Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a Kurszki csatát a németek...

Ha a Kurszki csatát a németek nyerték volna, hogy alakult volna szerintetek a háború?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 21:31
1 2 3 4
 11/31 ThorgilsX ***** válasza:
69%

Hogy mi lett volna?Kb semmi sem változott volna...ha elsöprő diadallal nyerik meg a csatát amondó vagyok talán visszaközdik magukat Moszkva alá...Aztán kezdődött volna előröl az egész.


De számottevő a tény hogy a 44-es partraszállás felől ugyanúgy jöttek volna.Maximum egy kedvezőbb békét tudodd volna kicsikarni az angolok és az amcsiktól miszerint közösen fognak majd fegyvert az oroszokkal szemben, de ezután ígyis úgyis felprédálták volna a III.Birodalmat.Keleten szerintem akár fél-1 évvel is megnövelte volna a háború időtartamát.


A legnagyobb következménye talán a Kommunista blokk(a háború utáni) létszám csökkenése lett volna, de ez is max Mo és Lengyelo-t vette volna bele mint határ,hogy itt vagy ott lettünk volna már nem tudom.


Még mielőtt bárki fikázná az írásomat, amit leírtam az egyéni véleményem, egy fikció.

2011. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
De nem vesztettek el a Kurszki csata elött sok csatát,miért volt már eldöntve ekkor a háború menete?
2011. szept. 22. 20:33
 13/31 anonim ***** válasza:
71%
Mert a Német Birodalmat szépen körbefogták ergo Németország amúgy is szűkös anyagtartalékai sokkal gyorsabban fogytak és hatalmas túlerővel kellet szembenézniük. Nagyából ezért.
2011. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
52%
valaki írta hogy hitler megváltoztatta a terveit. ehhez annyit fűznék, hogy volt egyszer a natgeo-n egy műsor, hogy mi lett volna ha hitler pár hétig még bombáztatja Londont a háború elején...DE http://www.youtube.com/watch?v=CgDHdM4zibc
2011. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
76%
Ha utánaolvastok hivatalos oldalakon, akkor azt fogjátok látni, hogy a németek nem vesztették el a Kurszki csatát. Egy kiszögellés, úgymond egy zsák nyílása volt Kurszknál, ezt akarták "betömni" szóval igaza volt egy korábbi hozzászólónak, hogy a németek ezt nem szánták átfogó támadásnak. Csupán az elért eredmények következtében győzködték Hitlert, hogy ebből többet is ki lehetne hozni, viszont akkor jött az olasz partraszállás, ezért átcsoportosították a német tankokat. Sokan ezért mondják, hogy elvesztették a csatát, holott ez nem igaz. Szval visszakanyarodva a fő kérdéshez, ha esetleg nincs olasz partraszállás+tankok átcsoportosítása, akkor valamennyit haladhattak volna előre ismét, de aztán kifulladt volna a támadás, és ismét jött volna az ellentámadás. A háború kimenetele azzal eldőlt, hogy nem tudták elfoglalni Moszkvát, valamint hogy Amerika is beszállt. Egyszerű számmisztika.
2011. szept. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Én nem nagyon értek egyett ezzel a videóval.Van,ami igaz de nem minden.Pl.Sztálin 1953-ban halt meg,szóval nem tudott volna támadni a 60-as évek végén.De azért érdekes,köszönöm a linket!
2011. szept. 23. 14:32
 17/31 anonim ***** válasza:
59%
Lehet hogy meghalt, de itt az van hogy "volna". Szóval akkor ha élt "volna", akkor tudott "volna" támadni.:)
2011. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Értem.
2011. szept. 23. 20:16
 19/31 anonim ***** válasza:
29%
Ha megnyerik a csatát kitolhatták volna a háború végét. Hitler nem akart addig békét kérni a szovjetektől, ameddig nem volt a zsebében egy nagyobb győzelem. A Kurszki csatát szánta annak.
2011. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
58%
Mohácsot,szerintetek melyik "pénzügyi csoportnak" köszönhetjük? A csaták,háborúk a fehér asztalnál és 'zöldhasúak'millióival dőltek-dőlnek el! Deni-papi
2011. szept. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!