Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehetek tiszt? Mennyit...

Hogyan lehetek tiszt? Mennyit kell tanulni? Mennyit keres egy tiszt?

Figyelt kérdés

külön van a rendészeti és a katonai?

jelenleg gimnazista vagyok, milyen tanulmányi átlag kell?

tesi érettségi?


2012. márc. 6. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nehéz bekerülni oda az biztos. Idén nem tudom mennyi volt a ponthatár.

A katonai szakok 4 évesek. Azt mondják hogy amilyen nehéz bekerülni olyan nehéz bent maradni is. Persze mindent csak akarni kell.

Úgy tudom, hogy a bekerüléshez kell egy angol középfokú nyelvvizsga is.

A végén pedig államvizsga, és ha jól emlékszem akkor angolból katonai szakmai nyelvből is kell vizsgázni.

2012. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ZMNE=Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem itt tisztek tanulnak.


KPTSZI=Kinizsi Pál Tiszthelyettes Képző Központ itt pedig tiszthelyetteseket.


Ha megoldható és fel tudod venni a katonai alapismereteket az iskoládban és belőle érettségizel az szerintem sokat számít.

2012. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a tiszthelyettes feladatköre és az iskola miben más ?

kicsivel kevesebbet kell tanulni? kicsivel kevesebb a fizetés pl?

2012. márc. 7. 18:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha csak a fizetés érdekel akkor ne menj katona pályára már bocs.... sokan szeretnének családi hagyományok vagy tisztességből katonának menni nem pénzért.....
2012. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem csak az érdekel, egyébként nem mintha rád tartozna
2012. márc. 7. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Menj az NKE valamelyik tisztképző szakára továbbtanulni. Vagy menj tiszthelyettesképzőbe, aztán szerezz valamilyen diplomát (pl. jogi, mérnöki) a munka mellett. Vagy jelentkezz szerződéses legénységi állományúnak és utána szerezz diplomát. Vagy elmész szerezni valamilyen civil diplomát, aztán jelentkezel egy pályázatra, amit a HM vagy az MH írt ki.


2. Diplomát kell szerezni, legalább 4 év.


3. Attól függ, milyen rendfokozatban leledzik éppen, milyen nyelvvizsgái vannak, stb. Kezdő honvéd hadnagy azt hiszem olyan 120-130 körül, ha jól tudom.


4. Igen.


5. Minél jobb, mert a túljelentkezés nagyon nagy az NKE-re (azt hiszem, valami 50- vagy 60-szoros), ha egyéb diplomát szerzel, akkor is kell a jó átlag.


6. Azt nem tudom. Ha edzett vagy az jó, de nem hiszem, hogy a tesi érettségi mentesítene a felvételi fizikai része alól. Talán valaki tudja a választ.

2012. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
ha felteszed a kérdést akkor rám is tartozik, én csak véleményt mondtam, és pont a katonaságnál nem kéne a fizetésről beszélni: a hadsereg nem munka hanem hivatás !
2012. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

"kicsivel kevesebbet kell tanulni? kicsivel kevesebb a fizetés pl?"


Igen, voltaképpen így van. Aki be meri vállalni ( és bírja is, minden tekintetben) az lehet űrhajós. Aki nem, annak lentebb kell szállni...

2012. márc. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Tisztességből katona? Na ez poén, mert az a pár katona akit ismertem, mind abból élt, hogy a honvédségtől lopott. Konzervekkel, meg rúd szalámikkal akarták az albérletet kifizetni. :))

Ők is biztos tisztességből mentek oda.

2012. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kilences.


Kicsit gondolkodj, mielőtt általánosítasz.

A katona nem lop konzervet (van persze kivétel sajnos), hanem kapja hideg élelemként mondjuk homokzsákpakoláskor.

Amit nem mindig eszünk meg. Az én szekrényem is tele van ilyen megmaradt konzervekkel.

Kicsit szánalmas, hogy ezzel akart fizetni, de ő a kivétel.


További szép napot!

2012. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!