Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hadkötelezettség, hallássérült...

Hadkötelezettség, hallássérültnek? Háború közeleg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hallássérült vagyok, (és szemüveges)


Még ennek ellenére kell menjek majd harcolni?


Előfordúlhat szerintetek hogy 5-2o éven belűl lesz itt háború? ÉS ha nem megyek harcolni, mert élni akarok és nem agyonlövetni magam, akkor milyen szankciók lehetnek?


2011. dec. 30. 22:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
PErsze elég furának tünhet a kérdésem A-z-ig.
2011. dec. 30. 22:07
 2/16 anonim ***** válasza:

"Előfordúlhat szerintetek hogy 5-2o éven belűl lesz itt háború?"


Nem zárható ki teljesen.


"ÉS ha nem megyek harcolni, mert élni akarok és nem agyonlövetni magam, akkor milyen szankciók lehetnek?"


Kivégeznek mint dezertőrt. Hadiállapotban azonnal ítélő bíróság van és nem börtönöznek be senkit, mert kell a hely a foglyoknak.

2011. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Valójában egy háború nem mindenben hasonlít a kívánságműsorra. Ezt azért szerintem nem árt tudnod.
2011. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja és hogy a hallássérültségedre is válaszoljak, igen valószínűleg ettől még szemrebbenés nélkül besoroznának. Különösen ha szorul a hurok és emberhiány van.
2011. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy te majd az első sorban, gépkarabéllyal a kezedben fogsz hadonászni. Nem teljesen hülyék azok sem, akik a katonákat beosztják: tudják, hogy aki hallássérült, annak ott nem sok babér terem. Viszont lehet, hogy van olyan "háttérmunka", ami pont jó lesz neked. Az is zavar?
2011. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Már bocs de épp az első sorban gépkarabéllyal hadonászáshoz nem kell túl éles hallás. :D

Én jobban kétlem, hogy a híradósokhoz vinnék. :)

2011. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Tudtommal hadkötelezettség megtagadása minimum 5 év letöltendőt jelent. Természetesen csak akkor hívnak be embereket ha magyar földön zajlik a háború és nincs elég önkéntes katonánk. Először is tudni kell hogy van az orvosi vizsgálat ha azon átmész már mész a kiképzésekre, ha az orvosi nem sikerül, nem mész katonának. De ha mindenképpen kell az ember akkor háttérmunkára is hívhatnak, őrködés, irodai meló, és még sok egyéb más is lehetséges ahol szolgálnod kell. Lehet hogy lesz itt háború nem tudni ezt előre.
2011. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, lesz-e háború. Ha lesz, akkor előbb az egészségesekből fogják feltölteni a Honvédség állományát. Ha sokáig elhúzódna a konfliktus, akkor egyre könnyebben adnák meg az "alkalmas" minősítést. Csökkennének a kritériumok. Ebben az esetben már sor kerülhet rád is.


"...ha nem megyek harcolni, mert élni akarok és nem agyonlövetni magam, akkor milyen szankciók lehetnek?"


Ebben az esetben sajnos lényegtelen, hogy te mit szeretnél. Nem te döntesz. Az a paradox helyzet áll élő, hogy ha nem mész harcolni, mert "élni akarsz", pont azzal fogod magad agyonlövetni. Ha harcolsz, marad esélyed a túlélésre.

2011. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt én is gondoltam, hogy nem lesz belőle híradós, de attól még szerintem elég kevés esélye van, hogy harcoló alakulathoz kerüljön. Igaz, hogy ott elvan az ember gyenge hallással is (a gépfegyvertől úgyis romlik majd neki), de ha nem hallja az utasításokat, csak a baj van vele.
2011. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem hiszem, hogy újra bevezetnék az általános hadkötelezettséget, hiszen NATO-tagok vagyunk, teljesen felesleges lenne. Ja és ha háború törne ki, a férfi lakosság elég nagy része dezertálna szerintem, amit én sem ítélnék el.

19/f

2011. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!