Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a US Army a US...

Mi a különbség a US Army a US Marine Corps és a Rangerek között? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ugyebár az Army a sima katonaság míg a Marine Corps a tengerészgyalogság.A Rangerek mihez tartoznak?Miben különböznek ezek egymástól?Gondolok itt kiképzésben és harctéri küldetésekben pl Afganisztánban vagy Iraq-ban.
2011. dec. 14. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok túlságosan benne a témában, de ha minden igaz:

A kiképzés lényegében megegyezik, csak a Marine Corp fel van készítve jobban a partraszállásokra és a tengeri harcmodorra.

A rangerek pedig ilyen "mindenholottvagyunk" típus. Főleg erdőkben harcolnak. A többi ország általános hadseregeivel szemben jobb kiképzés, erőnlét, felszerelés áll mögöttük. Jók szárazföldön és vízen is(bár a kizárólag vízre (pl:SEAL) vagy szárazföldre (pl:SAS) képzett katonáktól nem jobbak).

2011. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kiképzésük más úgy tudom hogy a Rangerek kapják a legkeményebb kiképzést és ők az elit.
2011. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a rangerek egyikhez sem tartoznak, olyanok mint nálunk a rendőrség/polgárőrség.
2011. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

U.S. Army: Hadsereg

U.S. Navy: Haditenegerészet

U.S. Air Force: Légierő

National Guard: Nemzeti gárda


A Rangerek a U.S. Army alá tartoznak, kibővített kiképzés kapnak, elsősorban kis csapatos taktikákból.

A Marine Corpes meg egy elsősorban a tengerről szárazföldre bevethető szárazföldi haderő, ami a haditengerészet részét képezi. Az hogy kit hol vetnek be az elsősorban a hadvezetéstől függ, nyilván mindenkit ott ahol a legjobban ki lehet használni.

2011. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Rangerekkel megfogtál, pontosan nem tudom mi a szerepük, eredetileg a legmagasabban képzett katonák voltak a WW II.-ben. Szét akarták őket szórni a gyalogságban, a csapatok harcértékének növelésére és, hogy megosszák tapasztalataikat a kevésbé képzettekkel. Végül önálló egységként vetették be őket, Point du Hoc-nál Normandiában és egyéb 'kellemes' csatatereken.


US Marine Corps (USMC) a tengerészgyalogság.


US Army maga az USA hadserege.

2011. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Rangerek messze nem a legelitebbek, de a US Army alá tartoznak. Amerikában a Delta Force és a SEAL Team Six (most már DEVGRU) messze a legjobb :)
2011. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai fegyveres erők (US Armed Forces) 5 haderőnemből áll, ezek a US Army, US Navy, US Marine Corps, US Air Force, US Coast Guard.

E felett az öt (aktív) haderőnem, valamint a tartalék alakzataik (Army Reserve, Navy Reserve, Marine Corps Forces Reserve, Air Force Reserve, Coast Guard Reserve) és az egyes tagállamok National Guard-jai szövetségi hatáskörbe utalt részei, amelyek egyúttal tagjai a szövetségi igazgatás alá tartozó Army (vagy Air Force) National Guard-nak is (pl. New York National Guard), felett áll a védelmi minisztérium, a Department of Defense. Szervezetileg a védelmi minisztériumban a US Marine Corps a Department of the Navy-nek van alárendelve, de ettől önálló haderőnemnek számít, mint a US Army.


A rangerek, a 75th Ranger Regiment-ben, ami 3+1 zászlóaljból áll, a US Army-hoz tartoznak, a US Army Special Operations Command és az összhaderőnemi US Special Operations Command részeként. A rangerek a US Army különleges műveleti könnyű gyalogsága, amely légi úton is bevethető (minden tagja Airborne qualified is egyben).


Az Army és a USMC közötti fő különbség a tengerészgyalogság erősebb partraszálló jellegében van.

A USMC, mint haderőnem, több fegyvernemmel rendelkezik, tehát a tengerészgyalogságnak vannak saját harckocsijai és repülői is, amiket tengerészgyalogos pilóták vezetnek. A USMC hitvallása szerint a tengerészgyalogos szolgáljon bármelyik fegyverneménél is a tengerészgyalogságnak, első sorban rifleman, aztán pilóta, harckocsizó stb. Ennek a lényege, hogy (elvileg) minden taggal szemben egyforma jó (magas szintű) lőképességet várnak el, M16 rifle-lel. Ez csak abból a tekintetből érdekes, hogy a USMC, hitvallásában is, ragaszkodik ahhoz, hogy ő, szemben az Army-val, egy rifle Marine Corps, nem bízik az M4 Carbine-ban (bár az is rendszeresítve van), az alapvető képességeket M16 rifle-lel kell elsajátítani.


A harctéren egyik fő jellegzetessége, ahogy az a 2003-as iraki háború során is volt, hogy a tengerészgyalogság szereti a maximálisra nyújtani az utánpótlási vonalát. Ebből adódtak is ritmusbeli különbségek az Army 3rd Infantry Division-jével az előrenyomulás során. (Ebben a kérdésben ajánlom John Keegan Az iraki háború című könyvét. Az egyetlen hibája, hogy a hadjárat után túl gyorsan írta meg szerintem, 2003 márciusában tört ki a háború, decemberre talán már meg is volt a könyv, de a 2003-as eseményeket kiválóan elemzi.)

