Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ki szereti a második világhábo...

Ki szereti a második világháborús történeteket?

Figyelt kérdés
ez a téma arra van, hogy beszámolókat osszunk meg egymással a második világháború idejéről. pl nagyszülők történetei és hasonlók, de saját magunk is írhatunk egyet.
2011. jún. 2. 19:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

pl.


Csendben hullott a hó, a mínuszok csakúgy repkedtek. A kis falu tere teljesen behavazódott, szép karácsonyi képes lapra emlékeztette az embert ez a falu. Mézeskalács házikók sorakoztak egymás mellett, az említett téren egy templom állt, nem messze tőle a másik oldalon egy kocsma.

Lábak rohanása verte fel a csendet, zihálás hallatszott. Piros ruhás, sapkás kislányka szaladt a játék macijával. Látható, hogy a templom felé igyekezett. Éj sötét volt már, csak a csillagok ragyogtak és a Hold mosolygott le a lánykára. A nagy pelyhekben hulló hó és a feltámadó szél elnyomott minden zajt, de a lányka küzdött az elemi erőkkel, igyekezett. Lábacskái falták a távolságot, már nem sok kellett. A maci ott lebegett mellette a kezében, groteszk papír sárkányként, már a játék is hófehér lett. Ekkor kutya ugatott, de ez félelmetes ugatásnak tűnt. Mintha azt vakkantaná, állj meg te lány! De a teremtés csak futott és futott, ekkor hirtelen fegyverropogás hallatszott, a lányka megtorpant. Észhez tért? Teste ernyedten dőlt el oldalra és hátborzongató puffanással ért földet. Az esés már nem fájt. A maci kiesett a kezéből és mellette ért földet. A piros ruhás lányka teste körül baljós piros folt kezdett körvonalazni, ujjacskái és kezecskéi azonnal lilára fagytak. Lábak dobogása hallatszott.

- Starb er? – kérdezte egy jól beöltözött férfi, övén egy koponya vigyorgott. Gestapo.

- Ja, Herr. – felelte a mellette lévő fiatal fiú fehér köpenyben, sisakban és egy gépfegyverrel a kezében. A kutya póráza a férfi kezében pihent, jelezve, jobb, ha nem húzol újat vele. Egy németjuhász kutya volt és vicsorgott a lánykára. Egy rövid ideig elnézték a hullát, ahogy a baljós piros folt egyre jobban körvonalazódott és beszennyezte a szűzies havat, majd a férfi így szólt.

- lassen Sie uns dann in die Bar zurückgehen – nevetett és a fiú is vele nevetett. Megfordultak, távolodó léptek zaja jelezte, hogy elhagyták a gyilkosság színhelyét. Nem kellett hozzá sok idő és a kislányt teljesen belepte a sűrűn eső hó.

2011. jún. 2. 19:24
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Én szeretem, de ez nagyon szar. :(
2011. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
A kérdezőnek kb. 60-70 évvel korábban kellett volna születnie, így átélhette volna az általa írt aranyos kis történethez hasonlóakat, mondjuk egy pirosruhás kislány személyében.
2011. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Az szereti aki még nem volt háborúban.
2011. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%
Tudnék én is írni, de inkább nem teszem, mert nagyapám is elsírta magát, amikor elmesélte például azt, hogyan kényszerítették arra felettesei, hogy ártatlan embert öljön. Normális ember nem nosztalgiázik ezen az őrült rémálmon.
2011. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Nekem tetszik..mármint nem a háború hanem ez a kis írás én teljesen beleéltem magam.Az én nagyapám is sokat mesélt a háborúról a szörnyűségekről a Don kanyarról ahonnan élve visszajött...Iszonyatos lehetett,maga a poklok pokla én is vele együtt sírtam amikor mesélte.
2011. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az szereti aki még nem volt háborúban."


Valóban nem voltam, és remélem, ez már így is marad.

Ettől függetlenül érdekel a történelem, a XX.sz. történelme különösen.


A fenti viszont nem háborús történet, ez egy kis giccsözön.

2011. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
nem háborús történet, de ti meg túl reagáljátok. tudom, hogy a háború rossz volt, csak érdekel, ennyi.
2011. jún. 2. 20:40
 9/20 anonim válasza:

Szeretem? Nem. Érdekel? Igen.

Egyébként ez mese, az meg valóság volt. Ebből sugárzik az "ártatlan" sztori-hangulat, nagyon tragikus akart lenni, de... nem. Annyira nem rossz egyébként, bár témakört kicsit félrenézted, ha publikálni akarsz. Engem bántottak a klisék, hiányzott a hangulatiság. És drágám, ha irodalmi művet közölsz, akkor kérlek, könyörgöm, próbálj meg helyesen írni és figyelni a vesszőkre. Lehet bármilyen jó a történet, ha efölött elsiklasz, bukik az egész. Tudom, hogy néha logikátlan szabályok vannak gyönyörű nyelvünkben, de ettől nem kicsit lett élvezhetetlen...

2011. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Elég gyönge a meséd.

A lányka nem igyekezhetett este a templomba,mert azt este bezárták. Sőt, a szülei az utcára sem engedték volna ki,még békeidőben sem.

De ha mégis,akkor sem kerülhetett oda két kószáló katona. Aki elhagyta a csapatát,azt katonaszökevénynek tekintették. Ha elfogták őket,akkor kivégezték,akkor is ha Gestapós volt.

Igaz,hogy a Gestapósok sok borzalmat elkövettek, de még ők sem lőttek agyon magányos kisgyereket.

2011. jún. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!