Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tovább tanulás katonai irányba...

Tovább tanulás katonai irányban? (hivatásosok vagy hallgatók válaszai lennének a legjobbak)

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista vagyok, tanulmányilag 4es szinten állok az érettségi tantárgyakból.

Már egy ideje megfogalmazódott bennem, hogy 2 év múlva jelentkezek a most már Nemzeti Közszolgálati Egyetemre. Ezzel egy időben 2 kérdés is felmerült, amelyeket eddig még nem tettem fel.

Jelenleg nem vagyok a legjobb fizikumban, elszoktam az edzéstől, ami még akkor sem volt annyira hatásos, még a hasamon is nem kevés felesleg van. (Nem, nem vagyok 100 kiló, de amennyi van az éppen eléggé hátráltat)

Tehát:

- Heti szinten milyen edzést tudtok ajánlani, hogy 1-1,5 év alatt elérjem azt, hogy a fizikai felmérőn sikerüljön akár a 300 feletti pontszám? (mert úgy tudom, hogy hiába a 240 minimális, nem veszik fel őket)

- Milyen tanulmányi eredményekkel kerülhetek be?


hivatásosok válaszai lennének a legjobbak



2012. ápr. 7. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban futás és fekvőtámasz, valamint felülés, húzóckodás.
2012. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hetente fuss 2-3 alkalommal 5000-6000 métert.

Ne mérd az időt, csak akkor, amikor már rendesen le tudod futni.

Ha tudsz, hetente egyszer menj el úszni. Annyit ússz, amennyitől jól kifáradsz.

Ha emeletes ház van a környékben, akkor mehetsz oda lépcsőzni is.

Fekvőtámasz: kezdd a falnál, kb. egy hónapig, aztán az asztallapra támaszkodva szintén egy hónapig, aztán jöhet a rendes. Akár minden nap csináld, 20-as sorozatokkal, amíg bírod.

Felülés: először hajlított lábemelés, aztán nyújtott lábemelés, aztán lebegő felülés, ugyanolyan ütemezéssel, mint a fekvőtámasznál.


Ha túl vagy az alapozáson, akkor mérd fel magad, aztán ezt havonta ismételd meg. Fekvőre-felülésre 2 perc, futás 3200 méter.

2012. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ahogyan leírtad szerintem hasznos lesz!
2012. ápr. 10. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!