2011. dec. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszomat kiegészíteném még kicsit. Mi a különbség a US Army és a USMC között? Biztos sok van, külön képzik a tisztjeiket, úgyhogy eltérő eljárásmódok alakulhattak ki. De a kérdés lényege, hiszen a céljaik azonosak, hogyan egészítik ki egymást. Mit tud az egyik, mit a másik.

A tengerészgyalogság alap expedíciós egysége a Marine Expeditionary Unit (MEU). Ebből 7 van, 3-3 a keleti és a nyugati, 1 pedig a japán partok mentén. A MEU egy légi-földi képességekkel rendelkező harccsoport, kb. 2000 fős méretben. Ezek a MEU-k hajókon vannak elhelyezve, amint írtam, a világ különböző tájain. A MEU több elemből áll: földi elem egy megerősített zászlóalj, a légi egy helikopter század, de Harrierek is vannak (6 db), valamint egy támogató és egy parancsnoki elem tartozik hozzá. 6 órán belül bevethető, ha a válsághoz közeli partoknál van.


Nézzük az Army-t. Az Army-ban meghatározott egységeknek van készenléti dandárjuk. Azaz pontosabban nem dandár, hanem Brigade Combat Team az új rendszerben, tehát ezek esetében is érvényesül az integrált szemlélet.

Készenléti dandárral rendelkezik az 82nd Airborne Division is, a világ legnagyobb ejtőernyős alakulata. A készenléti dandáron belül egy zászlóalj folyamatos készenlétben van, és 18 órán belül bevethető a világ bármely pontján, egy nap elteltével pedig követi a dandár többi része, 2-3 napon belül pedig az egész hadosztály. 18 órán belül bevethető még a 75th Ranger Regiment is, a 10th Mountain Division és a 3rd Infantry Division is képes valami ilyesmire, valamilyen szinten (század vagy zászlóalj). A 3rd ID-nél az Immediate Ready Company 22 órán belül bevethető, a készenléti dandár (Brigade Combat Team) pedig 3 napon belül képes követni.


Na akkor nézzük. Vegyünk egy válságot, ami nagyon gyorsan fordul nagyon rosszra az Egyesült Államok számára, nincs lehetőség olyan csapatösszevonásra, mint Irak előtt. Mondjuk valahol, ahol van tenger és még egy MEU is épp arra tart. Kiadják a parancsot. A MEU 6 órán belül megkezdi a partraszállást és egy hídfő kialakítását. A MEU-nak adott paranccsal egy időben riadóztatják az 82nd Airborne készenléti zászlóalját és a 75th Ranger Regimentet is, amik 18 órán belül bevethetőek bárhol a világon. Miután a MEU sikeresen létrehozott egy kis hídfőt, kb fél napot kell kitartaniuk (persze a US Air Force támogatását élvezve) mire erősítés érkezik, ugrik a 82nd készenléti zászlóalja a parttól nem messze a szárazföldön, a Rangerek is kb ezzel egy időben megkezdik a legközelebbi repülőtér elfoglalását és biztosítását. Erre rá fél napra megérkezik az 82nd készenléti dandárjának többi része is, és még csak másfél nap telt el a parancs kiadása óta! (Persze ez egy ideális helyzet, csak a reagálási képesség szemléltetésére!) Persze a harcoló egységek folyamatosan élvezték a US Air Force és a US Navy áldásos tevékenységét, az Air Force szétbombáz kb mindent, a Navy egy anyahajója már a térségben van, jönnek a vadászgépek is, a tengeralattjárókról pedig rakétákat indítanak.

Ha a Rangerek megszerezték a repülőteret, 2-3 nap múlva beszállhat a 10th Mountain is és valamennyi a 3rd ID-től is. Aztán jöhet még a USMC-től is erősítés. Ha helyzet megkívánja 4-5 napon belül új front nyitható a 173rd Airborne Brigade Combat Team és mondjuk az 82nd egy BCT-je segítségével az ország másik részén, ahol szintén elfoglalnak egy repülőteret, de erre az időre (a parancs kiadása utáni 4-5-dik nap) már készen fognak állni az Army-nál Stryker Brigade Combat Team-ek is, ha van repülőtér és megfelelő légi fölényt is sikerült elérni, akkor ők is jöhetnek. A napokat a támadási parancs kiadásától értettem mindig, amennyiben az előfeltételek rendelkezésre állnak (repülőtér, hídfő). Az ejtőernyős egységek pedig folyamatosan kapják meg a járműveiket a ledobás utáni 1-2-3 napban.

Látható, hogy az USA fegyveres ereje gyakorlatilag 5 napon belül képes kezelni egy súlyos és váratlan válságot.

Számomra ez az igazán megdöbbentő, mert erre ilyen mértékben és méretben csak ők képesek a világon, hihetetlen szállító kapacitással.


Egy kis érdekesség, a USMC ismeretterjesztő honlapjáról, valahogy így mehet le az első 6 óra a MEU-nál.

[link]

2011. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszomon annyit igazítanék, hogy

"Látható, hogy az USA fegyveres ereje gyakorlatilag 5 napon belül képes kezelni egy súlyos és váratlan válságot."


Na ez így pont nem a lényeg. Kezelni egy válságot pár órán belül, ha nincs MEU, akkor 18 órán belül képes. Gyakorlatilag 1 napon belül. Az igazán komoly képessége az, hogy 5 napon belül gyakorlatilag mozgósítható egy háború megvívására, nem 1 hadosztállyal... ez az egyedülálló képessége!

2011. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!