Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor volt Magyarország...

Mikor volt Magyarország katonai nagyhatalom?

Figyelt kérdés
Vagy mikor volt erős hadsereg?
2011. máj. 24. 19:36
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/138 A kérdező kommentje:

Ha USA-hoz, Németországhoz, SZU-hoz viszonyítod, igen.

Meg mi számít kicsinek? Terület? Vagy pl. mennyire befolyásolja a világpolitikai alakulását?

Ha annyira csicskák, gyengék lettünk volna, akkor Teleki nem engedte volna át a több százezer lengyel menekültet a határon, mert német nyomás nehezedett rá a szomszédos reich miatt.

2011. máj. 28. 22:24
 62/138 A kérdező kommentje:

Hitler azt mondta, hogy mi magyarok olyanok vagyunk, mint a cigányok. Jobbak vagyunk valamivel, de nem sokkal.

Nekem ezt mondta a töri tanárom.


Nem tudom elmondani mit is akarok ezzel, be kellene hozzá ülnötök 45percre és megtudnátok mire célzok.

De már mindegy, mert már leérettségiztem, töri meg pláne jó lett!

2011. máj. 28. 22:34
 63/138 Pro Patria ***** válasza:
93%

Harckocsik:

"108 darab Panzer 38(t) teljesen korszerűtlen

18 darab Csaba

19 Nimród tankvadász ami alkalmatlan volt tankvadásznak

17 Toldi

németektől kapott Panzerek


Vadászgépek, 22 darab Héja."


Oh, irgalom atyja, ne hagyj el!


Te ezt a valóságot abszolút nélkülöző, wc-papírnak sem jó statisztikát honnan a viharból szerezted?! 17 Toldi? 22 Héja??


Na, akkor hadd egészítsem ki:

190 darab Toldi I-es, II-es és III-as.

460 darab(!) Turán I-es és II-es. (Ezeket valahogy "kifelejtetted"... Végül is "csak" a magyar páncéloserők fő harckocsitípusa.)

117 db Panzer III-as és IV-es.

12 db Párduc, és 10 db Tigris

60 db Zrínyi II-es

50 db StuG III-as

70 db Hetzer

135 db(!) Nimród páncélvadász ÉS önjáró légvédelmi gépágyú (harcban pedig ez utóbbi szerepkörben vetették be, mégpedig igen nagy sikerrel!)


22 db Héja? Elárulom: 203 db-ot gyártott le belőle a MÁVAG.

Emellett mintha megfeledkeztél volna a 270 db Me 210-esről és a 609 db Bf 109-esről!...

Ja, és 72 db Focke-Wulf 190-esünk is volt...


Ha ennyire nem tudsz semmit az adott témában, ne szólj hozzá. Vagy szólj, de ne kontrázd azokat, akik értenek is hozzá.

Azt meg egy szóval sem mondtam, hogy világhatalom lettünk volna, csupán bemutattam, hogy a Magyar Királyi Honvédség a II. világháborúban igenis erős, a lehetőségek szerint jól felszerelt, számottevő haderő volt. A legerősebb szövetségese Németországnak.


De ezt nem kell bizonygatnom - a hadcselekmények önmagukért beszélnek.

2011. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/138 Pro Patria ***** válasza:
92%

A tüzérség helyzetében pedig nem vagyok jártas, de gyanítom, hogy a számadataid a harckocsiknál és repülőknél megtapasztalt módon hitelesek...


Annyit viszont tudok, hogy az 1. magyar hadseregnek 537 db 37 mm-es és 40 mm-es pct. ágyúi voltak, illetve 49 db 75 mm-es(!) pct. ágyúja!

Emellett a nehézlöveg-állomány:

245 db 105 mm-es tarack

71 db 210 mm-es(!) tarack

És ez csak egy hadsereg, összesen három volt.


Illetve tudom, hogy 1944 szeptembere és novembere között körülbelül 200(!) tüzérüteg volt bevetve, míg német részről 50-150 között mozgott ugyanez a szám. Vagyis Magyarországon a német-magyar csapatok nehéztüzérségét 3 hónapig(!) a magyar tüzérség adta többségében!

