Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az ilyen helikopter miért...

Az ilyen helikopter miért jobb mint a "hagyományos"?

Figyelt kérdés
[link]

2012. ápr. 14. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal gyorsabb, sokkal nagyobb magasságba tud emelkedni. Ugyanis dönthető a motorja, emelkedés után egyszerűn "repülő üzemmódba" kapcsol, és úgy közlekedik, mint bármelyik turbólégcsavaros gép.


De közben mint helikopter le tud szállni, tehát nehezen megközelíthető helyeken is tud landolni (akár egy tisztáson is).

2012. ápr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudtam h a motor dönthető:|
2012. ápr. 14. 08:48
 3/5 ThorgilsX ***** válasza:
Nem tudom a pontos nevét, de nem helikopternek hívják, leginkább a herier-hez tudnám hasonlítani.(biztos hogy nem így írják de nem tudom hogy írják szóval bocsánat.)
2012. ápr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

[link]


:)

2012. ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
V-22 Osprey konvertiplán. A német Weserflug P.1003 terve alapján készült billenőrotoros gép. Aerodinamikailag nagyon sebezhető átálláskor, de megvan benne a helikopter előnye (függőleges fel és leszállás) és a repülőgép sebessége (gyors, stabil egyenes vonalú mozgás). Az átállás kényessége miatt több baleset történt, többször betiltották a repülését.
2012. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!