Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az első világháborúban hogy...

Az első világháborúban hogy vívták a csatákat?

Figyelt kérdés

Milyen fegyverek voltak?

Mármint gondolok itt a puskákra (akkoriban gondolom csak tolózárasok), meg a letámasztós nehéz géppuskákra...

Milyen fajtájúak voltak a kézi fegyverek, és a támogató gépágyúk?


2012. jan. 18. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Beásták magukat a lövészárokba, és onnan lődözték egymást. Néha rohamoztak egyet az egyik vagy másik oldalról, de akkor az ellenfél halomra lőtte őket.
2012. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

xD

Ez így elég viccesen hangzik, bár tudom, hogy voltak értelmetlen rohamok, mint pl magyar részről is, amikor egy lovas rohamnál a ruszkik mindenkit sz@rrá lőttek!


No de milyen fegyverekkel lőttek egymásra?

A fegyver nevére vagyok kíváncsi

2012. jan. 18. 21:18
 3/16 bumbi02 ***** válasza:
48%

Lewis Gun (angoloknál és amerikaiaknál főképp)

Luger P08 (németeknél)

M1911 (amerikaiak, angolok)

Winchester M1897 (amerikaiak)

Webley Revolver (angolok)

Vickers géppuska (angol)

2012. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb katonának a fegyvere az ismétlőpuska volt.

Osztrák-Magyar: M1888 Mannlicher

Német: Mauser Gewehr 98

Brit: Lee-Enfield

Francia: Modele 1886 Lebel

Amerikai: Springfield Model 1903

Orosz: Mosin-Nagant M1891

Olasz: Mannlicher-Carcano M1891

Tudtommal ezek voltak a legelterjedtebb lőfegyverek akkoriban. A Németek még páncéltörő puskát is használtak aminek a neve Mauser Tank-Gewehr Moldel 1918 volt valamint géppisztolyokat a Bergman MP.18-at. És persze ott voltak a nehéz géppuskák is mint pl: Maxim MG08, Vickers.303, Schwarzlose, Colt-Browning M1917, Hotchkiss M1914. Vagy a géppsukák mint pl a híres BAR,a francia Hotchkiss Mark 1 és CSRG, a német "Könnyű" Maxim MG08/15, és a brit Lewis.

2012. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

Rohogheted h dedapaink az életüket kockáztattak...

Tényleg nagyon vicces h több millió ember meghalt...

Biztos játszottal mar háborús játékkal, lehet h abban nem érzel semmit ha megölnek de a valóságban milliókat öltek meg, meg lehet te rohogsz a játékon mikor rohamoznak valamit, pedig így volt és nem vicces...

Lehet hamarosan te is így jársz, nagyon közeleg egy háború...

2012. jan. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amugy a loveszarkokba meg dobtak mérges gázokat is, veszélyes volt, de később jött a gázálarc.

A repülőt elsősorban felderitesre használtak, de voltak kisebb csaták is, na meg a tankok akkoriban jelentek meg, angol találmány.

2012. jan. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Pro Patria ***** válasza:
55%

Kimásolom egy korábbi, hasonló kérdésre adott válaszomat:


Nagyrészt ugyanazokat a kézifegyvereket használták, mint amiket második világháborúban is.


A britek ugyanúgy a Lee Enfield-et, a németek a Gewehr 98-at (ami nagyjából megegyezik a II. vh-s Kar98-cal), az oroszok a Moszin-Nagantot, az olaszok a Mannlicher Carcano-t, a franciák a Lebel modèle 1886-ot, az Osztrák-Magyar Monarchia a Steyr-Mannlicher M95-öt (a magyar honvédség azonban ezt a II. vh-ban átcserélte a 35M-re), az amerikaiak a Springfield-et (a II. vh elején áttértek az M1 Grand-ra).

Az alábbi linkeken adatokat és képeket is találhatsz róluk. Ha tudsz angolul, akkor nézd meg az angolnyelvű szócikkeket inkább, mert azok részletesebbek.


[link]


[link]


[link]


[link]

(Az angol szócikkben normálisabb kép van róla)


[link]


[link]


[link]


Pisztolyok terén nem vagyok igazán otthon a témában. Azt tudom, hogy a németek a Mauser C96-at, illetve a Lugert használták, az oroszok a Nagant revolvert, az OMM pedig leginkább az M07-es pisztolyt, de a magyar Frommer 1910-et és a Frommer Stop-ot is. A franciák, a britek, és az amerikaiak valamilyen más, saját gyártmányú revolvert, gondolom.


[link]


[link]


[link]


[link]


A Frommer 1910-ről sajnos csak képet találtam:

[link]


És az M07-esről is:

[link]


Géppisztolyokat ugye akkoriban még nemigen használtak. A németek ugyan 1918-ban kis számban bevetették a Bergmann MP18-at.

A britek csak 1941-től, tehát jóval az első világháború után használtak először géppisztolyt, a német MP28-as másolatát.


Viszont nagy mennyiségű géppuska volt a frontvonalakban. Az oroszok a Maxim géppuskát (ahogy a II. vh-ban is), az angolok a Vickers-t, a németek az MG-08 Spandau-t, az OMM a Schwarzlose-t, az amerikaiak az M1917 Browning-ot.


[link]


[link]

(Van egy jó hírem: véletlenül rábukkantam, hogy ennek az oldalnak az alján van egy olyan, hogy "Első világháborús kézifegyverek -> kinyit", ahol részletesebb felsorolást kaphatsz, mint amit én szerény tudásommal nyújtani tudok itt.)


[link]


[link]


[link]


A kézigránátokról sajnos nem tudok semmit. Ha még valami érdekel, várom a kérdésedet.

2012. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 ThorgilsX ***** válasza:

"Ez így elég viccesen hangzik, bár tudom, hogy voltak értelmetlen rohamok, mint pl magyar részről is, amikor egy lovas rohamnál a ruszkik mindenkit sz@rrá lőttek!"


Értelmetlen?Hmm értem...teszem azt a II.Vh-ban még értelmetlenebb lenne egy lovasroham igaz?


Na már most...a II. vh-ban egy magyar lovas század lovasrohammal vett be egy orosz állást melyet előzőleg a németek próbáltak tankokkal mindennel de nem ment.


Nem mellesleg semmi nem hiábavaló ami megtörtént, és a lovasroham nem inkább fejlettségében mint inkább lélektanilag hat az ellenségre...vágtázott már feléd 1 db ló?Ha nem próbáld ki ha igen akkor ezt szorozd fel 100-al.

2012. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 ThorgilsX ***** válasza:

Ma 7:20


Pontosítanék, KEZDETBEN használták felderítésre,a háború vége felé vagy inkább 16tól egy támadást nem indíthattál volna légi támogatás nélkül.

2012. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ez így elég viccesen hangzik, bár tudom, hogy voltak értelmetlen rohamok, mint pl magyar részről is, amikor egy lovas rohamnál a ruszkik mindenkit sz@rrá lőttek! "


Pedig elég rettegettek voltak az oroszok körében a magyar huszárok. Amíg nem merevedtek meg teljesen a frontok, addig nyílt terepen elég hatásos tudott lenni egy lovasroham. Nem véletlenül volt lovasság még a 2. vh-ban is (bár ott már inkább csak alkalmi fegyvernemként).

2012. jan. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!