Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezért kell az Egyesült Államok...

Ezért kell az Egyesült Államokat utálni?

Figyelt kérdés

Velünk ellentétbe ott az ember az lehet ami akar ha megdolgozik érte.

"Amerikában ez az egyik legcsodálatosabb dolog, hogy ha céltudatosan dolgozol, akkor sikeres lehetsz. A férjem, gyakran mondogatta az elején, hogy Amerikában bármit elérhetsz, én kicsit szkeptikus voltam (magyar vagyok végül is), de beláttam, hogy igaza van."


És ott meg is lehet élni.

"Az életszínvonal magasabb, mint Magyarországon és ennek következményeként az emberek is általában kiegyensúlyozottak és boldogok."


Az árak ott mint Pest. Kivéve a lakás és ingatlan.

"Washington belvárosában elég drága a parkolás, egy órára 2 dollár (350 forint), de ha egész nap maradsz, az 20 dollár (3 500 forint) fölött van. A mozijegy ára 8 dollár (1400 forint), egy kávé a Starbucksban 3-9 dollár (525-1575 forint), a méretétől függően. A sör árát nehéz meghatározni, attól függ, hogy milyen étteremben rendeled. Általában a ruhák és kozmetikumok ára alacsony. Minden alkalommal, amikor elindulunk családtagokkal és magyarországi barátokkal vásárolni, mindenki megdöbben, hogy mennyivel olcsóbbak itt a ruhák, beleértve a Tommy, Nike, Ralph Lauren és minden egyéb márkát. A nővérem imádja a cipőket, és rendszeresen megjegyzi, hogy itt öt párat tud venni abból a pénzből, amiből Magyarországon egyet. A buszjegy áráról fogalmam sincs, a metró itt népszerű tömegközlekedési eszköz, és kb. 5 dollár (875 forint) egy napi jegy."

/O'Connor Judit - Washington/

[link]


És sok más példa van még erre.

[link]


2010. nov. 6. 06:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%

Amerika ráerőlteti az akaratát más/kisebb országokra és megmondja más országoknak hogy ki-mit tehet meg. Bábkormányokat létesít a leigázott (nyersanyag forrásban gazdag) országokban,neki van a legtöbb atombombája és dirigál másnak hogy neki nem lehet((pl Irán).


Az hogy jobb az életszínvonal.. az 1 más tészta,de ne feledd ennek súlyos környezeti kárai vannak az amerikai típusú jólétnek, gyermekeink/unokáink lélegzik be azt a mérget amit most pufogtatunk ki az autóinkkal. A föld nem a miénk,hanem unokáinktól kaptuk kölcsönbe,és örökké nem tartható fenn ez a szennyezés,amit most művelünk a termőfölddel vízzel,élükön ..... Amerikával.

A másik meg hogy Amerika gazdasága összefog omlani (újra ahogyan 1929-ben is megtörtént),ez csak idő kérdése.

2010. nov. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
41%
Az egy pecs ország teli korcsokkal és radásul csinált ország. Csak az ostoba emberek szeretik meg az igénytelenek.
2010. nov. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%

Igen ezért kell utálni, mert amíg te ott tökolcsón megvehetsz mindent a fizetésedhez képest, addig az amerikai politika hatása a szegény országokban, az iszlám országokban, a gazdag olajlelőhelyek országaiban nagyon is a negatívan hat! Palesztinában naponta égetnek amerikai és izraeli zászlót, szerinted miért van? Iránban utálják őket, miért van?

Mindenki nem mehet Amerikába, hogy ott jól éljen, ebbe gondolj bele. Az ott élők azért tudnak ilyen jól élni, mert a világ másik felében nyomorognak.

