Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Januártól már lesz sorkatonsas...

Januártól már lesz sorkatonsaság Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 14:58
1 2 3 4 5
 21/45 anonim válasza:
59%

'És akkor egy ország, mint a miénk, körülvéve irigyekkel, itt áll ütőképes védelem nélkül 10 szál katonával. Akkor már ezekre sincs szükség.'

Nah hát ez így nem igaz....mert közel 30ezer katonája van Magyarországnak...és a katonákat nem szidják!Inkább Magyarország katonasága világszínvonalú!

2011. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
80%

ÉS szerinted ez a 30ezer katona, aki főleg minisztériumi katonatiszt elég az ország védelmére?

Mit ér a magas színvonalú felszereltség ha nincs aki azt megtanulja szükség esetén használni is. Édesapám ezredes volt, tudom jól, hogy miről beszélek. Mikor láttál utoljára egyenruhás katonát akár az utcán, akár közlekedési eszközön? V....X

2011. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim válasza:
59%
nem tudná megvédeni!de ha több katona lenne 'csődbe mene'Magyarország.
2011. dec. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a mai világ úgy van összerakva, hogy az emberek állandó fenyegetettségben érezzék magukat. A fősodratú cionista vezérelt médiákban, semmilyen hírt nem hallasz, csupán azt, hogy hol és kit gyilkoltak meg és hogy hol, hogyan robbantottak. A terrorista szó is a cionizmus szüleménye, mert ha nem lennének elnyomók, terrorista sem lenne. A terrorista igazából hazafi, persze leszámítva azt a néhány dilinyósat, aki csak úgy passzióból öl. Ha teszem azt én pl. afgán lennék (mint élő példa) és az amcsik bejönnek az országomba és elkezdik osztani az észt a szabadságom korlátozásával és netán ennek nyomatékosan is hangot adok, mert szép szóval már nem megy, akkor a médiákban csak azt fogod hallani, hogy terrorista támadás érte a szövetséges csapatokat. Kinek a szövetségese?

Magyarországon minek az idegen zsoldosokból álló TEK? Van itt terrorista? Nincs, de majd kreálnak, hogy még nagyobb félelemben érezd magad és Te kérd, sőt követeld, hogy a szabadság jogaid csökkentésének árán is, de védjenek meg egy olyan ellenségtől, aki valójában nincs is.

Ha Te kimész idegenbe, akkor ott csak vendég lehetsz és a szabályaikat kell követned, mert különben repülsz, ha viszont ide jön egy idegen, akkor nekem kell megtanulni az ő nyelvén, az ő szabályaikat követve és olyan jogokat biztosítanak számukra, amikről egy magyar álmodni sem mer.

Amíg olyan kormányok regnálnak a hatalomban, akik nem a magyarság boldogulását veszik előtérbe, addig ezeknek,...katonaság,... lópikula! Amúgy is van már nekik sajátjuk és nem a mi érdekünkben.

Ha egyszer Magyarország valóban a magyaroké lesz és nem mindenféle idegen identitású, mocskos féreg kezeli tulajdonaként, akkor azt kell hogy mondjam, sajnos kell a honvédség, mert bármikor visszaszivárognak a tetvek és bizony, amit az őseink ránk hagytak, azt meg kell védeni, mert az országunk egy természeti kincsekben gazdag területen fekszik, ezért sokan irigyek. Szerencsétlenségünkre van egy olyan mesterségesen létrehozott ország, ahol mindezen feltételeknek még csak a nyoma sincs, de lufipénzük azért rengeteg van, ezért ide szeretnének költözni és ezért a "drága" államapparátusunk mindent meg is tesz.

[link]

2011. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy akik a sorkatonaság visszaállítását pártolják azok gondoltak-e már arra, hogy milyen fegyvereket adnának nekik? Mert normális az nem hinném, hogy van! Először talán ilyenekre kellene pénzt áldozni!


Ugyanis ezek nélkül a sorkatona amúgy sem ér semmit, és normális felszereléseket meg idióták kezébe nem lehet adni. Csak ehhez pénz kell, és pénz!

Isten őrizz valamilyen komolyabb konlfliktusoktól mert akkor a nagyhatalmak esetleg elkezdenék dobálni az atomot és akkor lehet akármilyen sorozott hadsereg!

