Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudtok olyan katonai missziós...

Tudtok olyan katonai missziós vagy más humanitárius bűncselekményt példaként felhozni, amelyeknek hatása volt a nemzetközi jogalkotásra?

Figyelt kérdés
Találtam jó pár nemzetközi katonai bűncselekményt, de azokat jogász szemmel nem találtam annyira érdekesnek (persze más szempontból elrettentő és emellett figyelemfelkeltő), mivel egyszerű tényállásoknak találtam. Olyan háborús, vagy más humanitárius bűncselekményekre vagyok kíváncsi, amelyek esetében bűnhalmazatokat állapítottak meg és a tényállását sem túlságosan egyszerű megállapítani, továbbá hatása volt a jogalkotásra, esetleg az ENSZ békefenntartói szervezetének, belső szabályainak módosítására. Jó, nem kell minden elvárásaimnak megfelelniük az általatok felhozott példáknak, de jó lenne, ha minél több kritériumomnak megfelelnének :D

2012. ápr. 12. 19:23
 1/2 anonim válasza:
Ruandai mészárlás talán de csak ötlet
2012. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
ja előző voltam, ami még eszembe jut mikor 5 ensz katona megeröszakolt egy fiatal fiut és közbe kamerára veték, és mikor néhány ensz katona sex ért cserébe adta oda az élelmiszert ugy hirtelen ezek jutotak eszembe háha segit
2012. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!