Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történne, ha mindenkit...

Mi történne, ha mindenkit behívnának katonának védelmi ügyből, de szinte senki nem menne be a levélre?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 15:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Számomra az olyan fogalmak mint nacionalizmus, hazafiság, patriotizmus és hasonlók utálatos, elavult fogalmak. Soha nem fognék fegyvert más parancsára. Ha körülöttem mindenki megőrülne (az én szubjektív ítéletem alapján) akkor vagy nekiindulnék a legközelebbi határ/nagykövetség felé és éljen a disszidálás, vagy vigyorral a pofámon szorítanám a homlokom a legközelebbi puskacső elé. Ez vagyok én.
2011. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Ha körülöttem mindenki megőrülne (az én szubjektív ítéletem alapján) akkor vagy nekiindulnék a legközelebbi határ/nagykövetség felé és éljen a disszidálás, vagy vigyorral a pofámon szorítanám a homlokom a legközelebbi puskacső elé."


Igazából most ezt gondolod, így képzeled el, de nem tudhatod hogy a valóságban is így reagálnál e amíg oda nem jutsz. Az életösztön nagy úr.

2011. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Roberto0011 válasza:
Hali sok Buta beszed!! Haboru eseten Statarium van Orszagbol ki se be nem lehet meni! Mindenkit Elvisznek 16-60evig Akit nem tanalnak alkalmasnak harcolni anak tanalnak ok mast Nincs Oljan hogy en nem harcolok ez nem Kivansag kosar! Nyugodjon Bekeben minden hos 1Vilaghaboruban Idelyen Danolva mentek a fiatalok Sok derek Erdelyi fiatal oda veszet koztuk az osom is (Erdelybol) Ha nem mesz harcolni Szart se er a rongyos eleted Ugyis kivegeznek ha nem a birosag akor Az elenseg katonai
2012. dec. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A jugoszláv háborúban a szerbiai reguláris hadsereg igen gyorsan harcképtelenné vált, mert akkor volt a dezertőrök aránya. Annyira meg a Milosevics sem volt elborult, hogy mindenkit elkezdjen főbe lövetni, aki nem jelent meg a sorozáson (ha másért nem, hát azért, mert ez demográfiai válságba taszította volna Szerbiát), úgyhogy egy idő után inkább csak ultrákból toborzott szabadcsapatokat használt, hogy a boszniai szerbeket támogassa.


Egy másik ismert példa a vietnami háború, ahol egymillió amerikai fiatal tagadta meg az akkor még kötelező szolgálatot. Nem lőtték őket fejbe.


Úgyhogy lehet bojkottálni egy háborút, csak tömegesség kell hozzá, és legalább valamennyire emberséges vezetés.

2014. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!