Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy csináljam az NFTC-ig?

Hogy csináljam az NFTC-ig?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az NFTC de ahozz egyetemet kell végezni és nem tudom hogy polgárira mennyek vagy katonaira. Mivel az érettségi eredményeim nem túl fényesek a katonaihoz újra kéne érettségiznem történelemből. Avval vagyok gondba hogy nem tudom mennyire kell képben lenni katonailag az NFTC-hez. Mert ha nem számít nagyon akkor lakóhelyemhez közelebbi egyetemet választanék ami polgári és kisebb a ponthatár. Ha valaki jobban ért hozzá annak megköszönném a segítségét.
2011. aug. 15. 09:58
 1/4 Arcsibald válasza:

Ha csak és kizárólag amiatt szeretnél katonai főiskolára jelentkezni, hogy később vadászpilóta lehess, akkor szerintem jobb, ha egy neked tetsző civil egyetemen/főiskolán tanulsz tovább, és ha annak elvégzése után még mindig jelentkezhetsz pilótának.

Az NFTC programba való jelentezéskor a katonai végzettség ugyanis előnyt jelent, de az nem követelmény.

A legtöbb jelentkező az orvosi vizsgálatokon esik ki, és ha itt nem felelsz meg, akkor ezen az akadályon a katonai végzettséged ezen nem fog tudni átsegíteni.

Ebben az esetben (vagyis ha "alaklmatlan" minősítést szerzel) még mindig megvan a civil főiskolán szerzett végzettséged, amivel boldogulhatsz az életben.

Egyébként pedig sok sikert kívánok! :)

2011. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ sokat segített most a döntésben.

Most 2 éves szakmára jelentkeztem aztán fősuli, legyen valami kézzelfogható is :P és gondoltam közben egy nyelvvizsgát lerakni és úgy fősuli/egyetem.

Köszi még1*-er :)

2011. aug. 15. 14:40
 3/4 anonim válasza:
Amúgy énis ezen gondolkodok.. amikor megláttam, h 1000ből 8an feleltek meg mindennek . huhh.. :S
2012. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 nemma ***** válasza:
Na, így 5 év után mi a helyzet? Jelentkeztél? Felvettek?
2016. júl. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!