Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan alakult volna a II....

Cong kérdése:

Hogyan alakult volna a II. világháború, ha 1944. augusztus 20-án Stauffenberg bombája megöli Hitlert és az összeesküvők a Valkűr hadműveletet is sikeresen végrehajtják?

Figyelt kérdés
A Valkűr hadműveletnek hívták azt ezt követő államcsínyt.
2011. okt. 20. 21:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

37-es. Egy átlagos fehér családra kevesebb mint 2 gyerek jut. Ez annyit jelent, hogy 1 felnőttre kevesebb mint egy nemzett gyerek jut. Mi a nem világos neked a népességfogyásban? Magyarország lakosságára miért mondják szerinted, hogy elöregszik, meghogy egyre több a nyugdíjas és egyre kevesebb az aktív korú? Hát pont ezért! Hallgathatnál picit több rádiót, meg olvasgathatnál picit, minthogy itt csuklóból nyomatod a hülyességet.


A világ népessége egyre csak nő. A fehér emberek létszáma pedig egyre csökken. Nemcsak arányaiban, hanem "darabszámra" is. Angliában miért él 6 millió muszlim? Svédország lakosságának miért muszlim a 25%-a? Németország, Franciaország, ott is ez megy! Ha olyan fene jól szaporodik a fehér ember, miért ez a nagy bevándorlás?


Jó lenne, ha tisztába jönnél vele, hogy a fehér ember létszáma igenis csökken világszerte, mert egyszerűen nem 8-10 gyereket vállalnak mint a cigányok meg az arabok, hanem átlagosan 1-2-t (van aki egyet sem, néhányan meg akár 3-4-t, de átlagra kettő alatt).

2011. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Ha sikerült volna a puccs, akkor ebből még nem derül ki, hogy mi történt volna. Először olyan figurák kerültek volna Németo. élére, akiket nem nagyon kedveltek a szövetségesek. De tervezték a puccsisták egy nácimentes polgári kormány felállítását. Érdekes kérdés, hogy ezzel szóbaálltak volna.


"Mivel a szövetségesek ragaszkodtak a teljes német kapitulációhoz"


1918-ban a németek még bent álltak Brüsszelben és Rigában. Ez nem akadályozta meg őket a feltétel nélküli kapitulációban. Elvileg a németek azonnal kapitulálhattak volna 1944 júliusában, ez az egyik, nem túl valószínű lehetőség.


"Ez ügye valóban sokezer, esetleg millió életet kímélt volna meg, de egyben a szövetséges seregek bevonulnak Németországba és végső soron az ország megosztása ígyis-úgyis bekövetkezik. Ezt elfogadták volna az összeesküvők?"


Az életüket kockáztatták, feltehetően nem azért, hogy a sikeres puccs után meggondolják magukat.


Ha a nyugatiak ragaszkodtak volna a feltétel nélküli kapitulációhoz, de a németek nem lettek volna készek erre, akkor felmerülhetett volna egy fegyverszünet a SZU-val. Nyilván olyan feltételekkel, hogy Bécsig és a Neisse-ig minden szovjet érdekszféra lesz. Talán még a kommunista pártot is engedélyezni kellett volna Németországban. Mindez elég valószerűtlen, de elvileg a németek megléphettek volna valami hasonlót, és utána minden erejüket nyugat felé koncentrálva a tengerbe szoríthatták volna az angolszász csapatokat. Ekkor talán a britek és amerikaiak felülbírálták volna a casablancai formulát.


Mindez azonban 1944 júliusában már nem tűnik reálisnak, mert akkorra a SZU lényegében eltervezte, hogy Németo.-t le kell győzni, Közép-Európát semlegessé kell tenni és angol-szovjet együttműködésen alapul az európai biztonság. Ez a puccskísérlet majdnem egy teljes évet késett.

2011. okt. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
6%

"37-es. Egy átlagos fehér családra kevesebb mint 2 gyerek jut. Ez annyit jelent, hogy 1 felnőttre kevesebb mint egy nemzett gyerek jut. Mi a nem világos neked a népességfogyásban? "


Neked mi nem világos a túlnépesedés fogalmában? A túl vagy a népesedés?

2011. okt. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Bigskorpio ***** válasza:
75%

A magyarországi deportálások nem történtek volna meg: nem hal meg 400 ezer ember.

Budapestet nem lövik-bombázzák rommá: jópár tízezer ember nem pusztul el.

A bécsi döntésekből valószínűleg marad valami: Magyarország területe nem 93ezer km2 lenne, + jópár tízezer székely színesítené a lakosságot!

És akkor a nemzetközi része még nincs is itt. Lehethogy az atombombát sem dobják le, mert Németo. kapitulációja után Japán is hamarabb abbahagyja. (De ha nem ismeri meg a világ az atombomba hatását, később könnyebben bevetették volna máshol..)

2011. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszenek az eddig küldött válaszok, köszönöm. :)

Bigskorpio! Miből gondolod, hogy Magyarország megtarthatta volna a bécsi döntés által kapott területeket? És Japán? Miért gondolod, hogy Japán befejezi a háborút attól függően, hogy Németországgal mi történik?

2011. okt. 22. 02:17
 16/17 anonim ***** válasza:
76%

02:17


"Miből gondolod, hogy Magyarország megtarthatta volna a bécsi döntés által kapott területeket?"


A szovjetek gyűlölték a románokat, érthető okokból. Ha Magyarországnak sikerült volna a kiugrás 1944 őszén, akkor megtarthatta volna az erdélyi területek egy részét. Ezt szovjet dokumentumokból tudjuk. Romániát így is megcsonkították a háború után több határszakaszon is, de visszakapta Erdélyt, mert Mo.-nak nem sikerült a kiugrás. De egyébként még 1946-ban sem volt teljesen biztos, hogy visszakapják Erdélyt.


Egy szovjetek által diktált békében valószínűleg Magyarországé maradt volna Észak-Erdély vagy annak egy része, de pl. a felvidéki visszacsatolt területek inkább nem.


"És Japán? Miért gondolod, hogy Japán befejezi a háborút attól függően, hogy Németországgal mi történik?"


Egyetértek, Németo. 1945 májusában kikapott, de Japán harcolt tovább.

2011. okt. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet tudni. Egy elképzelés:

Az új vezetés tárgyalásokat kezd a szövetségesekkel. Mivel a háború pénzbe kerül és emberek (adófizetők) halnak meg, lehet, hogy valamilyen kedvezőbb feltételekkel sikerül lezárni a háborút. Mivel a tárgyalásoknak is van időigénye, valószínű, hogy Berlint nem teszik a földdel egyenlővé (Németország többi részét igen).

Lehet, hogy akkor a nácizmus elfogadott politikai irány marad (valószínűleg pár év alatt a szélsőségektől megszabadulva erősen "középre tolódva").

A valószínűbb forgatókönyv annyi, hogy a szövetségesek addig húzzák a tárgyalásokat, míg kitűzik a zászlót Berlinben.

2021. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!