Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy háborúban a rendőröket is...

Egy háborúban a rendőröket is bevethetnék ha kevésnek látnák a rendes katonai haderőt?

Figyelt kérdés

Esetleg egyáltalán nincs is semmi közük a hadsereghez?

Tudom, hogy hülye kérdés de már sokat gondolkodtam rajta. A rendőröket is ugyanúgy képzik(edzenek, bár lehet, hogy nem olyan keményen) és tudnak fegyvert is használni.


2011. júl. 18. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A rendőr szerepe akkor is a "rend" megtartása lesz ha fúj ha esik.

A katona azért katona mert teljesen más a körük.


Egy háborúban létre jöhet önkéntes csoport is akik szintén nincsenek képezve de fegyvert tudnak használni, és egyik fél oldalán sincs, tehát aki bemegy az ő területükre azt széjjel lövik

2011. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
a rendőrök közül azokat akik nélkülözhetők behívnák egy háborús helyzetben honvédnek. De nem kellene mindenkinek mennie mivel kell az utcára rendőr hiszen anarchia lenne rendőrség nélkül. Kérdésedre a válasz: A rendőröket nem küldenék el sehova, ők max akkor harcolnának ha már az utcákon folyna a harc de, ha már odáig fajulna a dolog hogy helyben harcolnánk valószínű hogy a katonai rendőrség látná el a rendőrség feladatát és a rendőröket besoroznák.
2011. júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
egy vesztésre álló háborúban minden 18-40 közöttit behívnának.
2011. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
egy vesztésre álló háborúban már mindenkit behívnának szerintem aki elbír 1 63-ast :)
2011. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Végülis igaza van mindenkinek. Köszi a válaszokat.
2011. júl. 18. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:
A délszláv háborúban sok helyen a horvát rendőrség vette fel a harcot nemcsak az irreguláris szerb erőkkel, de a Jugoszláv Hadsereggel is, ezért tapasztalatból tudom, ott sokkal nagyobb tisztelet övezi a rendőröket többek közt emiatt is, mint itthon.
2011. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a rendőröknek csak akkor kell a háborúba részt venniük ha az már kihat egy adott körzetre, de pl a járőröknek a feladata az hogy rendet tartsanak a háborún kivül álló településeken, és biztosítsák a rendet. Esetleg a kommandósokat ki küldhetik a csatatérre. Ha már nagyon nagy gáz van akkor az összes 18-40 év körüli férfit behívhatják akik egészségesek és alkalmasak fizikailag a háborúra, ez egy gyors kiképzéssel jár.
2011. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Bevetnék de nem rendőrként. Úgyanúgy megkapnák a behívójuk mint más állampolgár, bevonulásuk után pedig ugyanúgy szünetelne a munkaviszonyuk mint a pékeknek. Feladatkörüket pedig a katonai rendészet venné át.
2011. júl. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!