Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lesz Iránban háború?

Lesz Iránban háború?

Figyelt kérdés
Mert nekem nagyon úgy tűnik.

2011. dec. 26. 07:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg nem értem USA mit pattog hogy atomrakétát akar gyártani Irán...


ez olyan hogy USA legyártott egy szuperfegyvert, majd a többieknek megtiltja hogy legyártsák..."


Talán azért, mert van Iránban -és még néhány országban- elég szélsőséges vadbarom, akik minden gondolkodás nélkül használnák az atomfegyvert!

2011. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Miért jön mindig mindenki Irán kapcsán Izraellel? Közös határuk sincs, sőt az igazat megvallva b.romi messze vannak egymástól.


"Irán egy nagy falat,nem lehet Irakhoz hasonlítani.Hatalmas ország tele hegyekkel,másrészt ők vissza fognak lőni,mert van mivel. "


Irán és Irak a nem túl távoli múltban háborúzott egymással, döntetlenre végződött a háború. Azóta túl nagy katonai fejlesztéseket nem végzett Irán, azon kívül, hogy esetleg nekiállhatott egy atombombának.


"Iránnal már azért meggyülne Amerika baja, és a háborúhoz elég sok pénz kellene.. Irakból is most is kb 10 év után vonultak ki? És rend van? nem igazán. Afganisztánban értek el valamit 10 év alatt? Nem sokat."


Mind Irakban mind Afganisztánban az USA által támogatott kormány van hatalmon és pár tucat hegyi banditán kívül igazából a kutya se zavarja a hatalmukat. Ennél többet nem is remélhetett az USA.



A helyzet az, hogy ha tényleg háború törne ki, amit erősen kétlek a közeljövőben, akkor elég egyoldalú lenne. Gyakorlatilag Irak 2.

1. Az USA szétszedi még a földön az Iráni repülőket (az USA sokkal több és nem utolsósorban sokkal modernebb repülővel rendelkezik).

2. Szétbombázzák a fontosabb épületeket.

3. Szétbombázzák a védtelen tankokat.

4. A tankok és a gyalogság eltakarítja a maradékot.


Ez után lenne pár évnyi terroristás macska-egér játék, de ez már lényegtelen lenne.

2011. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Azért nem akarnak szórakozni Iránnal, mert valószínűleg globális konfliktust vonna maga után, és ebből jelenleg az USA nem jönne ki győztesen, ugyanis nem bírná finanszírozni a háborút (főleg akkor, ha valamilyen úton-módon Kína is meglátja a lehetőséget benne).


Izrael pedig agresszorként jelenik meg ebben a helyzetben. Izraelnek is van atomfegyvere, és az atomsorompó-egyezményt sem írta alá, a NAÜ embereit sem engedték be az országba. Tehát szerintem kussoljon. Ha X-nek lehet atomfegyvere, lehessen Y-nak is. Ugyanez vonatkozik a biológiai fegyverekre is, viszont arról érdekes módon nem megy a vita.


Megj.: Oroszországban van a legnagyobb vírusbank, a harmadik legnagyobb pedig hazánkban. Akkor mi is potenciális biofegyver-nagyhatalom vagyunk, vagy mi? Ez kész vicc, ugye? Na ugyanilyen az iráni atomprogram is.

2011. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Talán azért, mert van Iránban -és még néhány országban- elég szélsőséges vadbarom, akik minden gondolkodás nélkül használnák az atomfegyvert!"


Qkker, tanultál történelmet? Vagy csak tanítottak? Nézz már utána, ki volt az egyetlen ország, aki gondolkodás nélkül bevetett kettőt is a történelemben. Plusz kísérleti atomrobbantások számában is vezet.

Ne röhögtesd ki magad, ha tudatlan vagy.

2011. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Én olyanokat olvastam,hogy mivel még nincs rendes Iraki légierő,így az Izraeliek könnyen átrepülhetnek fölötte...

