Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek az M1A2es...

GusztixD kérdése:

Mi a véleményetek az M1A2es tankról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Püré.
2011. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 dirtboy ***** válasza:
100%

szívesen megszabadulnék egy olyan tanktól,ha csak a mély telepre viszem már akkor több mint 3,5millával lennék gazdagabb.

de egy tank rajongóval,gyűjtővel sokkal többet kereshetnék rajta.

:)

2011. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nagy, nehéz és sokat fogyaszt. A mozgékonysága nem jó. A nagy tömege miatt nehéz a csatatérre szállítani. Szerintem az ilyen harci eszközök már elavultak.


Én sokkal többre tartom a mozgékonyságot. Például egy Stryker harmad akkora tömegű és sokkal gyorsabb, tűzerőben rendben van. Feleannyiba kerül a gyártása és olcsóbb fenntartani. Egy szóval sokkal praktikusabb.

2011. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
éss egy tesztél melyik nyerne a T-90 vagy az M1A2?
2011. okt. 21. 13:44
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Ott szerintem az M1A2. Már csak a tervezési megfontolások miatt is. A T-90 egy (még) avíttas(abb) szovjet konstrukció (lényegében egy feltuningolt T-72). Bár bő 15 tonnával könnyebb és kisebb is, ami sok szempontból előnyös és az automata töltőberendezés miatt kisebb létszámú a kezelőszemélyzet, szerintem a csatatéren alul maradna.

Legalábbis egy egy elleni küzdelemben, de mivel sokkal "gazdaságosabb", ugyan annyi pénzből kellemes létszámfölényt lehet biztosítani és a karbantartási igénye is kisebb, így szerintem valós harci körülmények között effektíve nem rosszabb megoldás.

2011. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Bár ne létezne.
2011. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Jó tank, de nem annyira, mint amennyira az amerikaiak mondják. Ha nem gázturbina lenne benne jobb lenne.
2011. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Az MBT egyáltalán nem elvaultak és nem is mostanában lesznek azok! Manapság már az ilyen gépeknek a szállítását könnyen meg lehet oldani! Amúgy jó tank, de például a német Leopárd 2-es szerintem jobb, de a mai fő MBT nagyából mint ugyanazon a szinten vannak!
2011. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát ami termék. Megéri a pénzét, de még sem annyira. Azért a gumipapucsos afgánok elég jól elvannak vele. A leáldozásról annyit, hogy az mindig az aktuális helyzettől függ. Ha egy hideg-forróháborús történetet (iparosodott, gazdag globális hatalmak totális háborúja) nézünk, akkor teljesen jó. Cserébe most nem annyira. Ez az ellenségtől függ, akihez tudni kell alkalmazkodni, ahogy Szun Ce is mondta, ugyebár.
2011. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor most hogy van ez konkrétan? mások azt mondják rossz a többi meg azt mondja jó habár szerintem is megéri de azért nagy a tűzereje nem?
2011. okt. 22. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!