Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » I. illetve II. VH legjobb...

I. illetve II. VH legjobb maroklőfegyvere?

Figyelt kérdés

2011. aug. 18. 21:24
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
A P-38 pedig P-1 néven egészen a 90-es évekig szolgállt a Bundeswehrben. Meg én úgy olvastam 43-ra a P-38 jórészt (nem teljesen), de kiszorította a Lugert mert olcsóbb volt gyártani és megbízhatóbb is volt.
2011. aug. 18. 22:49
 12/40 A kérdező kommentje:
Na, de azért nemcsak a németek körül forgott a világ jöhet a többi nemzet pisztolya is :D
2011. aug. 18. 22:52
 13/40 anonim ***** válasza:
67%
Az amcsi coltok, meg az orosz tokarevek is elsültek néha, de nem voltak rettegettek. A német pisztolyokat is a népirtás tette azzá.
2011. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
37%
Én is a Luger-re voksolok, nem véletlen akartak az amerikai katonák is szerezni maguknak egy ilyen ereklyét.
2011. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
45%

A Colt se volt rossz, a Tokarev meg bírta a hideget.

De akkor is a Luger volt a legjobb.

2011. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
86%
igazából a forma miatt maradt meg az emberekben, inkább a leghíresebb, mint a legjobb. Persze az élmezőnyben van, de egy fegyvernél csak adatok vannak, tények, és ezek alapján nem lehet azt mondani, hogy ez vagy az jobb, maximum ha van egy bizonyos értéked, mondjuk neked fontos, hogy kicsi legyen a félrehordás, vagy minél több töltény férjen bele.
2011. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
37%

Lzger Luger Luger...a sok német mániás. Ez annyira siralmas, hogy a világháború kapcsán, bármi felmerül, hogy mi a legjobb, mindig a németet hozzátok fel.


Mondjuk a M1911 az biztos vacak, azért volt annyi éven át rendszerben...



Nem lehetne már túllépni a német-mánián?


Eleve, mi az hogy legjobb? Mitől legjobb? Pontosság? Tűzgyorsaság? Csőtorkolati sebesség? Ár? Mennyire bírja a mostoha körülményeket?

Milyen szempontból legjobb????


A Luger is jó volt, szó se róla, de nem lehet azt mondani, hogy X vagy Y volt a legjobb.


Annyira de annyira unalmas, hogy mindig csak a német haditechnika a nyerő. Ahelyett, hogy egy kis normális szakirodalmat olvasnátok, és kiderülne eleve marhaság azon gondolkodni, hogy melyik a legjobb, meg aztán talán rájönnétek, hogy jé, a többi nemzet sem kutyaütő pancserekből állt, és jé, azok is tudtak remek fegyvereket gyártani!

2011. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Most én is inkább Dantesel értek eggyet abban, hogy a Lugert én nem nevezném a II.VH legjobbjának(talán inkább az I.VH-énak, de ott is Colt nagy riválisa volt és volt amiben jobb volt mint a Luger). A II.VH-ban sztem inkább a P-38 volt jobb.
2011. aug. 19. 11:44
 19/40 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem német mánia, pusztán realitás. Két régi mondást idézzek: " Poroszország nemzeti ipara a háború" és "Poroszország nem egy hadsereggel rendelkező állam, hanem egy állammal rendelkező hadsereg". Németországban a második világháború végéig nagy tradíciói voltak a háborúskodásnak, a háborús technológiák is ennek köszönhetően ha nem is elsőnek, de nagyon hamar megjelentek. A II. vh alatti hadieszközök nagy részének fejlesztésében egyértelműen a németek a szövetségek előtt jártak. Most a maroklőfegyverek terén nem vagyok ebben. A luger a leghírhedtebb. De colt is és a tokarev is teljesítette azt, amit akkoriban egy pisztolynak kellett.
2011. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
29%

,,A II. vh alatti hadieszközök nagy részének fejlesztésében egyértelműen a németek a szövetségek előtt jártak"


Ne már...

2011. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!