Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Csak én szerintem az ökölvívás...

Csak én szerintem az ökölvívás messze a leghatékonyabb küzdősport?

Figyelt kérdés
4 évig boxoltam, voltak jó eredményeim de általában csak egy egyszerű sparring partner voltam. Ezért is hagytam abba és mentem el thai-boxra, ahol viszont simán én lettem a legjobb a haladóknál is, meg se tudtak rúgni az ütéseim előtt. MMA-ba ugyanez, a csávó aki ellen utoljára küzdöttem már 10 éve Judozott, birkózó alkat, kétszer nagyobb volt a válla mint nekem. Megpróbált megfogni de előtte simán eltaláltam 5-ször egyszerű egyenesekkel. Ennyi volt. Én mindig is egy gyenge ökölvívó voltam, és ezzel a tudásommal máshol viszont vittem a pálmát. Ez azt jelenti hogy az ökölvívás a legerősebb küzdősport?
2011. okt. 25. 00:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb az tény.
2011. okt. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

elméletileg a kick box vagy akár az MMA jóval hatékonyabbak a hagyományos ökölvívásnál, ez magától értetődő.

gyakorlatilag csak azt tudom elképzelni, hogy te 4 évig komolyan csináltad, amit csináltál, ők meg x évig legfeljebb csak ímmel-ámmal, és így gyengébbek.

2011. okt. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:

Az MMA nem sport, hanem szabályrendszer. :/


Amúgy a box egy jó sport, emlékszem, mikor a 22 éves,120 kilós benga haveromat, beállították egy 55 kilós 15 éves gyerek ellen a ringbe, mert fikázta a srácot.

Asszem haver két menetet bírt, aztán feladta, a gyereket ha háromszor meg tudta ütni, mert a srác folyton kimozgott az ütések elől, és végig táncolta a meneteket.


Viszont ezt a thai bokszos sztorit nehezen hiszem el, hisz messzebbre lehet rúgni, mint ütni, ergó ha te jöttél volna támadni, egy fájdalmas combost adtam volna, ha nem tudlak vele megállítani, akkor egyértelműen beléd kapaszkodok szétválasztásig. Majd a következőben ismét oda rúgok, az meg már eléggé fájna, minden bizonnyal megtorpannál...


Nem arcozok, mert minden valószínűség szerint egy ju jitsuban jártas arc meg úgy elhajítana, vagy épp leszorítana, hogy belebolondulnék...

MMA-hoz ezért kell ismerni több sportot, kell egy ütős-rúgós (box, thai-box, kick-box), és egy jó földharcos (judo, birkózás) tudás.

2011. okt. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Mr.Super TNT ***** válasza:

Minden küzdősportnak van egyedi erőssége.


Pl.


Eltérőek a támadó távok és az ahhoz mért specializáció. Igaz minden küzdősportban és harcművészetben vannak rendhagyó kivételek. És sok múlik az egyénen is. Ha szível lélekkel csinálsz valamit csak akkor lesz eredménye. Én pl. bokszolok ,de más küzdősportokat figyelek és begyakorlok egykét technikát és taktikai manővert is (azért csak figyelni tudom ,mert nincs pénzem több helyre eljárni sajnos pedig 2 küzdősportot szívesen csinálnék).


Támadó távok általánosságban:


-a Judo és birkózás alapjában véve közelharcra specializált.


-ökölvívás közel és középtávú harcban erős


-Thai-boksz ,Kick-boksz általában középtávú harci elemeket tartalmaz ,de a fő erőssége a négytávolságú rúgótechnikák.


