Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek hogyan alakult...

Szerintetek hogyan alakult volna a történelem, ha az első világháborút a központi hatalmak nyerték volna?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 20:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Ezt még hozzátenném

"Az első válaszoló által írt nemzetiségi ellentétek elsősorban a gazdasági-politikai elnyomás miatt keletkeztek, --->mi viszont mindig egyenrangú félként, befogadó, elfogadó nemzetként viselkedtünk másokkal szemben.<---"

főleg az utolsó részt emelném ki. Erre csak annyit mondanék hogy Magyarizáció.

1907-ben bevezették az új iskoláztatási törvényt, a Lex Apponyit. Ettől kezdve az alapfokú tanintézményekben is tanították a magyar nyelvet, és a magyar tanárok igyekeztek kinevelni a gyerekekből a nemzetiségi tudatot.


Nemvoltunk misem szentek :)

2011. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Na ja ezt szeretem, hogy mindig jönnek a nagy maagyarok, hogy vesszen trianon, de azt, hogy a saját kis hazánk területén, mi ugyanúgy elnyomtunk más nemzeteket.


Amúgy sztem hülyeség, hogy így jobb volt, eggyértelmű sztem, hogy ha a nagy háborút megnyerjük jobb lett volna.

Már csak azért is mert így mi növelhettük, volna a területeinekt és Németországba nem jön létre a Nácizmus.

Plusz anglia meg franciaország is nagyon meggyengült volna.

Ha ezen országokba létre is jön a fasizmus, nem lettek volna elég erősek a 2.ww-be.

Ami így valószinű kisebb áldozatokkal jár, mert nem lettek volna Hitlerek ezen országokba ez tuti.

Bár sztem így a szovjet/Német szövetség igázta volna ezen országokat le, majd kitört volna egy 3. háború Német és szovjet között, bár ekkor már a nyugat német befolyás alatt állt volna és amerikai is Németek mellé állt volna.


Azt sztem mindenkinek eggyértelmű, hogy Európának az tett volna jobbat, ha a Németek szerzik meg a fő hatalmat a kontinensen, persze a nagy háborúba.

Nekünk meg ezen esetbe is a szétesés tudatával kéne szembesülnünk, vagyis mikor lecsengett a Német-szovjet háború utánna mi is elkezdenénk szétesni, a forradalamka amiket vérbe folyatva lenyomunk ellenünk irányulnának majd a msotani rendszer váltás idejére ahogy a szovjetek a monarchia is(ha még élne) de a nagy magyarország szétesne.

Viszont Németek a ami napig nagyhatalom lennének és már úgy 120-150 milliüós lakossággal és lenen európának egy vezető hatalma.

Bár lehet a Porosz állam is újraéledhetett volna, mert azt meg Hitler szüntette meg.

2011. okt. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mennyi ökörséget összehordtál utolsó.
2011. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Az se mindegy, hogy a győzelem a háború melyik szakaszában következik be (A központi hatalmaknak több ponton lett volna esélyük rá).


Szerintem a kérdésre azért nehéz válaszolni egyszerűen azért mert a modern történelemben egyszerűen még nem volt olyan hogy Anglia tartósan elvesztette volna erőfölényét az Európai kontinens belső területeivel (Németek, Franciák, O.M. monarchia) szemben, ezért ennek következményei teljesen kiszámíthatatlanok.


Az angolok jártak volna a legszarabbul. Valószínű hogy Nagy Britanniát arra kényszerítik hogy leszerelje vagy ellenőrzés alá engedje flottáját,ez zavart okoz a szigetország élelmiszer (és minden egyéb) ellátásában, ez tömeges éhezéshez, elszegényedéshez akár óriási káoszhoz is vezethetett volna. Anglia flotta nélkül aztán szépen elveszíti minden gyarmatát, a központi hatalmaktól teljesen függő helyzetbe kerül, második világháborút nem fog tudni kirobbantani max, anarchiát, polgárháborút a saját területén belül.


A Franciák valószínűleg nagyon elégedetlenek lettek volna a helyzettel, a Spanyolok úgyszintén, de ez kevés erő ahhoz hogy második világháborút csináljon (Franciaország még győztes félként is nagyon gyatra lett).


Oroszországban mindenképpen kitör valamilyen forradalom, amennyire én látom ez elkerülhetetlen, de nem lett volna ott az Antant hogy gyengítse azt, és erre a győztes Központi Hatalmaknak se lettek volna képesek. Tehát Oroszország bikaerőssé nőtte volna ki magát, de nem hiszem hogy nyomás nélkül egy Sztálin (vagy hasonló kapacitású diktátor) hatalomra jut...


Amerika gazdasága megingott volna, de mindent összevetve nem veszítettek volna olyan nagyon sokat. Az USA egy teljes politikai izolálódást választ és valószínűleg megesküszik rá hogy "soha többé nem avatkozik bele a barbár Európa ügyeibe", kereskedni akarna a központi hatalmakkal és nem jelentene veszélyt.


A gyarmatok elszakadása is mindenképpen bekövetkezik, sőt még gyorsabban mint amúgy. Ezt valószínűleg a központi hatalmak nem akadályozhatták volna meg. Japán ugyanúgy fejlődött volna, de a Központi Hatalmak ellen hangolódna.


Szóval szerintem ha a központi hatalmak gőznek, nagy káosz meg éhezés lett volna sok helyütt (mint ahogy az Antant győzelme után is lett), de egy második VH.-nak olyan 40% esélyt adok max.

Ha lett volna, akkor semmiképp sem az angolok vagy az amcsik robbantják ki hanem az Oroszok, Japánok és az Ázsiai gyarmatok, akik az Antant elnyomása nélkül nagyon gyorsan fejlődhettek volna.


Tehát feltehető hogy inkább egy ilyen kiszámíthatatlan-elképzelhetetlen Európa-Ázsia konfliktus lett volna a vége a történetnek.


De ez is inkább találgatások alapján készült forgatókönyv...

2012. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem jutott volna hatalomra Hitler és Sztálin. Bár lettek volna felkelések.
2012. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!