Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » KATONÁK! Mit szóltok hozzá,...

Splash kérdése:

KATONÁK! Mit szóltok hozzá, hogy a különböző pótlékokat el akarja venni a kormány? Marad az alapfizu.

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 01:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

@:08:42


Legalább google-t használhatnál. Az általános hadkötelezettséget NEM szüntették meg. Tvrtko-t meg el se tudom képzelni hogy van képed egy lapon említeni mondjuk SP-vel. Járt többek között Észak-Koreában, Csecsenföldön és Kambodzsában. Lefogadom, hogy te még a nyóckerbe se mernél kimenni éjjel, úgyhogy Tvrtko-t hagyd békén.

2012. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem örülünk.


Más nevében nem beszélhetek, de én nem fogok hőbörögni.

Csinálom tovább a dolgom, ahogy eddig is tettem.


Azért megjegyezném:


Ha valaki esetleg úgy gondolja, hogy a katonák semmit sem csinálnak, csak és fölmarkolják a hatalmas fizetéseket, akkor előtte a lehetőség, menjen el a legközelebbi toborzóirodába, regisztráljon, és lehet, hogy pár hónap múlva már maga is "láblógatva" keresheti a "milliókat".


Lehet itt osztogatni az észt, mert arra van ez az oldal, úgyhogy osztogatok én is egy kicsit.

Mindenkinek el kell(ene) gondolkozni olyasmiken válaszadás előtt, hogy:

- Tudok én eleget a témáról?

- Utánaolvastam hivatalos oldalakon?

- Mi alapján is alakítottam ki az eddigi véleményem?

- Ismerek katonákat?

- Beszéltem velük?

- Ismerem a munkájukat?

- Naprakész vagyok a feladatkörök tekintetében?

- Tudom egyáltalán, hogy mi a Honvédség feladata?

- Tudom egyáltalán, hogy mik a NATO tagságból eredő követelmények?

- Ha van is forrásom az mennyire megbízható?

- Érdemes egyáltalán leírnom a válaszomat?

- Kik olvashatják azt?


Csak kicsit el kellene gondolkodni, mielőtt elkezdjük okádni a marhaságokat, a hazugságokat és az egyes körökben oly népszerű gyűlölködő, katona- és honvédség ellenes fröcsögést.


Lehet ránk okádni, fikázni, irigykedni, lehet minket gúnyolni, lehúzni, utálni.


Néhány dolgot azért a kedves közönség figyelmébe ajánlanék:

1. Az ország hadseregének állapota mindig híven tükrözi az adott ország állapotát.

2. Divatból utálni valamit, amit nem is ismerünk (az, hogy 20 éve sorkatonák vultunk...hát...valljuk be őszintén, már nem sokat számít)

3. A magyar katonák ugyan úgy a társadalom tagjai, mint mindenki más. Ugyan úgy adóznak, ugyan annyiért vásárolnak a boltban, ugyan azokba az iskolákba járnak a gyerekeik.

4. A magyar katonák nettó fizetése messze elmarad a szövetséges országok katonáinak fizetésétől, sőt, magyar viszonylatban egyáltalán nem számít versenyképesnek (ha nem hiszed, járj utána, de valami megbízható forrást keress, ne a toborzószövegeket :-)

5. Ha utálod a katonát, akkor magadat utálod. Miért? Mert a katona Téged képvisel mindenhol. A gáton helyetted pakolja a homokzsákot két hétig, hogy Neked ne kelljen két napig kiesned a munkából. A külszolgálaton helyetted járőrözik, és harcol ha kell a szövetségeseink oldalán, azért, hogy a külföldi diplomaták láthassák, és mondhassák: "Igen, Magyarország kiveszi a részét a nemzetközi erőfeszítésből." Így növelve az ország megtépázott presztízsét.


Nyugodtan lehet velem nem egyetérteni, meg lehet okosabbnak lenni, meg lehet tovább utálkozni.