Ha tudod ,hogy az ellenfél csak valamilyen távolságba gyenge és te abban erős vagy akkor be kell kerülnöd a távjába. Én pl thai-bokszosok ellen igyekszek középtávot és közelharcot erőltetni és így nincs elég nagy erőkarja egy erősebb rúgáshoz ,ugyanakkor arra kel figyelni ilyenkor ,hogy a Thai-bokszban is vannak olyan közelharci elemek amik a támadótávbeli gyengeségeket igyekeznek leküzdeni pl.könyökhasználat. Ez csak egy amatőr példa de egy ilyen helyzet csak akkor valósul meg ,ha az ellenfél is olyan ,hogy ragaszkodik a támadótávjához. Mivel minden ember más és más ezért nehéz olyan ellenféllel összeakadni aki így ragaszkodna a támadótávjához ,mert vannak thai-bokszban is olyanok akik jók közép és közelharci távban és ezért ez csak egy küzdősport elméleten alapuló példa volt.

2011. okt. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

ökölvívást csak jól oktatják, ennyi. kickboxtól meg kamukaratétól ne várjunk semmit,amikor tempót, ritmust és más alap dolgokat nem gyakorolnak.. lehet hogy emiatt küzdősportok között az ökölvívás valóban a legjobb.

amúgy ha valaki rendesen tanul pl. savate-ot, akkor az verhet egy boxolót, de egy korrekt birkózó is teljesen esélyes ökölvívó ellen.

2011. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Mr.Super TNT ***** válasza:

Hát igen minden az egyénen magán múlik. Az én általam felvetett távok meg csak azonos képességű és szintű egyforma embereknél számíthatók.


Az ökölvívás-oktatásnak nagy hagyománya van Magyarországon ,kár ,hogy a szegényebb régiókba mint ahol én lakom BAZ megye nagyon legatyásodott és inkább fociba ölik a pénzt akik nem mutatnak fel eredményt.

2011. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
kár. de ilyen problémákkal meg már tele van az egész ország, a legtöbb "helyen" másba lenne célszerűbb, mint amibe nyomatják, és ahogy. de ezt a pillanatnyilag épp döntéshozói pozícióban lévők nyilván nem így látják.
2011. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
38%

.Aczél

Nem tudom mennyit jártál edzésekre, de nálunk thai-on a mester különösen nagy hangsúlyt fektet a tempóra, ha valaki rosszul csinálja többször is átvesszük.

A kamukaretéban osztom a véleményed, rengeteg ilyen hülyeséget látok hirdetésekben, hogy 1 hónap és megváltod a világot az új, soha nem hallott, 3 millió éves harcművészettel, amit egyenesen a József városból érkezett kínai büfés oktat.

2011. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

néha bunkón és általánosan írok egy-egy stílusról, nem azért mert én akkora ember vagyok hogy ezt megtehetem, elnézést is kérek.. 1. nyilván nem a ritka de jó edzésre gondolok, 2. aki jó bunyós, gyakorlott, vélhetően nálam is gyakorlottabb (sőt..) meg lehet kérdezni milyen tapasztalatai vannak thai boxról. nyilván pl. Késes Krisz sem vert el minden thaiboxolót, sem minden kravmagást, mert nem lehet minden emberrel verekedni egy élet alatt, de egy tendencia lejön a tapasztalataiból..


figyelj, verj szét mindenkit, aki a stílusodat lehúzza.. ezt tudom ajánlani, aminek még értelme is van. olyan edzések, amik tényleg csak nőknek fittnessnek jók egyszerűen nem kellenek, mint ahogy sok karate iskolát is földig lehetne rombolni az ott tanulókkal és az edzőjükkel együtt, mert szégyen hogy karaténak merik nevezni amit ott szórakoznak. bármelyik boxoló leverné az összeset. de nem ilyen világban élünk, és talán jobb is így ^^

2011. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
én 12 éve karatézok (kyokushin) és azért ne akarjátok már bemesélni , hogy az országban bármi más edzésre mennék ott jobban tanítanak mint nálunk. és igen tanultuk mi is a tempót kontrát stb lehet h sok helyen nem tanítják de azért kyo edzéseken mindnhol tanítják.
2011. okt. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!