2011. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 Bari Zoltán ***** válasza:
51%

Igen egyet értek a sorkatonaságra szavazokkal hisz mi értelme van annak hogy felmérik a dolgokat és az ország bajba van csak akkor hívják be őket ember ezek az emberek csak golyó fogónak lennének jók mert semmi érzékük nem lenne hozzá és még azt sem tudnák hogy működnek a fegyverek és a gránátok . A sorkatonaság alatt igen is hogy tanulnának fegyelmet kitartást és össze tartást ami a mai világban egyáltalán nincs meg néz meg azokat az országokat ahol a tüntetések vannak az összefogás tükrözi őket és ki is harcolják ami nekik kell. Meg kell nézni egy fiatalt nálunk nincs fegyelme nincs összetartás köztük ha bajba vannak elszaladnak.

Vannak olyanok akik sokkal több hasznot hoznak hát igen vannak ezt elismerem de ha nem volt katona mit ér ha nincs tapasztalata önvédelemben vagy fogalma nincs hogy kell megoldani egy konfliktust vagy egy szorultság helyzetben mert pénzel nem mindent lehet megoldani szerintem .

2011. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim válasza:

"Nagyon jó lenne ha ismét visszaállítanák legalább egy évre a sorkötelességet. Rajtunk kívül szinte minden országban ez hazafias kötelesség,Izraelben még a nők is kötelezően valameddig katonák. Nem rég voltam ott két hétig és mindent igyekeztem jól megfigyelni. A mi fiatalságunknak is hasznára válna, ha egy kicsit edzésben lenne, fegyelemhez szokna, és arra is lenne ideje, hogy eltervezze későbbi életét. Az én férjem nagyon messze az otthonától csaknem három évig volt katona és nagyon jól kibírta. A mai fiatalok sajnos rossz testtartásúak, minden vírust bekapkodnak, gyengék, nincsenek edzésben,

igen is kellene a sorkötelezettség!"


Nagyon nem ėrtek egyet! Aki gyenge az menjen el sportolni vagy mit bánom ėn. Aki meg ėlsportolo az meg baasssza el a karierjėt a katonaság miatt??! Lehet, hogy izraelben ez igy van, de oda azėrt kell is katonaság. Ha meg ennyire tetszik akkor költözzėl ki izraelbe! Ės amugy az izraeli nôket megkėrdezted hogy tetszik e nekik ez, hogy katonäk lehetnek?? Vagy annyira mär nem vagy täjėkozodott?! Szerintem neked kėne katonänak bevonulni, aztän szivni!

2011. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim válasza:

hallani sok szép dolgot arról mért jó elmenni katonának pl:

fegyelmet tanulunk,összetartást stb...

ez tényleg nagyon szép de nem hiszek abban hogy fegyelemmel teli,összetartó rendes ember lesz az aki sorköteles katona volt,Hogy miért nem?Mert nem használ senkinek az hogy egy rakás bunkó állattal van egész évben össze zárva {tisztelet a kivételnek} és nagypofájú parancsnokok cseszegetik minden szarságért.

2011. dec. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim válasza:

Jó lenne ha azok is írnának ide akik voltak sorkatonák.

Az idősebbek (és a nők) még azt hiszik, hogy "embert faragtak" a katonaságnál a fiatal férfiakból. De már rég óta nem így volt.

Ahol én voltam, az egész egy nagy bohóckodás volt másfél évig. Semmi haszna nem volt. Csak kára. Türelmetlenebb és nyugtalanabb voltam leszerelés után még jódarabig.

Persze voltak olyan helyek ahol komolyan vették a kiképzést.

Valóban sokan sokat ittak(tisztek is) és sokan rászoktak a dohányzásra is, voltak akik meghíztak.

Az ország gazdasági helyzetén sokat javított, hogy a kiskatonák (szinte)ingyen dolgoztak, üzemekben, földeken, árvíz idején. Ez most nagyon hiányzik.

Azzal egyetértek, hogy valamiféle komoly honvédelmi kiképzés, mint fizikálisan és mentálisan, ráférne a fiatalokra. Fizikailag megerősödni, megtanulni hogy egy helyzetben számíthassunk a másikra és a másik is számíthasson ránk a bajban, mindezt akár egy magasabb cél, az országunk többi lakója érdekében akik csak másokra számíthatnak. Azaz hazafiasság.

2011. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Zabosnak.

A szentföldet mentem megnézni, és nem tetszik egyébként Izrael. Azt hiszem nekik, az ott lakóknak sem, de egy sokkal távolibb terv miatt ott kell élniük.

A sportolóknak nem kell félni karrier vesztéstől a katonaság miatt, gondolj Puskás Öcsire, akinek tiszti rangemelkedése a lőtt gólok arányában emelkedett.Édesapám alatt katonáskodott. Nincs mitől aggódnod ha egy tehetség vagy.

2011. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!