2010. nov. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Az egyik ok, amit előttem már leírtak, hogy ezt a jólétet csak más országok kizsákmányolásával tudják fenntartani. A másik, hogy ez a jólét csak látszólagos. Rengetegen olyan nyomorban élnek az "ígéret földjén", amit itthon - főleg monitor előtt ülve - nagyon nehéz elképzelni.
2010. nov. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
32%
En nem utalom Amerikat. Azt kivanom, barcsak Magyarorszagnak is olyan jol menne. Az, hogy mi meg mas orszagok szarban vannak nem Amerika hibaja, hanem a sajat elb*szott politikajuke.
2010. nov. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek az előttem szólókkal, én is így tudom: Amerika egy kizsákmányoló ország, amit kb. a "levegőből" teremtett pénzzel (hitelekből felduzzasztott további hitelekkel való játék a tőzsdén), meg világszervezetek (WTO, WB, NATO) nyomása révén ér el. Olcsón megszerzi mások erőforrásait, beleértve a munkaerőt is. Amerika az abszolút fogyasztó. Nem hiszem, hogy ott több lenne a munkás kéz, mint mondjuk Kínában, vagy Indiában, mégis az USA-nak a legnagyobb a tőkéje a világon.


Egy amerikai átlagpolgár egyetlen nap alatt annyi energiát fogyaszt el javak formájában, ami, ha egyedül a két kezével termelné meg, 13,5 napjába kerülne.

2010. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
28%

"Csak az ostoba emberek szeretik meg az igénytelenek."


Megfordítanám, amit írsz. Csak az ostoba emberek utálják meg az igénytelenek. Akik semmit sem tudnak róla és sohasem járat ott. És azt hiszik, hogy nagyon f*sza dolog utálni Amerikát.


"Amerika egy kizsákmányoló ország"


ha a "kizsákmányoló" Amerika nem élelmiszersegélyezné pl. Egyiptomot vagy a palesztinokat, milliónyi muzulmán pusztulna ott éhen. Ja, hogy amerikai zászlókat égetnek? Talán, mégsem Amerikában van a hiba?

2010. nov. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
67%
Akkor miért van Amerikában a legtöbb Sorozatgyilkos? Ha már olyan "kiegyensúlyozottak".
2010. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
49%

"Megfordítanám, amit írsz. Csak az ostoba emberek utálják meg az igénytelenek. Akik semmit sem tudnak róla és sohasem járat ott. És azt hiszik, hogy nagyon f*sza dolog utálni Amerikát."

Én jártam ott és mégis úgy utálom, mint a sz_rt. Nem fasza dolog utálni, ez csak a lázadó tinik között divat, van aki azért utálja mert nem vak.


"ha a "kizsákmányoló" Amerika nem élelmiszersegélyezné pl. Egyiptomot vagy a palesztinokat, milliónyi muzulmán pusztulna ott éhen. Ja, hogy amerikai zászlókat égetnek? Talán, mégsem Amerikában van a hiba?"

Az EU több segélyt küld. És kicsit sántít a példád, mert azok után, hogy gazdaságilag kirabolta azokat az országokat a segélyezés a minimum. Amerikai zászlót Brazíliában is égettek! Ők keresztények, nem hinném, hogy csak a muzulmánok égetnének zászlót.


Sokan azt hiszik, hogy aki utálja az USA-t az egyből szereti Iránt meg Kínát. Ez nem így van. Legalábbis nálam. Én úgy vagyok vele, hogy azért utálom Amerikát, mert egyszerűen arrogánsak, debilek, tudatlanok. Semmibe veszik a nemzetközi megállapodásakat, csak azért mert ők megtehetik. Irritál a kultúrája, és főleg az, hogy a mienket (Európa) meg egyenesen eltiporják. Már csak a pofon hiányzik neki, de úgy hogy a fal adja a másikat. És azt is hozzá kell tennem, hogy nem vagyok nacionalista, támogatom az európai föderalizmust és liberális eszméket vallok (nem SZDSZ által annak csúfolt). Tehát látható, hogy nem csak a nacionalista csürhe utálja az USA-t.


Még egy valami! Nem tudom egyáltalán miért tartják az USA-t a Nyugat részének? Kultúrálisan Törökország például közelebb áll hozzánk, annak ellenére, hogy muszlimok. És az USA-ban még a mai napig is van kivégzés.

2010. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
46%

Az egy nagyon helyes dolog, hogy az USÁ-ban a mai napig van kivégzés. Igény itt is lenne rá, kezdhetnénk pl az MSZP-SZDSZ formációval, aztán jöhetne Dávid Ibolyka.


Most lehet lepontozni, de amit ezek csináltak, az hazaárulás. Amerikában ezért gondolkodás nélkül halálbüntetést osztanak. Teljesen jogosan.

2010. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!