2012. febr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%
A"volt ezredes lánya" vagyok. Apukám Ludovika Akadémiát végzett , méneskari-gazdászati tanszéken. 1953-ig megtartotta a komunista rendszer, mert az új tisztikar kineveléséhez szükség volt még egy ideig a régi tisztek katonai tudására is a szovjet katonai tanácsadók mellett is. Természetesen a rangjához ha akarta ha nem kapott 1949.ben egy tagkönyvet, amit nem kért de járt neki. A többi Ludovikás is mind sebtiben párttag lett, de ez nem zavarta az elvtársakat, hogy egymásután kivégezzék a régi tiszteket miután megtették kötelességüket. Pálffy- per Sólyom Ildikó szinésznő apukájának kivégzése. barátnőm orvosalezredes apukájának kivégzése (Dr.Szánthó E.) Ezeken a régi tisztek zömének ott kellett lennie és a kivégzéskor kötelezően tapsolni, mert különben mehettünk 3 testvéremmel kitelepülésre 50 kilónyi élelemmel. Apukámat csak Sztálin halála mentette meg a kötéltől, de közlegénnyé lefokozva együtt segédmnkáskodtunk két műszakban, éjszaka pedig havat lapátoltunk a Bartók Béla krt-on évekig. Ja igen! A szégyenteljes, rangjától megfosztó tárgyaláson összetétték és az arcába vágták apárttagsági könyvét. Ilyen kommunista volt Apukám. 91-ben rehabilitálták és sírkövére a HM kiíratta, hogy HONVÉDEZREDES.SZEGÉNY NEM ÉLHETTE MEG.
2012. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

# 13


Minden tisztelet az édesapjának. De nem érzi úgy, hogy az ő emlékét is mocskolja, ha a katonákat becsmérli?


"Ha van is egy maroknyi zsoldosunk azok is mit csinálnak? Valahol lógatjuk a lábukat."


Ez elég lenéző vélemény és mindemellett hazugság.


"Ha lenne komoly, hazaszerető, gátakon is helytálló hadseregünk..."


Miért, nem álltak helyt? Akiket kiküldtek azok helytálltak. Az hogy nem jutott segítség mindenhova, az nem annak a pár ezer katonának a hibája. Ők megtették a kötelességüket.

És nem hazaszeretők? Miből gondolja? Ez megint csak egy rosszindulatú rágalom.

2012. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%
14/14- nek. Elnézést kérek a maroknyi zsoldos katonától. Nem őket akartam megbántani, hanem tulajdonképen azoknak írtam akik a sorkatonaság megszüntetésével együtt elvették a haza szeretetének és védelmének még a gondolatát is a fiataloktól. Ebben sajnos semmi ellenvéleményt nem tudok elfogadni, mert foglalkozásom során mai napig is fiatalokkal vagyok körülvéve, és hallom a véleményüket amin igyekszem csiszolni.Hála Istennek sikerrel. Ha lenne egy éves hadkötelezettség az nagyon jót tenne fiataljainknak, rendet, fegyelmet, tartást tanulnának. Izraelben még a nőknek is kötelező a katonai kiképzés. Két hetet töltöttem ott és alaposan szétnéztem e téren is, már amennyire lehetett. Mégegyszer elnézést ha valakit megbántottam.
2012. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Izraelben, mi? Csak az a marha nagy különbség, hogy Izraelben háború van. Nem mellesleg, aki a katonaságnál tanul rendet és fegyelmet, akkor ott valami már marhára el van rontva.
2012. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 ekeke ***** válasza:
Nem emlékszem pótlékra, csak zsoldot kaptunk. Most azt 18 év után vissza kell fizetnem?
2012. márc. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"aki a katonaságnál tanul rendet és fegyelmet, akkor ott valami már marhára el van rontva."

Bizony legalább a fiatalok 80%-a marhára el van rontva , most is és 20 éve is el volt rontva. De akkor még lehetett korrigálni valamelyest az anyuci kapatott kedvencein..


Trutykó akkor jött át ide újságíróskodni(mintha itt nem lenne elég )amikor vajdasági magyar ifjak ezreit sorozták be egy és dobták az első sorba egy olyan értelmetlen öldöklésben amihez semmi közük nem volt.Több százan haltak meg , mert nem állt módjukban megszökni .

Az a stílus, az az okoskodós , fontoskodós,tévedhetetlenül ész osztós , arcba mászós,balkáni mentalitás amit Trutykó barátunk képvisel a nagy álszerénység mellett nagyon is irritáló tud lenni.

Háborús övezetekből tudósíthatott...jaj hova carjak!


Amikor Chrudinkáktól egy interjúban megkérdezték miért vállal ilyen veszélyes feladatokat, azt válszolta, hogy ha visszautasítja , 5 percen belül 40-en vannak helyette.Azért a pénzért. Azért a szerepért és hírnévért.Naná.

2012. márc. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%
Igen! Fiataljaink sajnos "marhára el vannak rontva". Ezért lenne nagyon is jó, ha ezen az állapoton a katonai behívó valamit változtatna.
2012. márc. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!