Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek az új...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményetek az új T-95ös orosz tankról?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem a torony tetején ez a rengeteg kiálló dudor és pecek igen előnytelen (és sérülékeny is).


Egyébként meg a tornyot túl laposnak tartom, ráadásul a lövedéket - rossz esetben - pont a torony nyakához tereli.


(Egyébként a torony gombaformája egybefüggő páncél, vagy csak kézi rakétavetők elleni kötényzet?)


Valahogy nem úgy néz ki, mintha sok lövést kibírna, az Abrams masszívabbnak tűnik.


2011. ápr. 17. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Király!
2011. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Valahogy nem úgy néz ki, mintha sok lövést kibírna, az Abrams masszívabbnak tűnik.Szerintem a torony tetején ez a rengeteg kiálló dudor és pecek igen előnytelen (és sérülékeny is).

Egyébként meg a tornyot túl laposnak tartom, ráadásul a lövedéket - rossz esetben - pont a torony nyakához tereli.

2011. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Most csak egy kérdés: szerinted egy több milliárd rubelért kifejlesztett tankot úgy terveznek meg, hogy te egy kép alapján azt mond, hogy sz@r? Nem rossz :)
2011. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem értem, a második kommenttelő ezt humorosnak gondolta-e...
2011. ápr. 17. 21:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

-Szerintem ők jobban tudják mire való az a sok kiálló dudor... azt meg nem tudom, hogy modnod meg egy képről, hogy sérülékeny.


-A toronynál mindig az előny ha lapos. Amúgy az Abrams tornya is kb ilyen.

2011. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Nos tévedsz. Ez a modell jóval korszerűbb lesz, mint bármelyik elődje. Előszőris a védelem ponthogy jóócskán meglett erősítve és természetesen reaktív páncélzatot is kapott. manőverezhetősége, tűzereje, tűzgyorsasága jóval nagyobb, valamint 6000-7000 méterre(!!!!!!!!) lévő célokat is képes megsemmisíteni. motorja elődjeinél jóval korszerűbb, nem beszélve a műszaki berendezésekről. A jármű teljesen új célfelderítő és többcsatornás tűzvezető – infravörös, lézer és radar - rendszereket kapott. Éjjel és nappal is üzemelő különböző felderítő műszereket a toronyban helyezték el. 152mm-es ágyúval van felszerelve, míg a legtöbb nyugati jármű csak 120mm-essel. A torony személyzet nélküli(!!!) A legénység maximális védelmet élvez. Hibátlan konstrukció.. Már csak az "éles" bevetés kell ahhoz, hogy megtudjuk mekkora előrelépést jelent ez a modell.
2011. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Az egy szintén orosz Black-Eagle tank. A T-95-ről nincs egyetlen fotó sem (vagyis egy van, de próbálj meg bármit is megtudni belőle: [link] ). Magáról a tankról sem tudni semmit, csak sejtések vannak. Feltételezések szerint személyzet nélküli tornya van, 125mm-nél nagyobb kaliberű löveggel, a kétfős személyzet a páncéltest mélyében egy hermetizált páncélkapszulában foglal helyet. 2010-ben egy titkos bemutatót tartottak a potenciális vásárlóknak, de onnan nem szivárgott ki semmi. Maga a tank valószínű az Objekt-195-re épül ( [link] ), nincs köze a te fényképeden szereplő tankhoz.
2011. ápr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Az orosz változat nukleáris meghajtású, a külföldnek szánt változatok dízel vagy gázturbina. A fűtőelemek 3 évig bírják.
2011. ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

"Az orosz változat nukleáris meghajtású"


Ez sajnos baromság, harckocsikat nem lehet és nem is szabadna nukleáris meghajtással ellátni.

2011. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos én itt találtam róla viszonyag a legtöbb infót: [link]

És a Balck Eagle-t és a T-95-öt ne keverjük össze mert nem ugyanaz a kettő. A T-95 "beceneve" a cikkben is benne van: NIZSNY TAGIL. Remélem segít a cikk. Énszerintem hamarosan nepvilágot fog látni a T-95(ha egyáltalán létezik).

2011. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!