Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy volt régen ez a katonai...

Hogy volt régen ez a katonai behívó dolog?

Figyelt kérdés

Konkrétan, hogy aki még tanult, az ugye befejezhette a tanulmányait. De aki már dolgozott, az utána rögtön kereshetett új munkahelyet? Vagy hogy volt? A munkáltatók hónapokig, évekig vártak az alkalmazottaikra, amíg véget ért a szolgálat? És addig az ő munkájukat ki látta el?

Vagy ebből a szempontból hogy volt megszervezve ez az egész?


2011. júl. 22. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy tudom,hogy egyetemistákat nem hívhattak be.A gyárban dolgozó férfiak munkáját pedig szerintem a nők látták el.Akik szolgálatról hazajöttek,azok pedig nem tudtak mit kezdeni magukkal,főként a huszonéves korukba mentek ki,mert semmihez nem értettek.Nehezen találtak melót,és az is a legtöbb esetben elég megalázó volt a hadseregben betöltött tisztségükhöz képest...
2011. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De egyetem után behívták őket, nem? Annak idején, én még 2001-ben kezdetem az egyetemet és nekem is kellett minden félévben igazolást küldenem, hogy még oda járok. Aztán eltörölték ezt a sorozást és már nem kellett.

Vagy akkoriban tudták, hogy úgyis behívják őket és arra a pár hónapra nem is keretek állást? Csak utána mikor már vége volt a szolgálatnak?

Bár a végén már csak 6 vagy 9 hónap volt a szolgálat, ha jól tudom. Régebben meg valami évekig tartott.

2011. júl. 22. 15:09
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Faterom a 70-es években 3 évig volt Honvéd. Rögtön suli után behívták és utána kapott állást a Mávnál azóta is ott van az öreg baka.
2011. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, ez a 3 év nekem is rémlett.

Az én fateromat a 70-es évek végén, 80-as évek elején hívták be. Volt szakaszvezető meg tizedes is, ha jól emlékszem.

Csak sajnos tőle már nem tudom megkérdezni ezeket a dolgokat. :(

2011. júl. 22. 15:27
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

"Csak sajnos tőle már nem tudom megkérdezni ezeket a dolgokat. :("


Őszinte részvétem. :(


Nem is merek belegondolni, hogy mi történne, ha én elveszteném az apámat.

Állandóan megy, mint egy gőzmozdony, talán ezért is lett vasutas. :)

2011. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az enyém is. Ő géplakatos volt. Hegesztett, flexelt meg vitte a mázsás vasakat. Egyik napról a másikra történt a dolog teljesen váratlanul. De mindegy, ne is beszéljünk róla.
2011. júl. 22. 15:37
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

"De mindegy, ne is beszéljünk róla."


Rendben.


Amúgy szerintem hozná a postás a levelet ( vagyis én :D van vasutas, postás és rendőr is a családban ritka idióta família ez... )

2011. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Persze, csak az érdekelne, hogy hogy ment ez régen. A napokban láttam egy 80-as években játszódó magyar filmet. Abban volt egy ilyen jelenet, hogy az egyik szereplő kapott egy behívót. Erről jutott eszembe.
2011. júl. 22. 16:00
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit ellentmondó válaszokat kaptál.

l8 éves korban hívták be a katonákat. A Rákosi-korban,és még utána is egy ideig 3 év volt a szolgálati idő,de a 80-as években már csak 2.

Aki leszerelt,az visszament dolgozni a munkahelyére. Aki pl. az általános iskola után nem tanult tovább,vagy szakmunkás lett,már dolgozott a bevonulása előtt is.

De sok esetben előfordult,hogy a leszerelő katona megnősült ott,ahol katona volt,és ott keresett magának munkát.

A Kádár-rendszerben nem volt munkanélküliség. Mindenki talált munkahelyet. Sőt! Ha valaki nem dolgozott sehol,megbüntették KMK-ért(közveszélyes munkakerülés)

A személyi igazolványban szerepelt a munkahely is.

Az egyetemistákat a Rákosi időkben a nyári szünetben hívták be katonának. Arra már nem emlékszem,hogy később mikor voltak katonák.

2011. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit! Az első ostobaságokat írt! Mindenki talált munkát. A bevonultak munkáját pedig nem nők végezték. Volt elég szakember,aki elvégezze a munkákat.

Ilyen esetek a háború alatt fordultak csak elő.

2011. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!