Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik ország rendelkezik a...

Melyik ország rendelkezik a legnagyobb, legképzetebb hadsereggel? Melyik országnak lenne a legnagyobb esélye megnyerni 1 nagyobb háborút?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 17:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Létszám szerint: Kína

Felszerelés szerint: USA

Képzettség szerint (saját vélemény): Oroszország


Az, hogy ki nyerne meg egy nagyobb háborút nagyban függene attól, hogy hol vívják.


A legvalószínűbb, hogy mindenki veszítene, ha ezek egymásnak mennének, pláne atomfegyverekkel.

2011. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Amerika. De már nem vennék rá mérget..
2011. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem pontos a kérdés, mert a hadsereg létszámát lehet az összlakosság arányában, vagy abszolut értéken is mérni.

Másrészben a hadsereg létszámának már régen semmi köze az "ütőképességéhez".

A modern háborúkban pedig nincsenek sem győztesek, sem nyeretesek. (Lásd Irak, Afganisztán)

Napjainkban a végtelenül hosszúra nyúló, költséges "aszimetrikus" hadviselés korszaka van.

2011. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Képzettségben szerintem a svájciak a legjobbak, a többi az amit az első írt.
2011. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

persze tudom,hogy ezt igy konkrétan nemlehet meghatározni, csak gondoltam megkérdem ,hogy ki mit gondol.

azt meg hogy ki a legerősebb,nem úgy gondoltam, hogy például szövetségesekkel,hanem 1vs1 , pl Amerika vs Oroszok Kina vs Anglia stbstb

2011. jún. 5. 20:23
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát 1 vs 1 ha az atomfegyvereket nézzük akkor Az USA és Oroszország. Ha nélkül akkor fogalmam sincs, valószínűleg USA és Kína.
2011. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
letszam szerint kina de ha a fegyverzetet nezuk amerika,husegET es hazafiasagat veszuk szamba MAGYAR HADSEREG LENNE A NYERO
2011. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Képzettségben én a Németeket is odasorolnám sőt sztem még a Svájciakat is lenyomják!
2011. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Észak-Dél Kórea egyesülne akkor ők lennének a legjobbak mert hihetetlenül képzettek és fegyelmezettek.
2011. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

14:29

Igen, és a hihetetlenül fegyelmezett tömeghadseregüket szétbombáznák pár nap alatt.

2011. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!