Ha e mellé még megemlítem, hogy 1944-ben Magyarország vitathatatlanul a háború fő hadszíntere volt [Hitler az összes Keleti Fronton harcoló páncélosainak felét(!) Magyarországra csoportosította, illetve jóval az Ardennek után Magyarországon még 4(!) nagy offenzívát indított (amikben jóval nagyobb területi nyereségekhez jutott, mint az Ardennekben)] akkor láthatod: milyen nagy szó az, hogy '44 közepén a magyarországi tüzérségnek felét bizony magyar tüzérütegek adták, nem a németek. Ez rácáfol arra, hogy kevés lett volna belőle.


Amíg te egyszerűen sarat dobálsz, addig én tényeket és számadatokat írok, amiket - ha kell - forrással is alá tudok támasztani. Innentől mindenki döntse el maga, hogy mi a további véleménye...

2011. máj. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/138 Pro Patria ***** válasza:
94%
Érdekes, hogy erre már nem érkezett válasz...
2011. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/138 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Nekünk ilyeneket mondtak a felszereléssel kapcsolatban:

"A győri program semmit nem ért, csak munkahelyeket teremtett. Olyan elavult fegyverek voltak, mint az olaszoknak az I.vh idején. Más tankokkal, mi meg biciklivel mentünk."

Ez is igaz nem?

2011. máj. 31. 17:22
 67/138 Pro Patria ***** válasza:
90%

A győri program keretében gyártották a világelső Botond csapatszállítókat például.

Egyébként tény, hogy gazdasági fellendülést nem hozott az átlag életszínvonalban, mert kizárólag a Honvédség részére dolgoztak, egyéb, civileknek szánt dolgokat nem gyártottak ott. Viszont munkahelyt teremtett, ahogyan említetted is, ezt mindenki pozitívumnak ismeri el.


Voltak biciklis alakulatok, de csak a ún. Gyorshadtestben, 1942-ben. Ez tulajdonképpen egyfajta "gyorsgyalogság" volt, csupán a gyorsabb közlekedés miatt használták a biciklit, harcra nem. A harctéren már "sima" gyalogságként vetették be őket.

Egyébként a britek is használtak bicikliket a normadiai partraszállásnál, tehát ez nem volt annyira "szégyen".

2011. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/138 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm.

Egyébként más témát is tudsz ennyire? Vagy "csak" a II.vh-t?

2011. máj. 31. 18:23
 69/138 Pro Patria ***** válasza:
90%

Az igaz egyébként, hogy a magyar Mannlicher M95 ismétlőpuska (amelyet az olaszok is használtak) első világháborús, de hát melyik ismétlőpuska nem volt az?

A brit Lee-Enfield, a német Kar 98, az orosz Moszin-Nagant is első világháborús puska volt, mégis az említett nemzeteknek ezek voltak az első számú, legfontosabb fegyvereik a háború alatt.


A magyar légierő gépállománya 1943-ig csak elavult olasz Héja gépekkel volt felszerelve, szintén igaz, de '43-tól Győrben elkezdték gyártani a BF 109-es Messerschmitteket, ami máig a legsikeresebb vadászgép a történelemben (a legtöbb légigyőzelmet ezzel a típussal érték el a repülés történetében).


Használt a magyar hadsereg olasz Ansaldo kisharckocsikat, ezek minimális "páncélzattal" és csupán egy páros géppuskával voltak felszerelve, de ezeket már 1941-től(!), a Kárpátaljai hadműveletek után kivonták a forgalomból, mivel már akkor is használhatatlannak bizonyultak. A Szovjetunió ellen tehát már egyáltalán nem vetették be őket.

2011. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/138 Pro Patria ***** válasza:
90%
Igen, vannak preferált témáim, de nem csak a VH. Szeretem például a várháborúk korát, a honfoglalást, a reformkort és vele a szabadságharcot. Nem mindent tudok egyformán a történelemből, de nem is koncentrálok kizárólag egy témakörre.
2011. máj. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!