Meg: [link]

2011. dec. 27. 21:39
 16/23 bumbi02 ***** válasza:
Qkker! Eddig kétszer dobtak le atombombát, és egyszer se "szélsőséges vadbarmok" hanem az USA.. Neki szabad gyártania - továbbra is - másnak meg nem? Szép dolog mondhatom..
2011. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Én olyanokat olvastam,hogy mivel még nincs rendes Iraki légierő,így az Izraeliek könnyen átrepülhetnek fölötte... "


Még mindig vannak ott jenki gépek.

2011. dec. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

23:04...annyira azért egy atomerőművet nem tudsz szétszórni meg elrejteni, és az itt a viták alapja, de az tény hogy még ha egy jól szervezett akció is lenne, akkor is nagy benne a rizikófaktor, és az utána is számíthatnak egy erősebb megtorlásra....amivel viszont irán elintézné a saját országát is.


"Miért jön mindig mindenki Irán kapcsán Izraellel? Közös határuk sincs, sőt az igazat megvallva b.romi messze vannak egymástól. "...Izrael meg úgy jön képbe, hogy irán mindig is elég nyíltan vállalta hogy szívesen elpusztítaná izraelt, és ehhez társulna neki atombomba is....ilyen alapon sztem mi is félnénk ha mellettünk a szomszédok elkezdenének atombombákat gyártani....meg amúgyis elsősorban izrael akar nekimenni iránnak és fordítva.


"Amúgy meg nem értem USA mit pattog hogy atomrakétát akar gyártani Irán"...Azért mert jelenleg ők a nagyhatalom, és gondolom szeretné is megtartani pozícióját, és neki az az érdeke....egy 60 évvel ezelőtti atombombát (vagyis kettőt) meg ne keverjünk bele sztem ebbe a dologba, annak akkoriban megvolt a maga "célja" a szovjetúnió beijesztésére, és egyéb ügyekre.


"Én olyanokat olvastam,hogy mivel még nincs rendes Iraki légierő,így az Izraeliek könnyen átrepülhetnek fölötte..."...az iraki légierő haza lett vágva már a 2. öböl háborúban, most meg gyakorlatilag felse szálltak az amerikai gépek ellen, ráadásul jelenleg kb nem létezik olyan hogy iraki légierő.


De igazából, sztem akárhogy dühöng bárki, azt hogy mikor, kivel, hol, miért lesz háború mindig a felsővezetés fogja eldönteni, meg a politika, és tény hogy erősen folyik a propaganga irán ellen, és kicsit olyannak érzem ezt az atombombás dolgot mint iraknál a tömegpusztító fegyvereket, ha irán is visszafogottabb lenne, és csendben összehozna komolyabb atombombákat, akkor nem is nagyon kötne beléjük senki, szóval jelenleg tényleg úgy néz ki inkább hogy gazdaságilag nem nagyon érné meg belemenni egy háborúba senkinek, mert az kihatással lenne az egész világgazdaságra is.

2011. dec. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Az Iráni papolás Izrael ellen csak propaganda. Eddig lóf.szt se tettek Izrael ellen. Azt hittem ez már az értelmesebbjének feltűnt.
2011. dec. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Az Iráni papolás Izrael ellen csak propaganda. Eddig lóf.szt se tettek Izrael ellen."


Dehogynem, amennyi az eddigi erejükből telt, azt mind megtették ellene. Csak nem közvetlenül az iráni forradalmi gárda lövi Izraelt, hanem a helyi képviselőik, a Hamasz és a Hezbollah, iráni pénzen, iráni fegyverekkel (amikor be tudják csempészni), iráni kiképzéssel, iráni támogatással.

Ha van atom, akkor erőteljesen nőni fognak az ilyen lehetőségeik, és nem csak szimplán azzal, hogy kilövik, hanem azzal (mert az rizikós cucc lenne, hiszen Izraelnek van válaszcsapási lehetősége), hanem hogy a környező arab országok esetén, akiknek nincs ilyen biztosítékuk, azok felett megnő a befolyása.

2011. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!