Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nevezhetjük az Amerikai...

Miért nevezhetjük az Amerikai Egyesült Államokat, a világ legrégebbi demokráciájának? (fontos)

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Nem nevezhetjük. A görögök már sokkal régebben csinálták (noha ott sokkal explicitebb korlátozások voltak).
2011. jan. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alkotmánya miatt, amelyben az alapvető emberi jogokat fektették le -a francia Emberi és Polgári Jogok Nyilatkozatának elfogadását két évvel előzve meg, habár az alkotmányra nagy mértékben hatottak a francia forradalom eszméi.
2011. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Csak ők szeretik ezt hirdetni magukról! Nézz utánna, hogy még a 60-as években is működött náluk a Kuk-Lux-Klan, (a négerek üldözése) és évekbe telt (!) mire ezt nemcsak hivatalosan, de a valóságban is felszámolták.
2011. jan. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk HÁLISTEN Amerikában csak azért, mert fajgyűlölő vagy még nem üldöznek. Ez a hiszti ami nálunk meg Nyugat-Európában megy az hihetetlen...
2011. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi! Nem vagyok fajgyűlölő. Éppen azért hoztam fel példának a négerek üldözését, mert más van-volt Amerikában a valóságban, mint amit a gyakorlatban lehetett látni, és mégis azt hirdetik magukról, hogy ők valósították meg a világon legelőször a demokráciát. Pedig ez nem igaz!
2011. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Obelixx ***** válasza:
70%
Én úgy tudom, hogy Izland a legrégebben megszakítás nélkül demokratikus berendezkedéssel működő állam.
2011. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lézer Anton ***** válasza:
77%

Szerintem San Marino


[link]

2011. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!