Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Francia Légióba jelentkeztem,...

Francia Légióba jelentkeztem, de lelkiismeret furdalásom van amiatt, hogy a saját hazám helyett, egy idegen hazát kell szolgálnom. Jogos az aggodalmam?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem hogy belevágok, szeretném végigcsinálni, a Magyar honvédséghez is jelentkeztem 4x is, de eddig még nem szóltak semmit, minden álmom a katonai pálya, ezért döntöttem így, már felvettem a kapcsolatot is az ottani "konzulátussal" szóval sínen van minden, de sokat gondolkoztam hogy nem vagyok e ezzel "hazaáruló" ?

2011. okt. 28. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
asd
2011. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Megnyugtatlak: itthon se a saját hazádat szolgálnád, hanem az épp aktuális hatalmat szolgálnád ki.
2011. okt. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Tulajdonképpen zsoldosnak készülsz, tehát oda menj, ahol többet fizetnek.

A Magyar Honvédség amúgy egy kalap sz@rt nem ér, ott legalább normális kiképzést kapsz, távoli idegen kultúrákat, embereket ismerhetsz meg, (és megölheted őket).


Végül pedig, ha a hazának szüksége lenne rád, akkor úgyis hazajössz valahogyan, ha fontonak érzed.

2011. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 doboszoli ***** válasza:
65%
K.félj egy nagyot, megoldódik a dilemmád!DD)
2011. okt. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
nem, nem vagy, mert itthon is csak hatalmi érdekeket szolgálsz. emellett mindkét ország tagja a NATO-nak, így ha valahol másutt háború van, oda sem csak a magyarok vagy csak a franciák mennek, hanem a NATO.
2011. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pro Patria ***** válasza:
31%

Majd megbánod...


Ahogy itt írta valaki: a légió nem olyan romantikus ám, mint a Rejtő Jenő-regényekben...


Egyébként meg igen, hazaárulás szerintem. És most lehet mínuszozni.

Nem(csak) azért, mert idegen hadseregbe (ráadásul nem is abba, hanem csak egy zsoldos bandába) mész, hanem mert a munkaerődet nem az ország gyarapítására használod fel.

2011. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de nem a nemzeti kérdés miatt. Mert ez nem nemzeti kérdés, hanem osztály és erkölcsi. Ha kisgyereket akarsz gyilkolászni légiós módra, akkor az gáz. Ha egy gyarmati rendszert próbálsz fenntartani az is gáz. Ha igazságos, védekező háborút akarsz vívni, az már becsülendő. Szóval menj Mexikóba a zapatistákhoz. Egy katonának az egész emberiséghez és emberiességhez kell hűnek lennie, nem térképen vonalakkal bekerített területekhez. Egy katonának fel kell szabadítani az elnyomottakat, a szabadságért és a nép tisztességes életéért kell harcolnia. A nép érdekében, az igazságért akár a saját országa ellen is köteles fellépnie. Ez nem árulás. De kétlem, hogy a francia légió ilyen harcokban vesz részt. Ők inkább csak elnyomták a szegényebb népeket pl. Algériában, stb... ha rám hallgatsz irány Mexikó és EZLN!
2011. okt. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mustafa33 ***** válasza:
90%

utolsó, amit írsz az nem katonákról szól. A katona hazáját szolgálja, legyen bármilyen a politikája. A katona apolitikus. A zsoldos is apolitikus, azt szolgálja aki fizet. A forradalmár az eszmét szolgálja, legyen az bármely országban. A szociban a proletár internacionalizmust nyomják, de a törvény tiltotta idegen hadseregben szolgálni, még szövetségesben is.

De ahoga te írsz, dédnagyapád orosz fogságból belépet Bugyonnij katona lehetet, nagyapád spanyol internacionalista, apád.. nem akarom sértegetni az őseidet, bocs. De a te érvelésed szerint a II.vh. ban oroszvezető katonaszökevény nem hazaáruló, meg a .56-os oroszvezetők sem.

2011. okt. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel úgy mintha külföldön vállalnál bármilyen más munkát.
2012. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Mindegy melyik országba mész.


Gondolj erre úgy hogy:


Vannak a gyilkosok, és vannak a nem gyilkosok.

Te most átállsz arra az oldalra.

Szerintem teljesen mindegy melyik országban ölsz meg pár embert. A háborút választod nem a békét. De azért előre szólok hogy amikor megkapod már nem fog annyira tetszeni.

2012. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!