Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik ország hadserege...

Melyik ország hadserege lehetne jó minta?

Figyelt kérdés

pl. román vagy svájci haderő?

Vagy szlovén?


2011. máj. 21. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Mire kell minta?
2011. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy melyik ország hadserege szolgálhat mintául a magyar honvédség számára. pl. fegyverzetileg, szerkezetileg stb.
2011. máj. 21. 15:35
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Gondolom teli van a topic szakértőkkel! Biztos haditeknikusok irogatnak ide!
2011. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Baracsi Attila.: A kérdésre az egyik lehetséges válaszom.Szerintem az Izraeli,nekem elég profinak tűnik.Nem vagyok zsidó,sem pedig zsidó-színpatizáns,de úgy vélem,hogy az izraeli haderő elég profi,már csak amiatt is,mert Izrael kicsi ország,s egy szerintem legalábbis eléggé professzionális hadsereget tart fenn.
2011. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
89%

Szerintem előbb meg kéne teremteni a gazdasági feltételeket a hadsereghez. Mert a gazdaság így is adósságot termel minden évben. Nincs miből fenntartani és felállítani egy értelmes hadsereget.

No meg arra hogy kiküldjük őket meghalni az USA baromságaiért arra meg semmiképp nincs szükség.

Szóval későbbre kéne a sereg fejlesztését tartogatni, van ennél sürgetőbb probléma is.


A kérdésre válaszolva meg nem kell nekünk mintákat követni.

Támadni kit támadnánk meg? A szomszédos NATO tagállamokat? (Na jó van pár kivétel de az erősíti a szabályt :D )

Vagyis védelmi haderő kell. Mivel itthon a terep sík kell egy jó légvédelem, radarrendszer, legalább egy részleges légifölényt biztosító légierő, hogy ne lehessen olyan könnyen tönkrebombázni a szárazföldieket.

Szárazföldre pedig főként gyors reagálású gépesített vagy motorizált gyalogság és némi páncéloshaderő.


(Ha álmodozni szeretnék akkor pedig hegyi hadviselésre képzett hegyivadász gyalogság légierővel aztán irány Erdély és a Felvidék. :D

De ez sajnos a politikai és a gazdasági helyzet miatt csak álom marad.)

2011. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amíg ilyen politikusok lesznek, addig az is lesz. De Izrael tényleg jó példa a kis 7milliós lakosával, de az USA keményen pénzeli!
2011. máj. 21. 17:45
 7/11 anonim válasza:
észak korea
2011. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az szerintem nem lenne jó, a mennyiség nem jobb,m int a minőség. Szerintem is Izrael féle a jó. (még fele akkora is)
2011. máj. 22. 11:41
 9/11 anonim ***** válasza:
A Luxemburgi.
2011. máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az gyenge.
2011. máj. 22. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!