek ne menj el:)
2011. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BlackSword ***** válasza:

Gondolom igen... Kizáró ok...

"szemész:

az interneten kevés dolgot látni errl. Ha valaki katonai vezet szakra jelentkezik vagy pilóta szeretne lenni annak

kizáró ok a szemüveg. Bár van rá példa, hogy +/- 0,5 dioptriát még elfogadtak (sok ilyen ember nem is tudja, hogy

rosszul lát). Vannak ún. F kategóriák (F1-F9-ig van, ha minden igaz), ezek azon mutatók, miszerint milyen

beosztásra alkalmas valaki. Nyilván egy tüzér vagy egy felderít magasabb F kategória (vagyis élesebb látás az

elfeltétel) mint mondjuk egy jogász vagy egy lelkész. A +/- 3,5 határnak nevezhet, de még ez sem F1. A

vizsgálatra egyébként érdemes vinni szakvéleményt (szemüvegeseknek) egy otthoni szemorvostól. (így

gyorsabban kész is van.) Maga a vizsgálat egy tábláról való olvasásról (számok, betk) és a színtévesztést kizáró

füzetbl történik."


Hivatkozás:

[link]

2011. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Magyar Honvédség alkalmasság-vizsgálati rendjét a 7/2006 (III.21.) HM rendelet szabályozza. A rendelet 060 szakasza alapján minõsíti a szemész szakorvos a színtévesztést. Az alkalmasság megítéléséhez viszont pontosan kell ismerni a színtévesztés mértékét ( Anomaloscopos vizsgálat eredménye). A szemész szakorvos ettõl függõen hozza meg a „korlátozással alkalmas” vagy „alkalmatlan” döntést.


Amennyiben a döntés „korlátozással alkalmas”, akkor az alábbi fegyvernemekben nem teljesíthet katonai szolgálatot: F1=gépesített lövész,


F2 = harckocsizó, F6=rádióelektronikai felderítõ, lokátor technika.


Adott beosztásokat színtévesztést korrigáló lencse viselése esetén sem töltheti be.

Tisztelettel:


MH HEK Preventív Igazgatóság


Tehát ami lehetsz:

F3. - vegyivédelmi,

F4. - tüzér, légvédelmi rakétatechnika,

F5. - muszaki,

F7. - fegyverzeti és gépjármutechnika, repülo-muszaki (gépész),

F8. - hadtáp, pénzügy, informatika, közlekedés, gazdálkodás.


Elöször bizts meghuznka a szemészeten de fellebezd meg mert másdfokon már elbírálják és tovább engednek ésszerü kereteken belül!!!

Remélem tudtam segíteni és kérek mindenkit hogy ha talál még ilyen vagy hasonló kérdéset másolja át ezt az üzenettet teljes tartalmában hogy végre nem keringjen már sok tévhítt ezzel kapcsolatban!

2011. ápr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 11. 21:24
 6/6 treffhetes válasza:
állítólag van ahol szívesen látják a színtévesztő katonákat, mert ugyan kevesebb fő színt látnak, mint az egészséges emberek, de ezen a szűkebb körön belül több árnyalatot tudnak megkülönböztetni, így könnyebben elboldogulnak a környezetbe beleolvadó álcázással (nem vagyok színtévesztő, úgyhogy igazolni nem tudom, de így hallottam)(és az erre vonatkozó szabályokkal sem vagyok tisztában)
2011. ápr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!