Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik terepminta a leghatékon...

Melyik terepminta a leghatékonyabb kontinentális éghajlatú területeken tavasztól őszig? (nem mesterlövészi álcaruha, hanem sima katonai gyakorló egyenruha terepmintával)

Figyelt kérdés
(kérem csak azok írjanak akik jobban ismerik a témát, ne olyan válasz legyen, hogy "a zöld alapú barna foltos minta")
2009. máj. 10. 01:56
 1/7 A kérdező kommentje:
találtam 2 elég jó mintát: a német flecktarn és az amerikai marpat. mi a véleményetek?
2009. máj. 10. 19:43
 2/7 A kérdező kommentje:
bár a marpat inkább barnásabb, de nagyon jól rejt így is
2009. máj. 10. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

üdv

én nem itthon szolgálok, egy nato-különleges lovassági (ma már helikopteres) desszant "killer assault" csoportjába tartozom, és nálunk nem divat a gyávaság. a meglepetés erejével, a VÉR szinével harcolunk, és megvetjük a bujkálókat. uniformisunkat rettegik az arabok, foglyokat 1645-óta nem ejt a század.


[link]

2009. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát a rejtőzés nem egyenlő a gyávasággal... ezt honnan veszed?
2009. máj. 12. 23:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer elbújtam, és ezért nem kaptam rétest estére!
2009. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A válaszoló nem mond teljesen ostobaságot (bár nem értek vele mindenben maradéktalanul egyet), vannak olyan különleges egységek (igaz én ilyet még csak USA-ban és a ruszkiknál hallottam) akik direkt feltűnő ruházatban "stratégiai megfontolásból" vesznek részt az ütközetekben. A század elején valamikor Sir Oliver Yolland angol gróf pl. magánhadseregét fekete-lila ruhába öltöztette lakktáskával, hogy így a meglepetés erejével harcolhassanak, ami később elég jól bejött a burnuszos sivatagiak ellen.


Mondjuk ez nem menti fel az 1.válaszolót, hogy nem válaszolt a kérdésedre! (én nemtudom a választ, én a munkám során megelégszem a "marpat"tal)

2009. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
multicam
2016. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!