Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A vietnámi háborúban a vietnám...

A vietnámi háborúban a vietnámiak által felállított csapdák jelentős veszteségeket okoztak az amerikaiaknak? Vagy inkább csak pszichológiai fegyver volt?

Figyelt kérdés
[link]

2012. márc. 18. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
is-is.
2012. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Háborút ezekkel nem lehet nyerni, mint ahogy taposóaknákkal sem. Ez inkább pszichológiai fegyver.
2012. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokszor sebesítettek meg katonákat. És gyakran inkább erre mentek, mint a katona megölésére, mert egy sebesült katona lefoglalja két másik katonát is, illetve elég demoralizáló tud lenni egy megnyomorított katona folyamatos szenvedése.
2012. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pro Patria ***** válasza:
38%
Tegnap szerzett ismeretanyagom szerint az amerikai veszteségek 17%-áért voltak felelőssek a csapdák. Azt ítéld meg te, hogy ez sok, vagy kevés.
2012. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ehhez viszont vegyük hozzá az észak-vietnámi veszteségeket is. A 17% önmagában sok, de a vietnámi veszteségekhez képest meg nagyon kevés
2012. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pro Patria ***** válasza:
38%

"Ehhez viszont vegyük hozzá az észak-vietnámi veszteségeket is. A 17% önmagában sok, de a vietnámi veszteségekhez képest meg nagyon kevés"

- Hogy érted azt, hogy a vietnámi vesztesgekhez képest? Én úgy mondtam, hogy az amerikai összveszteségeknek tette ki 17%-át a csapdák által történt haláleset, nem pedig az amerikai haderő 17%-át ölte meg.

2012. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"- Hogy érted azt, hogy a vietnámi vesztesgekhez képest? Én úgy mondtam, hogy az amerikai összveszteségeknek tette ki 17%-át a csapdák által történt haláleset, nem pedig az amerikai haderő 17%-át ölte meg."


Hát, hogy mekkora veszteségei voltak a vietnámoknak. Tudom, hogy így értetted, hogy az amerikai veszteségre értetted. Én meg úgy értettem, hogy a vietnámoknak sokkal nagyobb veszteségei voltak, mint az amerikaiaknak.

2012. márc. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De az amerikaiaknak viszont nem voltak fanatizálva egyrészt mert több ezer km-re harcoltak a hazájukért, csak azért hogy egy tucatnyi kapitalista ember meggazdagodjon vietnam nyersanyagai licensz megvásárlásával. a vietnámi katonák pedig készek voltak meghalni a hazájukért amiért dicséretett nekik mivel tudtom szerint a világban NAGYON kevés ország van aki képes volt az USA-t (politikailag), Franciákat és Kínaiakat (1979ben) és méghozzá sikerült stabilizálnia befolyását 2 szomszédos országban (Laosz, Kambodzsa)
2012. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pro Patria ***** válasza:
38%

"Hát, hogy mekkora veszteségei voltak a vietnámoknak. Tudom, hogy így értetted, hogy az amerikai veszteségre értetted. Én meg úgy értettem, hogy a vietnámoknak sokkal nagyobb veszteségei voltak, mint az amerikaiaknak."

- Akkor még mindig nem értesz. Azt mondtam, hogy a háború során elesett összes amerikai katona (ez a 100%) halálában 17%-ban a csapdák voltak a felelősek.


Nem pedig azt, hogy az amerikai haderő 17%-ával végeztek a csapdák.

2012. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hatásosak voltak ezek a csapdák, eleve nem is az volt a cél, hogy megölje a katonát, mert a súlyos sebesült még legalább egy másikat is lefoglal, aki visszaviszi a segélyhelyre, így 1 katona helyett rögtön kettő is kiesik a harcból.
2014. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!