Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek lehetek hivatásos...

Szerintetek lehetek hivatásos katona? Többi lent.

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok és katona szeretnék lenni.Tanulmányaim jók fizikumom is(kicsit sovány vagyok de gyorsan futok, jó az állóképességem stb), az egyetlen baj az, hogy a szemem nem a legjobb: egyik szemem -1 másik -1.5.A fülemmel is van némi baj mert egy iskolai vizsgálaton kiderült, hogy a mélyebb hangokat nem igazán hallom megfelelően.Az lenne a kérdésem, hogy ezek meggátolnak-e abban, hogy katona legyek és ha igen akkor mit tehetek ezek ellen?
2011. jún. 25. 23:32
 1/8 anonim válasza:
A szemeden szemüveggel/kontaktlencsével lehet segíteni, ha mélyet nem hallasz az annyira nem gáz, az össz gond, hogy erősödj, mert azért menet felszerelés rohadt nehéz...
2011. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. jún. 26. 00:12
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem kicsit hízni is lehetne magasságtól függ én pl ugyanígy 16 éves vagyok 193 cm és 82 kg ( ugyan ezzel a céllal)

Szemen lehet javítani lézeres szemműtéttel, hallás meg szerintem nem nagy baj

2011. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. De hogy jobban fel tudj készülni, beteszem az eü. alkalmassági rendelet linkjét. Tartok tőle, hogy semmit se fogsz érteni belőle, de hátha van valami ismerős, leginkább orvos, a környezetedben, aki értelmezni tudja. De ez a kis látás- és hallásprobléma nem kellene, hogy gond legyen. A futás és egyéb követelmények is benne vannak a rendeletben.


[link]

2011. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 trisztan98 válasza:

Van egy barátom aki most van kiképzésen (taktia lővész lesz)

Ő mondta nekem hogy a szem az nem baj kontakt lencsével ugyan ugy van esélyed de viszon az sose árt ha kicsit gyúrsz.:D

2011. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

A gyúrással nincs gond otthon néha szoktam.A fizikai felmérésre is készülök pl már 3000 m-t lefutok 10 perc alatt :)Gondolom ott majd felszereléssel kell az már kicsit húzósabb :S

Egyébként a MH 34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj-ba nehéz bekerülni?Mert nekem szimpatikus :)

2011. jún. 28. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
A felvételhez sportruhában kell futni 3200 m-t. De a 10 perc minden esetre nagyon jó.
2011. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én úgy tudom, a szemüveg bizonyos munkaköröknél kizáró ok, de nem zárja ki, hogy katona legyél.
2011. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!