Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A mekkora volt a magyar...

A mekkora volt a magyar hadsereg teljes létszáma a második világháborúban?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1941-ben a háborúba lépés előtt 172 ezer fő volt.

1943-ban 255 ezer fő.

1944-ben a totális mozgósítás után már elérte az 1 millió főt.

2012. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pro Patria ***** válasza:
71%

Az előző jól írta, nekem is így vannak az adataim.

Természetesen folyamatosan "estek ki" emberek (sebesültek, halottak, stb), és folyamatosan jöttek újak, így az összes mozgósított férfi létszámát nehéz lenne megmondani... pláne a hiányos adatokkal.

De ezek között sem volt mind harcoló alakulatnak tagja, hanem sok logisztikus, hivatalnok, pék, kovács, lovász, egészségügyis, stb. is volt.

2012. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Hány magyar katona esett el a Don-kanyarban?

400 000 fő kb. (ebből kevesen visszatértek,akik meg nem azokat Szibériában halálra dolgoztatták)

2012. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

A 2. magyar hadsereg 207 ezer fővel vonult ki a Donhoz. Ebből bajosan estek volna el 400 ezren.

Az 1942-es harcokban durván 33 ezer fős veszteséget szenvedtek. A megmaradt katonákat 1943 áprilisában szállították haza. A hadsereg teljes vesztesége eddigre megközelítette a 120 ezer főt.

2012. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ember az nem hadsereg volt , az mind pék stb ahogy előttem szóló mondta , az nem hadsereg h kimentek az utcára 1fegyverrel meg 1 tár lőszerrel ellőtték meghaltak (pedig ez volt , nagyszüleim mesélték még anno mikor kicsi voltam) semmilyen kiképzésben nemvolt részük . Most fejéhez kaphatna ez a faszopó Orb*n és elkezdené kiképezni a fiatalokat (igaz engem is pár év múlva mert még fiatal vagyok) mert szerintem pár éven belül itt nagybalhé lesz ilyen árak , és "megélhetés" mellett havi 70ből nehezen tud 1 átlag caslád megélni . Meg irak meg ilyen hülyeség minden ország szopni fogja a nagy faszt a gázért és a benzinért. Egyik ország azért mert van neki és megtámadják érte , más ország azért mert nincs és megfogja támadni akinek van ...
2012. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy átlag család nem havi 70 ezerből él. Még a munkanélküli is több családi juttatásokkal együtt.
2012. jan. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszoló.

Ha nem vagy képben egy témával kapcsolatban - mint például jelen esetben - akkor nem feltétlenül kell hozzászólnod...

2012. jan. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én képben vagyok, de már megadták a helyes választ, valaki meg baromságot írt, amit nem bírtam szó nélkül hagyni...
2012. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ember nézz híreket és utánna gyere ide okoskodni ...
2012. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ember, nézz szét az országban. A többségnek van munkája, nagyon sajnálatos, hogy te/szüleid stb csak minimálbérért tud dolgozni, de nem ez az általános, ez derül ki az összes statisztikából. Igen, sokan vannak akik szegények, de nem csak ők magyar állampolgárok, ezért mondom, hogy ne beszélj baromságokat, az anyagi helyzete senkit sem jogosít fel arra, hogy olyan demagóg legyen mint egy tök.
2012. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!