Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszország a világháború...

Oroszország a világháború kitörése előtt meg akarta támadni Németországot?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 25. 22:24
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%
A forrás elég hiteles, szóval nem értem, mire fel a kérdés, de ezek szerint igen. (Hát, valóban nem jártak jobban a Molotov-Ribbentrop paktummal, de nyilván a nyugatiak akkor még nem úgy viszonyultak a háborúhoz mint Sztálin vagy Hitler, ezért is volt elvileg "meg nem támadási szerződés", és ezért volt a titkos záradékban Lengyelország felosztása.) Mindegy, érdekes cikk ez így estére :D
2011. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
igen, voltak erre mozgósítások, csak a német felderítés jobb volt.
2011. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Régóta beszélik azt, hogy a Szovjetek már készültek egy háborúra és ezért is ment eleinte olyan könnyen a német támadás mert az oroszok éppen felvonulóban voltak. Persze ez csak spekuláció, én csak azt mondom amit itt ott olvasgattam(nem kell rögtön lepontozni).
2011. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
Csak úgy hipszhopsz nem lesz bevethető egy egész hadsereg, tehát pontosan tudták már előtte, hogy megindulnak. Nemár, hogy ez újdonság...
2011. dec. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

Erre aligha lett volna módja, a Szovjetuniónak és Németországnak ugyanis nem volt közös határa.


A brit-francia-szovjet tárgyalásokat Sztálin kezdettől fogva időhúzásnak tekintette. Mindenki tisztában volt vele, hogy Lengyelország önszántából sohasem fog beleegyezni abba, hogy a Vörös Hadsereg betegye a lábát a területére. Innentől a dolog komolytalannak tekinthető.


Valójában Sztálin volt az, aki ekkor már évek óta Hitler szövetségét kereste. Hitlertől Sztálin megkaphatta azt, amit a britek és a franciák nem adhattak neki oda: a Baltikumot, Kelet-Lengyelországot, Besszarábiát. A Hitler-Sztálin megegyezésnek szovjet részről éppen ez volt a lényege.

2011. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
A szovjet csapatok támadólag voltak elrendezve a határon, ezért is volt olyan sikeres a Barbarossa terv eleje. Sztálin támadásra készült és meg is tette volna előbb-utóbb.
2011. dec. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
88%

Hitler Oroszországgal megnemtámadási egyezményt kötött. Csak miután bekebelezte Európát, megtámadta Oroszországot is. Ezért vesztette el a háborút. Kitudja,ha nem támadta volna meg őket,lehet,hogy a németek oldalán léptek volna be az oroszok a II.VH-ba. És máshogy alakult volna annak végkimenetele!

Forrás: Discovery,Wikipédia+keresztapám történész.

2011. dec. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy tudom igen, de nem tudom bizonyítékokkal alátámasztani, egyszerűen csak olvastam valahol.
2011. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
És mégvalamit hozzáfűznék, mert azt is állítják, hogy ugye 33 ban a világ zsidósága hadat üzent Németországnak, nos ez valójában csak egy bojkott volt a német termékekre, nem fegyveres hadüzenet. Németország volt az aki ezt a bojkottot nyílt hadüzenetnek vette. Viszont önmagában a híresztelés igaz, csak épp nem háborús konfliktusnak, hanem gazdasági csapásnak szánták.
2011. dec. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
Sztálin is csak a saját haszna miatt szövetkezett Hitlerrel ahogyan fordítva is igaz. A szovjet csapatok valóban fel voltak készülve a támadásra, de ezt a németek előbb kezdték meg. Tegyük hozzá vesztükre.
2011. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!