Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudnátok írni az önkéntes...

Tudnátok írni az önkéntes tartalékos szolgálatról?

Figyelt kérdés
Ha sima szerződéses katonának nem vesznek fel, akkor mehetek még önkéntes tartalékosnak? Hogy van ez, mikor kell bevonulni, mennyi az illetmény és mikor kapom, stb. Minden információ jöhet, a neten nem igazán találtam erre vonatkozólag semmit, max 4-5 éves cikkeket.
2011. nov. 23. 18:45
 1/1 anonim ***** válasza:
84%

Semmi! Még nyáron voltam toborzó irodán, ez igazából kamu volt (jól hangzott a médiában), leállították a francba, létszámstop van. A zászlós, akivel beszéltem, azt mondta, hogy talán jövő nyáron elindulhat, ha kapnak pénzt (ez nem valószínű, már a toborzóirodát is be akarják zárni...). Az a "2000 fő aki aktív tartalékos", azok a korábbi biztonsági őrökből átvedlett emberek (mind3 portás akik a toborzóirodát őrzik, már nyugdíjas), ők lettek a HMei Zrt. keretein belül "tartalékosok".


Ami a hitegetést illeti: elméletileg évi 18 napot/ egy hónapot kell lehúzni, amit tisztán ki is fizetnek (legénységi, tisztesi, tiszti illetménnyel). De pénz nélkül nem valószínű, hogy lesz bmi.

2011. nov. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!