Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha újra lesz sorkatonaság...

Ha újra lesz sorkatonaság velem mi lesz? Hogy működik ez? 21/L

Figyelt kérdés

Párom 23 éves albérletben élünk, van egy hitelünk is autóra. Hónapról hónapra próbálunk kettőnk fizetéséből megélni. Most ha tényleg bevezetik ezt valamikor, akkor én mondjuk 6 vagy 9 hónapig mihhez kezdek? A saját fizetésemből nem tudom sehogy sem fizetni mindezt. Tartalék pénzünk nem nagyon van.

Hogyan működne ez, régen mit csináltak addig a nők?


2011. dec. 7. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

a katonaságért fizetnek.

a nőket nem hívják be.

ha öszeházasodtok, akkor a házasság első évében nem hívhatnak be.


amúgy meg hidd el, nagyon jó helyzetben vagyunk, izraelben minden férfinak 3 év, minden nőnek 2 év a kötelező katonaság.

2011. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Egyenlőre még nem lesz. Később elképzelhető.
2011. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

"Hogyan működne ez, régen mit csináltak addig a nők?"


Rendszerint dolgoztak. Volt akinek elesett a férje a háborúban és egyedül nevelt fel két gyermeket. Bár ilyenkor az államtól is mint hadiözvegy kap támogatást.

2011. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Na jó jó...De ha én nem tudom magam eltartani a saját fizetésemből? Akkor hová menjek lakni? Meg az autóval mi lesz?

Ezzel csak tönkre tennének egy csomó életet..

Nem tudom hogyan támogathatja bárki is.

2011. dec. 7. 18:39
 5/19 anonim ***** válasza:
10%
háhá sorkatonaság magyarországon műanyag v alumínium kihajtható napozószéken atlétás kiképzőtiszt azt ááá reménytelen ez , amúgymeg dezertálj!! arrr.p
2011. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Mi a fa*ért nem vagytok képesek felfogni, hogy nem kell sehova, senkinek bevonulni, sőt még orvosi vizsgálatra sem kell menni, hanem csak az adatokat összeírják egy rendszerbe. Magyarul nincs semmilyen teendőd! De ezt úgy látszik sok kérdező nem látja és sajnos nem érti amit olvas!
2011. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Téged is besoroznának, te lennél G.I. Jane, a beavatás pedig az lenne, hogy széklábat nyomnak a vaginádba.
2011. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

"Mi a fa*ért nem vagytok képesek felfogni, hogy nem kell sehova, senkinek bevonulni"


Szerintem mindenki érti, hogy MOST nem kell bevonulni, de mivel a Fidesz eddig is rengeteg (nekünk nem tetsző) dolgot megtett mára, amit ezelőtt pár évvel még letagadott -lásd. határon túliak szavazati joga-, már kevesen hiszik el, hogy a kormány az összeírást minden hátsó szándék nélkül teszi. Magyarul az emberek nem bíznak a kormányban.

2011. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

"<covenant>"


Igen erdekes lenne a helyzet, hisz gondolj csak bele a hatarontuliaknek allampolgarsaggal es szavazati joggal sem kellene bevonulniuk. Az elso valaszolo meg nem tudom honnan veszi, hogy fizetnek a sorkatonaknak, maximum zsoldot kapnak mint mindenhol a vilagon! A szerzodeses meg hivatasos rendszer az mas ott kap fizetest az ember viszont az nem kotelezo hanem valaszthato es ha jol tudom jelenleg Magyarorszagon ez a rendszer van.

2011. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

"a nőket nem hívják be."

Ez bizony hátrányos megkülönböztetés :(

2011. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!