Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen világban élnénk ma, ha...

Milyen világban élnénk ma, ha az első világháborút a központi hatalmak nyerték volna?

Figyelt kérdés

Mondjuk Anglia és az USA semleges maradt volna, akkor meg a németek megverték volna az oroszokat és a franciákat is.


Hogyan nézne akkor ma ki Európa és benne Magyarország?


2010. nov. 22. 12:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanígy. Magyarország legfeljebb annyival járt volna jobban a mostanihoz képest, hogy a magyar többségű települések hozzánk tartoznának. Viszont a szlovákok, románok, szerbek, osztrákok stb. lakta részek garantáltan kiváltak volna. Mindenütt ez történt, illetve történik.
2010. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
8%

Ha a Hitleri Németország nyert volna? Nem jártunk volna jól,mert vagy véglegesen eltiportak volna minket,vagy pusztán csak rabszolgák lettünk volna..Egy olyan ország amelyik ha meg is maradt volna,akkor semmi élete nem lenne,csakis a Nagy Németországot táplálni,helyettük dolgozni,és lesni minden óhajukat...

Talán ugyanolyan szépen elsüllyedünk mint a Nagy Ókori Római birodalomban sok más bekebelezett nép/ország..

2010. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Második.

Eltévesztetted a témát. Azon kívül, hogy baromságot beszélsz, a kérdés az ELSŐ világháborúról szól.


Témára rátérve.

Magyarország akkora, vagy kicsit nagyobb lenne, mint a bécsi döntések után.

Valószínűleg nem tört volna ki a második világháború, de legalábbis nem az NS-ek és a világ között.

Sokkal több ember élne a Földön, és főleg Európában.

Magyarország valószínűleg olyan szinten volna, mint Nyugat-Európa.

A bolsevikok hatalma nem lett volna hosszú életű, és nem szállták volna meg Európát.


Szóval összességében szerintem sokkal jobb lett volna.

2010. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%

ma 13:25

Nem tévedtem,mert mindenképpen lett volna II:Világháború is..

Németországnak az egész világ kellett volna,nemcsak Európa..

2010. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

"Nem tévedtem,mert mindenképpen lett volna II:Világháború is..

Németországnak az egész világ kellett volna,nemcsak Európa.."


Az I. világháború idején hol volt Németország a világhódító eszméktől? Akkor ott még császárság volt, ami szövetségben állt az Osztrák-Magyar Monarchiával. Az ideológiája legalább olyan messze volt a nemzetiszocializmustól, mint a Cári Oroszországé a kommunizmustól!


Hitler felemelkedésének és a nemzetiszocializmus megszületésének közvetlen előzménye az I. világháború elvesztése volt, mivel az utána megalakuló Weimari Köztársaság alatt olyan mértékű lett a gazdasági válság, hogy az emberek ilyen eszméket kezdtek el éltetni és felnéztek az olyan őrültekre akik ilyen dolgokat vallottak.


Ha az I. világháborúból nyertesen kerülnek ki, akkor egy virágzó ország lettek volna, ahol békés értelmiségiek és vezetők vannak, Hitler meg valószínűleg maradt volna festő.

2010. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Németországnak a gyarmatbirodalmak újrafelosztása kellett, nem a világ. A világ Hitlernek kelet, akinek esélye sem lett volna hatalomra jutni, hogy Németország megnyeri a nagy háborút.


Esetleg lett volna egy kis "határ kiigazító" lokális háború francia részről, egy kicsi a lengyel függetlenedés miatt, de szerintem ez esetben másik világháború már nem lett volna.

2010. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem még csak az sem kellett volna a I. VH elkerüléséhez, hogy a központiak nyerjék az elsőt. Csak egy korrekt békét kellett volna kötni, ami nem alázza meg és teszi tönkre a veszteseket.
2010. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont!
2010. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 bumbi02 ***** válasza:
68%
akkor nem ezt a kérdést tennék fel havonta 1x, hanem azt hogy Milyen világban élnénk ma, ha az első világháborút a szövetségesek nyerték volna?
2010. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Hát tudom hogy nincs ilyen a történelembe, hogy "mi lenne ha" De én minenképpen azt csináltam volna hogy. Magyarország összes kissebségét. Kiköltözteni és Franciországtól elcsatolt területekbe vinni őket. Persze emiatt a népesség nagyon lecsökkent volna de idővel újrá lakott vált volna egész Magyarország de már a 100% magyar vér szerint.
2010. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!