Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történne, ha mindenkit...

Mi történne, ha mindenkit behívnának katonának védelmi ügyből, de szinte senki nem menne be a levélre?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Aténylegesen "harcolo" alakulatok száma lényegesen kevesebb."


Igen, egész pontosan 7 darab.:) Ennyi harcoló alakulat van Magyarországon.

Az ezekben szolgálatot teljesítő, ténylegesen harcoló beosztásban lévő katonák száma sem több 6-8 ezer főnél.

2011. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Statárium B+? Te is Rákosin nevelkedtél úgy látom.
2011. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:

Én is inkább kérdezek.

Magas vérnyomással besoroznak háború idején is? Valami vallásra vagy hogy nem ölök embert, lehet hivatkozni, hogy ne vigyenek el? Vagy bármi szorongásra...

Mármint, értse mindenki... 1. ha bevinének sem tudnék mit kezdeni harci fegyverekkel... 2. ha tudnék is, csak golyófogónak hívnának be, mert nem fegyverekkel vívnák meg a harcot... 3. bemennék itt-ott segíteni, de nem embereket megpróbálni meggyilkolni...

Szóval, van valami mód háborús esetben arra, hogy max segítőnek vigyenek be? Vagy még annak sem. A látásom is szar, a vérnyomásom is szar és embert sem ölök, nem fogok fegyvert a kezembe...

2011. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Hátország védelem,arra alkalmas vagy.
2011. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Táposnak is jó lennél... :D
2011. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
És ha nem ,látná még az ellenséget etetné.
2011. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Golyófogónak mindenki alkalmas, de ha mindenkit behívnának, akkor az államra hárulna az emberek etetése, és ebbe hamar belerokkanna az egész ország.
2011. dec. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
9%

Jó. Akkor ha nem lesz más, majd megtagadom és megyek börtönbe. Mert én háborúba nem megyek, ember nem ölök, az biztos. Ha építkezni kell vagy valami szart, abban segítek, de nekem ez a haza nem adott semmit, kizsákmányolt, eddig én adtam (adómat és a sok áfát meg minden szart, amit befizettem). Most még az életünket is adjuk a köcsög politikusok és ki tudja kik miatt..?

Felőlem lehet akár Izráél is az ország neve, attól még magyar maradok, de az sem érdekel, ha nem leszek magyar. Mit veszítek vele? Nem sokat.. Különben pedig üldözik innen a magyarokat, nézzetek szét, mindenki össze-vissza mindenfelé él a világban.. Attól még magyar...

2011. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 mustafa33 ***** válasza:
100%

Te Atyúristen! Ennyira sz.rt ér a magyar fiatalság hazafiassága? Akkor valóban félni kell a részeges Slotától hogy beül a privát tankjába és Budapestet elplanírozza.

Fiúcska, ha statárium van, akkor rögtönítélő hadbíróságok működnek és kétféle ítélet létezik - nem bűnös (1% esély) vagy azonnal végrehajtandó felkoncolás (gyolyó általi halál)99% esély. A bevonulást megtagadót hadiállapot esetén hazaárulásal vádolják, ezér a legsúlyosabb büntetés jár, mert az ország védelmiképességét gyengíti és az ellenséget támogatja paszivitásával. Mit gondolsz a világháborúkba önként, vagy meggyőződésből rukkoltak be őseid? A politikai vagy vallási megbízhatatlanokat munkaszolgálatra vitték lövészárkot, tankcsapdát ásni, romot takarítani, aknamentesíteni, persze nem a hátországba, de a tűzvonalba. Ott ne félj nem lenne mivel lőnöd, esetleg gyorstüzelő lapáttal. Hadiállapotban nincs demokrácia az USA ban sem!

2011. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%
Igaz, nekünk sem a legjobb a hadseregünk (HAHAHA), de azért Slotáéktól nem kell félni, hogy legyaknának minket, hiszen nekik még gyengébb a hadseregük, max a tüzérségükkel tudnának meglepit okozni, egyébként bezúznánk őket, azt hiszem, Európában nekik van a leggyengébb hadseregük.
2011. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!