Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik azt mondják, hogy nincs...

Akik azt mondják, hogy nincs is szükség a Honvédségre, azok tisztában vannak a NATO alapszerződésével?

Figyelt kérdés

A Washingtoni Szerződés 3 cikkelye kimondja, hogy a tagállamoknak külön-külön is önvédelemre alkalmas haderőt kell fenntartani: [link]


A mai Honvédség (sajnálatos módon) azonban arra sem alkalmas, hogy a magyar-ukrán határt (ami légvonalban kb. 60 km hosszú) támadás esetén hatékonyan védeni tudja: http://www.youtube.com/watch?v=i08ntSK9fHs


2012. márc. 3. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Vannak olyan hülyék akik azt mondják hogy nincs szükség honvédségre?Szerintem pont hogy növelni kéne.Én úgy tudom hogy nagy a túl jelentkezés a hadseregbe.De az állam is költ rá hiába van kevés pénze az országnak én úgy tudom költ a honvédségre rendes de még azt is be akarták vezetni hogy minden 20 és 40 év közötti megtanítanak a fegyverek használatára ha az országot támadás éri meg tudjuk magunkat védeni.Szerintem ez se rossz ötlet.
2012. márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Vannak olyan hülyék akik azt mondják hogy nincs szükség honvédségre?"


Sajnos sok olyan választ láttam már itt GYK-n, hogy a honvédségre semmi szükség, köztük olyan fiataloktól akik ha még lenne sorkatonaság kb. most vonulnának be!

2012. márc. 3. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

"n 20 és 40 év közötti megtanítanak a fegyverek használatára ha az országot támadás éri meg tudjuk magunkat védeni."


AHAHAHAHAHA. Én átállok az ellenséghez.

2012. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Támadás éri Magyarországot?

És mégis, kik támadnának meg? Az ukránok, a románok?

Teljesen hihető....

2012. márc. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"És mégis, kik támadnának meg?"


Az tökmindegy! Nem érted a lényeget! Amikor 99-ben beléptünk a NATO-ba, és aláírtuk a szerződést, tudomásul vettük a NATO alapszerződését, aminek 3. cikkelye kimondja, hogy önvédelemre alkalmas haderőt kell fenntartani a tagállamoknak! És most tegyük fel a kérdést? Szerinted a mai Honvédség alkalmas a hatékony önvédelemre?

2012. márc. 4. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen kérdést, és sok rájuk adott választ olvastam már.


Magyarország idén a GDP 0,8%-át költi honvédelmi célra, ami kb. az előirányzott összeg fele.

Ebből a pénzből ne várjunk százötvenezer fős hadsereget, ami kb. a hidegháborús időszak legnagyobb létszáma volt.


Az emberek a következő dolgok miatt szoktak hőbörögni:

1. "Túl kicsi a hadsereg"

2. "Túl sok katonát tartunk el"

3. "Túl sokba kerül a hadsereg"

4. "Túl keveset költünk honvédelemre"

5. "Túl sokat keresnek a katonák"

6. "Semmit sem lehet keresni katonaként"

7. "Túl nehéz bejutni"

8. "Minden hülye alkoholistát fölvesznek"

stb-stb...


Namármost, aki kicsit átgondolja valaki ezeket, egyeztesse össze őket, és ha talál jó megoldást, hívja fel Hende urat (mellesleg adja le az örök élet titkát is :-)

2012. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Magyarország idén a GDP 0,8%-át költi honvédelmi célra, ami kb. az előirányzott összeg fele.

Ebből a pénzből ne várjunk százötvenezer fős hadsereget, ami kb. a hidegháborús időszak legnagyobb létszáma volt."


1. mondat


Csak a 40%-a! A NATO a GDP 2%-át írja elő a tagállamoknak védelmi kiadásokra.


2. mondat


Nincs is szüksége Magyarországnak 200 000 fős honvédségre mint a szocializmusban, DE ha betartanánk a NATO előírását, akkor az idei ~235 milliárd HUF helyett durván 835(!) milliárd (3,8 milliárd dollár) forintot költenénk a honvédségre, és ebből a pénzből azért jóval modernebb, és hatékonyabb lehetne a Honvédség, mint a 235 milliárdból!

2012. márc. 5. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyarország a "harcoló" csapatokat a mostani 6-7ezerről 16-17 ezerre akarja növelni!

Tehát ha jól sikerül a dolog, 17.000 olyan katonánk lesz, akinek egy háború esetén tudunk fegyvert adni!

2012. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!