Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért pont tölgyfalomb a...

Miért pont tölgyfalomb a tábornokok szimbóluma?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 1. 17:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Tölgyfalevél-pontosabban.
2012. ápr. 1. 17:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Hol?
2012. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mo-on biztosan, Oroszoknál is, náciknál is...sok helyen. De miért pont tölgyfalevél?
2012. ápr. 1. 17:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A tölgyfa az erőnek, a masszivitásnak a jele a protoindoeurópai kultúrában. Ezért van pl. a Harry Potter-ben is tölgyfából Hagrid varázspálcája.
2012. ápr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, gondoltam, h vmi ilyesmi, mert a tölgyfa többszáz évig is elél.
2012. ápr. 1. 18:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem épp a hosszú életutat és a sok tapasztalatot jelképezi. Bár ez csak személyes véleményem.
2012. ápr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Több magyarázat is lehet rá szerintem.

Egyrészt, a germán és skandináv mitológiában gyakran tölgyfákat tudtommal különlegesnek tekintették, gyakran ezek előtt imádkoztak, mutattak be áldozatot, mert Yggdrassil -t, a világfát jelképzete.

Emellett, gyakran pajzsot is készítettek belőle, mert elég kemény, szilárd fa fajta volt.

De inkább az első a valószínű szerintem.

2012. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a zöld. Utolsó, igazad van, eszembe is jutott, a druidáknál a tölgy volt a Tudás Fája.
2012. ápr. 3. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!